Paskubėkite – duoda iki 242 eurų viryklei įsigyti: štai kaip tai padaryti.

Naujienos

Įpusėjo keturis mėnesius trunkantis kvietimas suskystintų naftos dujų balionus daugiabučiuose pakeisti kitais energijos šaltiniais ir pasinaudoti valstybės parama. Daugiabučių gyventojai, maisto gamybai tebenaudojantys dujų balionus kviečiami nedelsti ir teikti paraiškas finansavimui gauti, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Nuo 2025 m. trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose dujų balionai negalės būti naudojami. Jų keitimui į centralizuotai tiekiamas gamtines dujas ar elektrą šiais metais Energetikos ministerija skiria 3,8 mln. eurų. Parama jau pasinaudojo trys ketvirtadaliai daugiabučių, kurių gyventojai naudojosi dujų balionais.

Atsisakant dujų balionų naudojimo virtuvėje gyventojai kviečiami rinktis – tęsti naudoti dujas ir jungtis prie centralizuotai tiekiamų gamtinių dujų (jeigu prie namo jau yra įrengti gamtinių dujų įvadai) arba rinktis elektrą. Valstybės parama skiriama ne tik dujų sistemos ar elektros instaliacijos įrengimui daugiabutyje, bet ir naujos saugesnės viryklės įsigijimui.

Parama – iki 726 eurų

Parama vienam butui sieks iki 726 eurų: daugiabučių namų vidaus tinklų įrengimui ar pertvarkymui laiptinėse bei bendros paskirties patalpose – iki 242 eurų, namo butų elektros instaliacijos ar dujų sistemos pertvarkymui – iki 242 eurų, taip pat elektrinės arba dujinės viryklės įsigijimui – iki 242 eurų.

Taip pat bus kompensuojamos daugiabučio namo atstovo administravimo išlaidos už darbus, susijusius su daugiabučių namų vidaus tinklų įrengimu ar pertvarkymu ir viryklių įsigijimu – 3 proc. nuo daugiabučių namų vidaus tinklų pertvarkos darbų ir viryklių įsigijimu numatytų maksimalių finansavimo įkainių.

Eurai, pinigai (nuotr. Fotodiena/Viltės Domkutės)

Siekiant, kad eksploatuojamų dujų balionų būtų atsisakyta kuo greičiau ir galimybė gauti valstybės paramą nesukeltų papildomų administracinių rūpesčių gyventojams, paraiškas kompensacijoms gauti turi teikti daugiabučio namo butų ar kitų patalpų savininkų įgaliotas asmuo, bendrija ar administratorius.

Energetikos ministerijos duomenimis, per 4 metus su valstybės parama dujų balionų atsisakė daugiau kaip 32 tūkst. butų. Dujų balionų daugiabučiuose jau nebeliko Joniškio, Kelmės, Elektrėnų, Jonavos rajonų savivaldybėse. Pagal šių metų sausio 1 d. duomenis, dujų balionai tebenaudojami dar 508 daugiabučiuose, kuriuose jų naudojimo būtina atsisakyti.

Papildoma informacija ir paraiškų pateikimas APVIS informacinėje sistemoje. Paraiškos priimamos nuo 2024 m. vasario 1 d. iki 2024 m. gegužės 31 d. arba tol, kol pasibaigs kvietimui numatytos lėšos. Turint klausimų, prašome kreiptis el. p. [email protected].

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt