Nepataisoma žala: kas nutinka vaikams po lyties keitimo operacijos?

Naujienos

Jaunuoliai, kurių suvokiama lytinė tapatybė neatitinka biologinės, turi psichikos problemų

Kai kurių naujausių tyrimų rezultatai patvirtino, jog vis dažniau tarp jaunų žmonių atliekamos vyrų lyties organų keitimo operacijos sukelia negrįžtamą žalą ir dar kai ką daugiau.

Kad lyties keitimo procedūros ir lytinį brendimą blokuojantis hormoninis gydymas pasižymi ilgalaike žala paauglių (ir ne tik) psichosocialinei gerovei, pažymi ir Floridoje įsikūręs Amerikos pediatrų koledžas (ACPeds), vasario 7 d. paskelbęs pareiškimą, kuriame teigiama, jog nepaisant to, kad sveikas protas iki šiol šį rezultatą patvirtindavo be papildomų tyrimų, rodiklis itin svarbus pastaraisiais metais, deja, žengiant vis progresyvesniu lyties keitimo tarp jaunuolių propagavimo keliu.

Kadaise žmonės klaidingai kalbėjo, neva lyties keitimo procesai turėtų būti pradėti kuo anksčiau – pageidautina iki lytinio brendimo, kadangi pradedant ankstyvu laikotarpiu visa tai esą padeda išvengti nuo lyties disforijos (nepasitenkinimo būsenos, išgyvenamos asmens, kurio socialinė lytis neatitinka biologinės lyties) kenčiančių translyčių vaikų psichologinių bėdų.

Tiesa ta, jog, remiantis dabartiniais apskaičiavimais, grėsmės aplinkybės yra absoliučiai priešingos: intervencijos sukelia konkrečią, negrįžtamą žalą jaunų žmonių gyvenime – ir kelio atgal dažnu atveju tiesiog nėra. Paprasčiau tariant, mažiausiai 60 mokslinių tyrimų apžvalga rodo, kad šiems jaunuoliams lytinio brendimo blokatoriai, lytinių hormonų terapija ar chirurginės operacijos neduoda jokios naudos (visi 60 apžvelgtų tyrimų buvo skirti lyties disforija sergančių paauglių psichikos sveikatai).

Informaciniame dokumente, kuriame apibendrinamos išvados, ACPeds pažymėjo, kad jaunuoliai, kurių suvokiama lytinė tapatybė neatitinka jų biologinės lyties, turi daug psichikos sveikatos problemų, nepriklausomai nuo to, ar jie jau yra pradėję lytinės tapatybės „patvirtinimo“ procesą – ir tai turėtų pasižymėti kiekvienas save gerbiantis šios „galimybės“ skatintojas, tokių paslaugų teikėjas bei asmens, pasiryžusio šiems pokyčiams, artimasis.

Detaliau tariant, tvirtinama, jog paaugliai, kurie identifikuojasi kaip nebinariniai, t. y. nei vyrai, nei moterys, dažnai kenčia nuo jau esamų psichikos ligų, įskaitant depresiją bei nerimą. Rezultatas šiuo atveju svarbus dar ir todėl, kad kairioji, „woke“ propaganda specialiai ir sąmoningai priešinasi prielaidoms, pagal kurias translyčiai asmenys kenčia nuo psichikos problemų, tokius teiginius „nurašydami“ homofobijos ir transfobijos kategorijoms – o tai šią pasaulinę problemą dar labiau suaštrina.

Jaunuoliai, kurių suvokiama lytinė tapatybė neatitinka biologinės, turi psichikos problemų. Danny Burke/Unsplash nuotrauka
Jaunuoliai, kurių suvokiama lytinė tapatybė neatitinka biologinės, turi psichikos problemų. Danny Burke/Unsplash nuotrauka

Tarp tų, kurie vartojo lytinio brendimo blokatorius, pasitaikė dvigubai daugiau bandymų nusižudyti

Teigiama, jog daugiau nei pusė LGBTQ+ mažumai priklausančių asmenų galėjo užaugti traumuojančioje aplinkoje, be to, daugelis buvo išnaudojami – tai liudija naujausi duomenys, kuriuose užfiksuoti transseksualių jaunuolių tvirtinimai apie didžiausią prievartos ir nepriežiūros lygį bei anksčiau egzistavusias psichikos problemas. Dar vienas svarbus momentas – paauglių smegenys dar nesubrendusios, todėl jiems neturėtų būti leidžiama priimti sprendimų, kurie turi pasekmių visam gyvenimui – tokių, kurie trikdo lytinį vystymąsi ir vaisingumą.

Pasak tyrėjų, rezultatai verčia smarkiai abejoti teiginiais, neva metodai, kuriuos „woke“ laikė palaikančiais, pavyzdžiui, dėl lytinės tapatybės susipainiojusių jaunuolių vadinimas jų pasirinktais įvardžiais, iš tiesų padėtų jų psichosocialinei gerovei.

Galiausiai apnuoginti ir dar kraupesni situacijos aspektai.

Tyrimas, kuris tariamai parodė, jog sumažėjo minčių apie savižudybę tarp tų, kurie vartojo lytinio brendimo blokatorius, iš tikrųjų apnuogino tiesą, kad tarp tų, kurie vartojo tokius blokatorius, buvo dvigubai daugiau rimtų bandymų nusižudyti, nei tarp tų, kurie norėjo, kad jie būtų vartojami[2].

Dar viena ydinga medalio pusė – rezultatai, parodę, kad yra labai daug paauglių, kurie lyties keitimo proceso metu pasiekė hormoninį ar net chirurginį lygį ir galiausiai grįžo prie savo pradinės, biologinės lyties. Nors keletas gydytojų ir specialistų, nepriklausančių ACPeds, palankiai reagavo į rezultatus, patvirtindami poziciją, esą lyties keitimo procesai turėtų būti sugriežtinti, o juose dalyvaujantiems asmenims turėtų būti taikomi rimti preliminarūs psichiatriniai tyrimai, kol kas nežinia, kaip agresyvūs LGBTQ+ politiniai judėjimai visam tam užkirs kelią.

Žinant, jog keli tyrimai su panašiais rezultatais jau buvo uždrausti, o keletas apie tai pranešusių specialistų priskirti homofobams ir transfobams, taip uždraudžiant jiems dirbti savo srityje, vargu, ar būtų daug pagrindo ateityje tikėtis geriausio.

Filmas „Barbė“ – dar vienas grėsmingos „woke“ darbotvarkės rezultatas

„Barbė“ gavo progą atsisakyti savo pagrindinės šeimų ir mažų mergaičių auditorijos ir, kaip jau daugeliui žinoma, koncentravosi į LGBTQ+ istorijų nuotrupas; tai viena iš priežasčių, dėl ko dalis pasauliečių šio filmo nelaukė.

Filmas „Barbė“ – dar vienas grėsmingos „woke“ darbotvarkės rezultatas. Youtube stop kadras
Filmas „Barbė“ – dar vienas grėsmingos „woke“ darbotvarkės rezultatas. Youtube stop kadras

Dar įdomiau, jog atsirado asmenų, besiskundžiančių, kad kino takelis yra klastingiausia feministinių klišių ir translyčių viliojimo „pakuotė“, kokią tik teko matyti su translyte aktore Hari Nef priešakyje – pastaroji, be kita ko, buvo įtraukta į visas filmo rinkodaros kampanijas.

Darosi akivaizdu, jog tiek, kiek šiame filme švenčiamas moteriškumas ir buvimas mergina, jame taip pat skatinama atsisakyti kontrolinio sąrašo, kurį priskiriame gyvenimui, ir gyventi „savo gyvenimą“ bei būti savo kūne taip, kaip norisi – nepaisant to, kad visa tai nemačiomis veda į triušio olą.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt