Palangoje Vitaliją Katunskytę pakeitusi dukra Monika: „Žmonėms noriu perduoti jos dalelę“

Naujienos

Metas keliauti į vasarą – būtent taip skelbia šio pirmadienio laida „TOP 3“. Nuo šaltibarščių festivalio atgarsių ir kodėl jis vos per plauką nebuvo sugadintas, iki netikėtai suskambusios Vytauto Kernagio dainos „Mūsų dienos kaip šventė“ ir pasiekto rekordo. Tačiau didžiausio akibrokšto, deja, sulauksime išgirdę apie visų mūsų numylėtą Palangą. Ar gali būti, kad šiemet už savo mylimiausius vasaros patiekalus mokėsime tiek, kad prireiks net giliau įkvėpti?

Vos tik prasidėjo kalendorinė vasara, kone kiekvienam iš mūsų į galvas stuktelėjo mintis – kur šiemet atostogausime? Kur leisime per metus sunkiai uždirbtus, kojinėse suslėptus eurus?

Vieni iš mūsų Palangą keikia, o kiti – be galo myli. Tačiau nesvarbu, ką apie šį kurortą besakytume, bent kartą per vasarą čia apsilanko kone kiekvienas šalies gyventojas. O Palangos verslininkai, pravėrę savo kavinių ar viešbučių duris, jau dabar išskėstomis rankomis pradeda laukti pinigingų svečių.

Ir nors šiais laikais kainomis nustebinti jau sunku, naujienos apie tai, kad už šaltibarščius Palangoje gali tekti pakloti 12 eurų, o už cepelinus – beveik 10, pritrenktų tikriausiai ne vieną.

„Pas mus dar šaltibarščiai yra nebrangūs – 5,5 euro. Tačiau man pačiam Basanavičiaus gatvėje teko matyti ir 10, ir 12 eurų. Cepelinų porcija – 9 eurai. Kainų nebranginome, bet gal vasarą dar branginsime“, – sakė restoranų ir viešbučių tinklo Palangoje savininkas Henrikas Tautkus.

Tiesa, yra ir kitokių kainų. Štai vieno pajūrio restorano administratorius Kęstutis Blažys pasakojo, kad jo restorane šaltibarščiai kainuoja virš 4 eurų, o dviejų cepelinų porcija – 6.

„Pardavinėjame tomis pačiomis kainomis, kad nebūtų, jog šaltibarščiai – 20 eurų. Ne, ne. Gink, dieve“, – tvirtino jis.

Savo prekybos asortimentą jau išrikiavę ir Palangos žuvies padavėjai. Visi jie praeivius (ir jų pinigines) gundo gardaus dūmelio aromatu. Žinomiausia rūkytos žuvies pardavėja – Palangos Birutė, išgarsėjusi santykiais su buvusiu Seimo nariu Petru Gražuliu – laidoje tikino, kad savo esamų ir būsimų klientų labai neskriaus, nes prekyba ir taip neblizga.

„Plius minus, tas pats, kas ir pernai, ir užpernai… Jei pabrango, tai tik centais“, – sakė ji.

Palangoje savo mikrofonus, gitaras ir balso stygas jau derina ir Lietuvos scenos žvaigždės. Juk Basanavičiaus gatvė jiems – pagrindinė vasaros scena! Kiekvieną vakarą čia plyšaus dainos, šokiai ir estrada.

Palanga jau daugelį metų nebeįsivaizduojama ir be legendinės, šviesios atminties dainininkės Vitalijos Katunskytės dainų. O šiemet „Robinzoną“ užtrauks jos dukra Monika.

„Mano širdyje, manau, visi suprantate, kas vyksta. Tai – sumaištis, prisiminimai. Aš niekada neatliksiu tų jos dainų taip gerai, bet žmonėms noriu perduoti jos dalelę“, – sakė V. Katunskytės dukra.

Laidos akimirkos.<br>TV3 nuotr.

O kokių gudrybių imasi poilsiautojai, kad atostogos Palangoje neapkarstų dėl žvėriškų kainų, sužinosite jau šio vakaro laidoje.

Antrajame laidos siužete – beveik trijų šimtų gitaristų choras, grojantis ir dainuojantis fantastiškojo V. Kernagio dainą „Mūsų dienos kaip šventė“. Šis įspūdingas Lietuvos rekordas, kurį išvysite laidoje, užfiksuotas Kaišiadoryse.

Galiausiai pamatysime ir tai, kaip savaitgalį, šaltibarščių festivalio metu, sostinė pasipuošė rožine spalva. Tačiau šios šventės vos nesugadino kaimynai latviai, kurie dar išvakarėse paskelbė, kad šaltibarščiai, neva, yra jų nacionalinis patiekalas.

Šaltinis: lrytas.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt