Nacionalinio stadiono projektui ieškomas naujas investuotojas

Naujienos

„BaltCap“ Nacionalinio stadiono projektui ieško investuotojo

Nacionalinio stadiono koncesininkas, investicijų bendrovės „BaltCap“ fondas, patvirtino projektui ieškantis investuotojo. Teigiama, kad kol kas nėra aišku, kokia apimtimi jis galėtų dalyvauti projekte – perimti jį visą, tapti finansiniu ar kokios kitos formos partneriu.

„BaltCap“ vadovaujantis partneris Simonas Gustainis patvirtino, kad įmonė laikosi pozicijos, jog projektą „toliau galėtų statyti ir vystyti kiti žmonės“. Vis dėlto jis tiesiai neatsako, ar norima perleisti visą projektą, ar rasti finansinį partnerį.

Portalo žiniomis, šią galimybę „BaltCap“ pristatė bent dviem konkretiems investuotojams, tačiau jų pavardžių S. Gustainis nepatvirtino.

Dėl vagysčių iš „BaltCap“ infrastruktūros fondo Baltijos šalių pensijų fondai buvo priversti nurašyti milijonus eurų

Privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap“ kreipėsi į teismą dėl buvusio partnerio Lietuvoje Šarūno Stepukonio, lošimų bendrovės „Olympic Casino Group Baltija“ ir jos akcininkės Estijoje „OB Holding 1“, iš kurių bando prisiteisti 16,6 mln. eurų.

„BaltCap“ sutartį su Š. Stepukoniu nutraukė pernai lapkritį ir iškart kreipėsi į teisėsaugą po to, kai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus. Tyrimą dėl Š. Stepukonio veiklos kontroliuoja Europos Prokuratūra, jį atlikti pavesta Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai (FNTT).

Europos prokuratūros prokuroras Gedgaudas Norkūnas tikino, kad pagrindinis tyrimo tikslas yra nustatyti galimai padarytą žalą.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Aleksandras Nemunaitis tvirtina, kad Š. Stepukonis šiuo metu savanoriškais pagrindais kariauja Ukrainoje. Taip pat, jo teigimu, „BaltCap“ intensyviai ieško būdų, kaip pasitraukti iš sandorio dėl Nacionalinio stadiono Vilniuje statybos.

Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektui pernai gegužės pabaigoje buvo išduotas statybos leidimas. Nacionalinio stadiono statybos darbai – kartu su visu daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m.

Parengta remiantis ELTA.

Šaltinis: 77.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt