Rastas negyvas rusas, į Ukrainą Mi-8 atgabenęs pilotui, dar pernai Kremlius jam grasino mirtimi.

Naujienos

Buvęs Rusijos kariuomenės pilotas Maksimas Kuzminovas, pernai vasarą iš Rusijos pavogęs sraigtasparnį Mi-8AMTSh ir jį atskraidinęs į Ukrainą, rastas negyvas Ispanijoje.

Šią informaciją „UNIAN’ patvirtino Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos atstovas Andrijus Jusovas.

Paklaustas, ar M. Kuzminovas tikrai žuvo Ispanijoje, A.Jusovas nurodė: „Mes patvirtiname mirties faktą“.

Žvalgybos atstovas rusų piloto mirties detalių nepateikė.

Pasak portalo, pirmadienį Ispanijos žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad dar vasario 13-ąją Viljachojosos municipalitete buvo rastas vyro kūnas.

Rusija Kuzminovui grasino nužudymu

Pernai metų spalį Rusijos Gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) darbuotojams buvo liepta likviduoti kartu su kariniu sraigtasparniu į Ukrainą pabėgusį pilotą M. Kuzminovą.

Apie tokį karinės žvalgybos įsakymą pranešė rusų valstybinė televizija „Rossija 1“.

Reportaže kalbėjęs vienas karinės žvalgybos pareigūnas patikino, kad į Ukrainą pasprukusio piloto nužudymas yra tik „laiko klausimas“.

„Į teismą jis neateis, manau, nesulauks“, – sakė karinės žvalgybos pareigūnas.

Kitas karinės žvalgybos pareigūnas televizijai sakė, kad pilotas bus nubaustas pagal griežčiausius Rusijos įstatymus „už brolių išdavimą“.

„Žinoma, jį rasime, visus pasieksime, rankos ilgos“, – patikino jis.

Sraigtasparnis Mi-8 (nuotr. SCANPIX)

Pavogė rusų Mi-8 ir atvyko į Ukrainą

Portalas tv3.lt jau yra išsamiai rašęs apie pusmetį trukusią Ukrainos žvalgybos specialiąją operaciją, kurios metu rusų pilotas M. Kuzminovas kartu su savo pilotuojamu kariniu sraigtasparniu Mi-8 atvyko į Ukrainą.

Kiek anksčiau, pasakodamas apie sėkmingą operaciją, M. Kuzminovas sakė nusprendęs dezertyruoti, nes nepritaria agresyviam Rusijos karui ir nenori tapti karo nusikaltimų dalimi.

„Tai, kas dabar vyksta, yra tik Ukrainos žmonių genocidas: ir ukrainiečių, ir rusų. Mano poelgio pagrindas yra neprisidėti prie šių nusikaltimų. Puikiai žinau, kuo tai baigsis: Ukraina tikrai laimės šį karą vien todėl, kad žmonės labai vieningi.

Padeda visas pasaulis, nes supranta, kad pirmiausia reikia vertinti žmogaus gyvybę… Niekas nenori šio karo“, – kalbėjo M. Kuzminovas.

Pasielgti taip pat jis paragino ir kitus rusų pilotus: „Visai nesigailėsite. Tiesiog atversite sau spalvotą pasaulį. Ir atsiminkite: tiesiog daug ko nežinote, nematėte, kaip gyvena kiti. Kai tikrai kažką atrasite, jūsų protas pasikeis radikaliai“.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!