Po Aleksėjo Navalno mirties prabilo jo žmona: Putinas turi būti nubaustas

Naujienos

Prezidentas Vladimiras Putinas turi būti patrauktas atsakomybėn už žiaurumus, kuriuos jis įvykdė prieš savo šalį ir Aleksejaus Navalno šeimą, po opozicijos lyderio mirties Rusijos kalėjime penktadienį pareiškė jo žmona.

„Norėčiau, kad Putinas ir visi jo darbuotojai […] žinotų, kad jie bus nubausti už tai, ką padarė mūsų šaliai, mano šeimai ir mano vyrui“, – Miuncheno saugumo konferencijoje sakė Julija Navalnaja.

„Turėtume šiandien kovoti su šiuo siaubingu režimu Rusijoje. Vladimiras Putinas turėtų būti asmeniškai patrauktas atsakomybėn už visus žiaurumus, kuriuos jie įvykdė mūsų šalyje per pastaruosius metus.“

Miunchene J. Navalnaja susitiko su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu (Entoniu Blinkenu). Jis pareiškė jai savo užuojautą ir pakartojo, kad už A. Navalno mirtį yra atsakinga Rusija.

Tačiau A. Navalno motina Liudmila Navalnaja sakė, kad nenori girdėti jokių užuojautų.

„Mačiau savo sūnų 12 dieną kolonijoje, turėjome susitikimą. Jis buvo gyvas, sveikas ir linksmas“, – parašė ji socialiniame tinkle „Facebook“. Jos žodžius citavo nepriklausomas laikraštis „Novaja gazeta“.

A. Navalno mirtis: ką žinome?

Rusijos kalėjimų tarnyba penktadienį pranešė, kad Sibiro šiaurėje esančioje griežtojo režimo kolonijoje mirė pagrindinis Rusijos opozicijos veikėjas Aleksejus Navalnas, perkeltas ten tęsti jam paskirtos 19 metų laisvės atėmimo bausmės.

Štai ką kol kas žinome apie 47 metų Kovos su korupcija fondo (FBK) vadovo ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritiko mirtį:

Mirė pasivaikščiojimo metu

Rusijos federalinė įkalinimo įstaigų tarnyba teigė, kad A. Navalnas išėjęs pasivaikščioti pasijuto blogai.

„Po pasivaikščiojimo Navalnas blogai pasijuto ir beveik iš karto prarado sąmonę. Nedelsiant atvyko medicinos personalas ir buvo iškviesta greitosios pagalbos komanda. Buvo atliktos gaivinimo priemonės, kurios teigiamų rezultatų nedavė. Medikai patvirtino nuteistojo mirtį. Mirties priežastys tiriamos“, – sakoma pareiškime.

Rusijos tyrimų komitetas pranešė pradėjęs tyrimą dėl jo mirties.

Medikai gaivino daugiau nei pusvalandį

Rusijos tolimojoje šiaurėje esančios ligoninės medikai A. Navalną bandė gaivinti daugiau nei pusvalandį, pranešė Rusijos naujienų agentūros.

„Į [kalėjimą] atvykę medikai tęsė gaivinimo priemones, kurias jau taikė kolonijos medikai. Jie jas tęsė daugiau nei pusvalandį“, – agentūrai „Interfax“ sakė Labytnangio miesto ligoninės atstovai.

A. Navalnas (nuotr. SCANPIX)

A. Navalno teisininkams nepranešta

A. Navalno spaudos sekretorė Kira Jarmyš sakė, kad jo komanda nebuvo informuota apie jo mirtį. „Aleksejaus advokatas dabar skrenda į Charpą“, kur yra jo kolonija, kad išsiaiškintų šią aplinkybę, sakoma jos įraše socialiniame tinkle.

Tačiau Vakarų vyriausybės suskubo kaltinti Kremlių.

Norvegijos užsienio reikalų ministras pareiškė, kad Maskvai tenka didelė atsakomybė už A. Navalno mirtį.

„Rusijos vyriausybei tenka didelė atsakomybė“, – socialiniame tinkle „X“ parašė Espenas Barthas Eide (Espenas Bartas Eidė), ir pridūrė, kad ši žinia jį labai nuliūdino.

Daugybė tarptautinės politikos atstovų pasidalijo panašiomis žinutėmis.

Kolonija „Poliarinis vilkas“

A. Navalnas buvo kalinamas nuo 2021-ųjų sausio, kai buvo nuteistas kalėti už ekstremizmą. Praėjusių metų rugpjūtį ši bausmė buvo pratęsta iki 19 metų. Tai buvo tik vėliausioji iš virtinės kalėjimo bausmių už kaltinimus, tarp kurių buvo ir turto pasisavinimas.

Įkalinimo dalį jis praleido kolonijoje IK-6 Vladimiro srityje, maždaug už 250 km į rytus nuo Maskvos.

Gruodžio mėnesį jis daugiau nei dviem savaitėms dingo. Mėnesio pabaigoje paaiškėjo, kad jis buvo perkeltas į liūdnai pagarsėjusią koloniją IK-3 Charpe, Arktyje.

Gruodžio 26 dieną socialinėje žiniasklaidoje A. Navalnas pareiškė, kad po gana varginančio 20 dienų trukusio perkėlimo į atokų kalėjimą už poliarinio rato Rusijos Jamalo nencų autonominėje apygardoje Sibiro šiaurėje jis jaučiasi gerai.

IK-3 yra daugiau kaip 1 900 km į šiaurės rytus nuo Maskvos. Jo pavadinimas reiškia „Šiaurės pašvaistė“, tačiau kolonija dažniau vadinama „Poliariniu vilku“.

Kalėjimas pastatytas XX amžiaus septintajame dešimtmetyje stovyklos, kuri buvo Stalino laikų lagerių tinklo Gulago dalis, vietoje. Jame gali tilpti iki 1 020 kalinių. Kaliniai dirba šiaurės elnių odų apdorojimo darbus.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt