Pavojinga padėtis Lenkijoje – skęsta automobiliai, vanduo siekia kritinius lygius

Naujienos

Lenkijos meteorologijos institutas pranešė, kad vandens lygis upėse gali sparčiai pakilti. Didžiausias pavojus gresia vietovėmis aplink Vyslą. Rizika kyla ir dėl Baryčės upės vandens lygio, tad grėsmė kyla ir Odolanovai.

Intervencijos po potvynių Belsko Bialos mieste vis dar vyksta, o liūtys ir toliau nesiliauja. Birželio 5d. vėl galima tikėtis gausaus lietaus.

Pavojus upėse

Didžiausią pavojų kelia Vyslos upė, ypač atkarpoje nuo Pradniko upės žiočių iki Rabos upės žiočių, kur paskelbti trečiojo laipsnio perspėjimai. Tai reiškia, kad kyla pavojus, jog vandens lygis viršys pavojaus lygį. Odolanovos gyventojai taip pat turėtų pasiruošti galimiems potvyniams – vandens lygis Baryčės upėje pasiekė 140 cm.

„Viršutinėje Vyslos dalyje dėl lietaus vandens nutekėjimo iš viršutinės Vyslos baseino susiformavo banga, kuri Mažojoje Vysloje juda į pavojaus zoną, o vėliau pereis į aukšto vandens zoną Jawiszowicuose bangos aukštis siekia 460 cm.

Pavojaus būsena užfiksuota 4 hidrologinėse stotyse Vyslos baseine, didžiausias aukštis 170 cm Podkėpicės stotyje ant Vapienicos upės, ir 2 hidrologinėse stotyse Oderio baseine, didžiausias aukštis 36 cm Ciešyno stotyje ant Olzos upės. Perspėjimo lygis buvo viršytas 6 stotyse Vyslos baseine ir 1 stotyje Oderio baseine“, –  teigė Institutas.

Lietus (Irmantas Gelūnas/ BNS nuotr.)

Dar viena liūčių diena

Birželio 4 d. Belsko Biala patyrė stiprias liūtis ir potvynius. Miesto meras Jaroslawas Klimaszewskis paskelbė potvynio pavojų, o dar iki 13 val. visame rajone buvo pranešta apie daugiau kaip 800 iškvietimų.

Belsko Bialos gyventojai vis dar susiduria su vakarykštės kovos su stichija padariniais. Buvo užlieti keliai ir nekilnojamojo turto objektai. Wyzwolenios gatvė buvo visiškai nepravažiuojama, ir kol kas nepateikta jokios informacijos apie situacijos pagerėjimą.

Antradienio vakarą miesto meras pareiškė, kad padėtis mieste pamažu pradeda normalizuotis. Padėti gyventojams pirmiausia padėjo ugniagesiai gelbėtojai. Taip pat buvo įsteigtas krizių štabas, o policija aktyvavo specialųjį telefono numerį.

Ugniagesiai siurbė vandenį ne tik iš miesto pastatų, bet ir iš aplinkinių Belsko Bialos apylinkių, įskaitant apygardos prokuratūros archyvus, darbo biržą, vaikų darželius ir mokyklas, geležinkelio bėgius, autobusų depą ir daugybę gamybinių bei sandėliavimo patalpų.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt