Prieš skalbiant užuolaidas visada atlikite šią vieną dalyką: tiesiog jos bus sniego baltumo! (1)

Įdomybės

Užuolaidų skalbimas – nemenkas iššūkis! Visi nori, kad jos atrodytų kuo geriau ir išsaugotų savo baltą spalvą. Ką galite pridėti į užuolaidų skalbimo skystį, kad jos išliktų baltos? Virtuvėje galite rasti tinkamą priemonę!

Kaip balinti užuolaidas?

Jūsų užuolaidos atgaus nepriekaištingą baltumą, jei prieš skalbimą nuspręsite jas pamirkyti. Tai labai geras būdas atgaivinti, pavyzdžiui, nuo saulės spindulių pageltusias užuolaidas. Be to, virtuvėje galite rasti priemonių, pasižyminčių balinimo savybėmis.

Kokiame vandenyje mirkyti užuolaidas, kad jos vėl taptų baltos spalvos?

  • Į 5 litrus vandens įberkite maždaug 5-7 valgomuosius šaukštus druskos. Pamirkykite užuolaidas šiame balinimo skystyje maždaug pusvalandį. Tada jas išplaukite pagal gamintojo nurodymus.
  • Citrinos sultys arba citrinos rūgštis padės pašalinti įsisenėjusias geltonas dėmes. Be to, jos atgaivins užuolaidas ir suteiks joms malonų kvapą.
  • Į vonią įpilkite vandens ir įberkite 500 g valgomosios sodos. Kelias valandas mirkykite užuolaidas šiame tirpale. Tačiau jei neturite laiko, galite įberti sodos tiesiai į skalbimo mašinos skyrių. Tai išbalins audinius ir dar labiau juos suminkštins.
  • Į 10 litrų vandens kiekį įpilkite pusę puodelio acto ir įberkite 4 valgomuosius šaukštus druskos. Kelias valandas mirkykite užuolaidas šiame mišinyje. Tai ypač rekomenduojama užuolaidoms iš dirbtinių audinių. Taip yra todėl, kad actas ir druska pasižymi antistatinėmis savybėmis ir neleidžia audiniui įsielektrinti.
  • Gerų balinimo rezultatų pasieksite ir pamirkę užuolaidas vandenyje su kepimo milteliais. Vieno pakelio kepimo miltelių užteks 5 litrams vandens.

Aspirinas užuolaidoms plauti

Jei ketinate balinti virtuvės užuolaidas, pirmiausia pamirkykite jas vandenyje su indų plovimo skysčiu. Taip nuo audinio pašalinsite riebalus ir nešvarumus.

Į maždaug 5 litrus karšto vandens įmeskite 4-5 aspirino tabletes. Pamirkykite užuolaidas šiame mišinyje 8 valandas, o geriausia – per naktį, tada skalbkite jas įprastai skalbimo mašinoje ir į būgną įberkite dar 3 tabletes. Pakabinkite džiovinti tiesioginiuose saulės spinduliuose, kad balinimas būtų maksimalus. Vietoj įprasto aspirino galite ištirpinti Aspirin C putojančias tabletes.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!