Prokuratūra atlieka tyrimą dėl galimo pareigūnės išprievartavimo

Naujienos

Remigijui Žemaitaičiui paskelbus apie galimai išprievartautą pareigūnę, policija tai paneigė

Dar šių metų vasarą politikas Remigijus Žemaitaitis savo socialiniame tinkle pasidalino informacija apie tai, kad Kaune vykusių policijos pareigūnų mokymų metu, viena pareigūnė galimai buvo išprievartauta savo kolegų. Tą informaciją esą jį pasiekusi iš pačios pareigūnes artimos aplinkos. Tąkart Lietuvos policija suskubo šią informaciją paneigti, tačiau dabar paaiškėjo, kad prokuratūra vykdo tyrimą dėl galimo seksualinio pobūdžio nusikaltimo prieš pareigūnę.

Dar rugpjūtį kilo didelis sujudimas po to, kai R. Žemaitaitis parašė žinantis apie protu nesuvokiamą nusikaltimą šalies policijos gretose.

„Galimai buvo išprievartauta kitų policijos pareigūnų, panaudojant fizinę jėgą, panaudojant, kaip nurodo artimieji ir policijos pareigūnai, kurie dalyvavo tame renginyje, net antrankius, kas yra protu nebesuvokiama ir nesuprantama“, – sakė R. Žemaitaitis.

Jis pridūrė, kad jo žiniomis policijos pareigūnę prievartavo du jos kolegos, o po mokymų pareigūnė pasiprašė atleidžiama iš darbo.

R. Žemaitaitis taip pat teigė, kad kriminalinės policijos biuro vadovas bendravo ir su pareigūne, ir su jos artimaisiais.

„Vieni aukščiausių policijos departamento pareigūnų važiavo pas artimuosius, kalbėjosi, diskutavo, vėlgi, reikia sakyti, ko gero, galimai buvo siūloma ir aukštesnės pareigos, ir finansinė parama, ir pagalba“, – tikina R. Žemaitaitis.

Policijos atsakymas į tai skiriasi – mat policijos generalinis komisaras Renatas Požėla pirmiausiai patvirtino, kad biuro vadovai buvo susisiekę su pareigūne, susitikę ir su ja, ir su jos artimaisiais, tačiau vėliau patikslino, kad teiginys, kad susitikimo metu buvo bandoma užglaistyti situaciją, yra neteisingas.

Policija R. Žemaitaičio informaciją paneigė, tačiau pripažino gavę informacijos iš pareigūnės

Nors po to, kai ši informacija buvo paviešinta, policija visais kanalais neigė tokį įvykį, vis dėlto vėliau paaiškėjusios detalės vertė suabejoti, ar tikrai tuose mokymuose nieko nenutiko. Pirmiausiai įtarimų kelia tai, kad iškart po mokymų pareigūnė pasiėmė atostogas,o vėliau pasiprašė atleidžiama iš darbo.

Maža to, su policijos vadovybe susitikti prašė tiek ji pati, tiek jos artimieji, ir susitikimo metu buvo atskleista kažkokia informacija, kurios policija neviešina dėl duomenų apsaugos.

Vis dėlto tenka pripažinti, kad kai į susitikimą su darbovietės vadovais eina ne tik dirbantis asmuo, bet ir jo artimieji, kalbama jame tikrai ne apie pačius maloniausius dalykus.

„Viešai paskelbta informacija apie tai, kad LKPB organizuotų mokymų metu, mokymuose dalyvavę LKPB pareigūnai kolegės atžvilgiu įvykdė nusikaltimą, VISIŠKAI NEATITINKA TIKROVĖS“, – sako R. Požėla, tačiau vėliau jau sako, kad informaciją, kurią gavo iš pareigūnės, tikrina.

„LKPB viršininko Arūno Maskoliūno susitikimas su LKPB pareigūne (pateikusia prašymą atleisti iš vidaus tarnybos) ir jos artimaisiais yra įvykęs LKPB pareigūnės ir jos artimųjų iniciatyva ir prašymu.

Šio susitikimo metu LKPB pareigūnės ir jos artimųjų pateikta informacija, kuri šiuo metu yra PD prie VRM Imuniteto valdybos atliekamo tyrimo dalis, yra užfiksuota ir oficialiai įforminta, bei perduota tyrimą atliekantiems pareigūnams“, – teigiama R. Požėlos komentare apie įvykį.

Tyrimą dėl galimo pareigūnės išprievartavimo atlieka ir prokuratūra

Dabar, praėjus jau kone pusei metų, prokuratūra patvirtino, kad vyksta tyrimas dėl galimo seksualinio pobūdžio nusikaltimo prieš policijos pareigūnę. Vis dėlto, prokuratūra neatskleidžia, kokie procesiniai veiksmai jau yra atlikti ir nenurodo, ar kam nors jau pareikšti įtarimai.

Tuo tarpu Renatas Požėla žiniasklaidai teigė, kad atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimai padaryto seksualinio pobūdžio nusikaltimo prieš pareigūnę neaprėpia 2023 m. laikotarpio – tyrimas esą vykdomas dėl kitu laiku ir kitomis aplinkybėmis atliktų veikų.

Galima sakyti, kad jei R. Požėla taip bandė išsisukti nuo R. Žemaitaičio mestų kaltinimų policijai, tai jam nepavyko, mat dabar visuomenės akyse situacija tik dar blogesnė – tyrimas vykdomas esą dėl kito nusikaltimo prieš policijos pareigūnę. Verta kelti klausimą, ar iš tiesų Lietuvos policijoje situacija tokia bloga, kad kaltinimai dėl moterų prievartavimo yra tokie dažni.

R. Žemaitaitis: policijos viršūnėlės dangsto kolegų juodus darbus

Tuo tarpu pirtį policijai užkūręs politikas įsitikinęs, kad tyrimas atliekamas dėl jo aprašyto atvejo ir piktinasi, kad policijos pareigūnai nuo pat pradžių kaip įmanydami neigė informaciją, dėl kurios dabar, pasirodo, jau ir prokuratūra pradėjo tyrimą.

„Teisėsaugos galva neabejotinai pūva kartu su šalies galva.

Primenu, kad svarbiausias šalies Policijos atstovas spaudai po mano postu skubiai pareiškė, kad mano žodžiai neatitinka tikrovės, nors ikiteisminis tyrimas po to buvo pradėtas. O dabar – tyrimo imasi iškart trys prokurorai. Be savo vadų žinios tokio “a priore” paneigimo ir žinojimo atstovas vargu ar būtų skelbęs. Vadinasi – jei šis nusikaltimas įvyko, tuomet visus mane tildžiusius ir menkinusius būtų galima kaltinti nusikaltimo slėpimu? Dangstymu?“, – rašo R. Žemaitaitis.

Policijos pareigūnas: keista, kad viršininkai važiavo bendrauti su pareigūne ir artimaisiais

Ilgą darbo policijoje patirtį turintis Vaidas Giršvildas sako, kad nors negalima aklai tikėti R. Žemaitaičio kaltinimais, mat dažnai jie pasirodo esantys laužti iš piršto, situacija su pareigūne iš tiesų yra labai įtartina. Ypatingai dėl to, kaip viskas vyko po pratybų ir kokia yra policijos komunikacija su visuomene.

„Manęs neįtikino pareiškimas, kad tai nauja tradicija, kai vadovai vyksta pas pareigūnų artimuosius aiškintis, kodėl pareigūnai palieka tarnybą. Kad domisi, gal ir gerai, bet kad abu aukščiausi policijos įstaigos vadovai skubiai vykstą pas sergančią ir tuo pat metu atostogaujančią pareigūnę, tai kažkas nepalyginamai rimčiau, nei domėjimasis priežastimis. Pasakymas, kad tai tradicija, man, švelniai tariant, kelia šypseną“, – neslepia jis.

V. Giršvildas sako, kad ir pats vykimas yra visiškai nesuprantamas – nei ko jie ten važiavo, nei kodėl su artimaisiais bendravo. Artimieji juk šiaip niekaip nesusiję su policijos darbu, o su darbuotojo artimaisiais paprastai kalbama nebent kokiu laidotuvių klausimu…arba kitais labai jautriais klausimais.

„Na nuvažiavo jie ten ir kas tada? Ką jie ten išsiaiškino? Ir su kuo jie ten bendravo? Pranešama, kad su artimaisiais. O šitie čia prie ko? Su artimaisiais paprastai bendraujama tik per laidotuves. Nebent jie „per daug žino” ir gali būti „sunkiau įtakojamais” už pačią pareigūnę? Sprendžiant iš pateiktų komentarų, tai pokalbio pageidavo pati pareigūnė, nežiūrint į tai, nieko jie ten nuvažiavę taip ir neišsiaiškino. Bent jau apie tai buvo viešai pasakyta.

O gal išsiaiškino? Gal sužinojo tai, ko geriau būtų nesužinoję?“, – retoriškai klausia pareigūnas.

Šaltinis: 77.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Parašykit komentarą
Laisvadienis.lt