Progresas nuolat juda į priekį, tačiau kai kurie žmonės vis dar nostalgijuoja dėl dalykų, kurie buvo geresni TSRS laikais, nei dabar

Naujienos

Žmogui būdinga idealizuoti savo praeitį ir tvirtinti, kad „anksčiau buvo geriau“. Per laiko prizmę TSRS iškyla lyg patikimiausia ir saugiausia vieta, kur gyveno stabiliai ir be rūpesčių. Mes netvirtinsime, kad tarybinis gyvenimo būdas buvo visų svajonė. Tačiau kai kuriuos dalykus išties galima pavadinti kokybės etalonu.

Mylimas tarybinis kinas

Geri, amžini ir be galo dvasingi tarybinės epochos filmai įpinti į mūsų kultūrinį kodą. Praeis dešimtys metų, bet mes kaip pirmą kartą žiūrėsime Leonido Gaidajaus, Eldaro Riazanovo, Igorio Maslenikovo, Georgijaus Danelijos ir kitų talentingų režisierių filmus.

Žiūrėsime ir stebėsimės, kaip subtiliai sukurti dialogai ir personažai, verksime ir juoksimės iš amžinai aktualių situacijų ir istorijų.

Kokybiški maisto produktai ir tarybiniai kurortai

Jei galėtume patekti į praeitį, pirmiausia užsuktume į maisto parduotuvę nusipirkti tarybinių gardėsių. Tais tolimais gražiais laikais GOST ženklinimas garantavo aukštą produkcijos kokybę.

Ar tai būtų paprasta duona, konservai ar deficitinės dešros, maisto pramonė buvo visiškai patikima.

Tarybų Sąjungoje geras darbas buvo apdovanojamas geru poilsiu. Darbininkų klasė važinėjo į sanatorijas, pensionus ir poilsio bazes.

Profesinės sąjungos apmokėdavo iki 90% kelialapių vertės, o dirbantys kenksmingose ir pavojingose sąlygose gaudavo materialinį išlaikymą iš anksto ir galėjo ilsėtis valstybės sąskaita šiek tiek ilgiau.

Komunaliniai

Komunalinių paslaugų tarifai kiekviename Tarybų Sąjungos kampelyje buvo nustatomi vienu principu ir jų nekeitė dešimtmečiais nuo 1928 metų. Mokestį ėmė tik už gyvenamuosius kambarius, neįskaitant pagalbinių patalpų – virtuvės, sandėliuko, san.mazgo ir koridorių.

Dėl tokios lygybės kartais būdavo paradoksalių dalykų. Pavyzdžiui, elitinio erdvaus stalininio buto ir ankštos „chruščiovkos“ gyventojas mokėjo vienodai už tokį pat gyvenamąjį plotą. Tačiau pliusų buvo daugiau ir vienas jų – kuklūs dabartiniais mastais tarifai. Šeima mažiausiai su dviem dirbančiais žmonėmis, gyvendama 2-3 kambarių bute, už jį mokėjo tik 6% atlyginimo.

Kiemo žaidimai

Tarybinė vaikystė praėjo gryname ore žaidžiant slėpynes ir gaudynes. Vaikai rinkdavosi didelėmis draugiškomis kompanijomis ir prapuldavo kiemuose iki vėlyvo vakaro.

Niekas nesiskundė antsvoriu, skolioze ir plokščiapėdyste: žaidimai buvo judrūs, vystė koordinaciją, fantaziją ir mąstymą.

Šie nuostabūs prisiminimai ilgą laiką šildys mūsų širdis.

Siūlome papildyti sąrašą: parašykite komentaruose, kokie dalykai iš TSRS laikų, jūsų manymu, anksčiau buvo geresni, nei dabar.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt