Profesorius Saulius Čaplinskas lietuvius įspėja dėl pamiršto viruso: grįžta su nauja jėga

Naujienos

Nors tymų virusas žinomas jau seniai, jo užkratas išlieka aktualus ir kelia didelį susirūpinimą visame pasaulyje. Nors dėl vakcinacijos pastaraisiais dešimtmečiais pavyko ženkliai sumažinti tymų protrūkių dažnumą, pastaruoju metu pastebimas šios ligos atvejų protrūkis.

Virusologas, profesorius Saulius Čaplinskas naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ komentuoja, kad galimas tymų protrūkis Lietuvoje bei neatsakingas požiūris į vakcinaciją gali sukelti rimtų pasekmių.  S. Čaplinskas sako, kad tymai grįžta su nauja jėga.

„Norėčiau užduoti klausimą: ką mes darome per atostogas? Turbūt ilsimės. Todėl, kai buvo pandemija ir buvome uždaryti, mūsų imuninė sistema ilsėjosi, nebuvo treniruojama, veikiama jokių aplinkos veiksnių“, – pasakojo virusologas.

Protrūkis gali įvykti bet kada

Profesorius komentuoja, kad dabar mūsų imuninė sistema yra nusilpusi, nes pandemijos metu ji nesusidūrė su tymų bei kitokiais virusais, kurie cirkuliavo aplink.

„Seniau nuo kai kurių virusų buvo skiepijama, o kitais virusais žmonės užsikrėsdavo vieni nuo kitų. Per pandemiją imuninė sistema ilsėjosi, nebuvo atnaujinta jos atmintis ir labai susilpnėjo vakcinacijų kiekiai“, – teigė jis.

Virusas (nuotr. SCANPIX)

Virusologas sako, kad galima konstatuoti liūdną faktą: žmonės skiepijasi mažiau ir nėra jokios lyderystės, skatinant vakcinaciją.

„Nėra gerų būdų kaip aiškinant apie skiepus, ieškant naujų informacijos pateikimo formų, atsakyti į žmonėms kylančius klausimus.

Jei žmogus nuogąstaus ir abejos ar skiepytis net ir seniai žinomomis vakcinomis, kurių saugumas įrodytas prieš daug laiko – nieko gero nebus.

Jungtinėje Karalystėje, kur yra nemažai mūsų tautiečių, jau pastebimi tymų protrūkiai. Pas mus praeitais metais jų nebuvo, tačiau tai gali atsitikti bet kada“, – įspėja virusologas prof. S. Čaplinskas.

Laidą „Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt