Jei esate vyresnis nei 50 metų, tuomet turėtumėte atsisakyti šių 7 produktų (1)

Sveikata

50 metų yra labai svarbus amžius. Kiekvienas žmogus turi savo valgymo įpročius ir dauguma jų atsiranda dar vaikystėje ir net vėliau daugelis toliau jų laikosi. Bet, deja, tai, kas buvo tinkama ar gerai toleruojama jauname amžiuje, ne visada tinka subrendusiam žmogui.

Paruošėme jums 7 produktų, kurie turėtumėte nevartoti, jei jums yra 50 metų ar daugiau, sąrašą. Šie produktai apsunkina organizmo darbą, padidina jūsų kūno apimtis ir gali pakenkti jūsų sveikatai.

Maisto produktai, netinkami vyresnio amžiaus žmonėms

1. Sviestas

Sumažėjęs aliejaus ir kitų sočiųjų riebalų vartojimas padės sumažinti cholesterolio kiekį ir sumažinti širdies ligų riziką, į kurią linkę vyresni žmonės. Gydytojai rekomenduoja sviestą pakeisti alyvuogių aliejumi, taip pat į racioną įtraukti riešutus ir avokadus.

2. Ankštinės daržovės

Vyresni žmonės blogai toleruoja ankštines daržoves. Jos didina skrandžio rūgšties susidarymą, todėl pupelių geriau atsisakyti. Savo mitybos racione galite palikti tik žalius žirnelius ir šparagines pupeles, bet vartokite šias daržoves nedideliais kiekiais.

3. Ryžiai

Ryžius vyresnio amžiaus žmonėms reikėtų riboti. Jei jūsų virškinimas yra normalus ir nesate linkęs į vidurių užkietėjimą, valgykite ryžius nedideliais kiekiais.

4. Kava

Geriant daug kavos, gali paspartėti raukšlių susidarymas. Šio gėrimo vartojimas sukelia padidėjusį kortizolio, streso hormono, išsiskyrimą. Jo perteklius kūne plonina odą, todėl ji tampa nebe tokia elastinga ir raukšlėta.

5. Didelės fruktozės kukurūzų sirupas

Pirkdami perdirbtus maisto produktus, įsitikinkite, kad jų sudėtyje nėra didelės fruktozės kukurūzų sirupo. Jis naudojamas daug kur: duonoje, gėrimuose. Šis produktas gali sukelti svorio padidėjimą dėl jo neigiamo poveikio medžiagų apykaitai.

6. Rafinuoti angliavandeniai

Rafinuoti angliavandeniai, tokie kaip balti miltai, cukrus, pyragaičiai ar makaronai, padidina cukraus kiekį kraujyje. Dėl to organizmas gamina per daug insulino, o tai pagyvenusiems žmonėms padidina diabeto riziką.

7. Spragėsiai

Mikrobangų krosnelėje daromi spragėsiai gali padaryti nepataisomą žalą pagyvenusių žmonių sveikatai. Jie ypač kenkia smegenų sveikatai, nes juose yra diacetilo – medžiagos, sukeliančioms Alzheimerio ligą.

Jei norite atrodyti gerai ir jaustis puikiai, būtinai prižiūrėkite savo mitybą. Pasidalykite šiuo naudingu straipsniu su savo draugais, kad ir jų sveikata būtų gera. Ko jūs esate pasiruošę atsisakyti dėl geros sveikatos?

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt