Šaldyti agurkai. Kaip užšaldyti agurkus, kad jie neprarastų skonio ir galėtų mėgautis jais visą žiemą?

Receptai

Išradingos šeimininkės žiemai gali išsaugoti visas vasaros gėrybes. Stiklainiuose galima užkonservuoti viską, ką tik geidžia širdis. O kaip šaldymas? Ar agurkai gali būti užšaldyti? Aš niekada apie tai negirdėjau. Tačiau esu įsitikinusi, kad patyrusios moterys gali viską. Kaip ir kodėl užšaldyti agurkus, skaitykite toliau.

agurkai

Ar agurkai gali būti šaldomi?

Taigi, pirmiausia išsiaiškinkime, kodėl apskritai reikia šaldyti agurkus. Juk juos galima nusipirkti bet kuriuo metų laiku, tiesa? Atsakymas paprastas: šiltnamyje augančių agurkų skonis labai skiriasi nuo tų, kuriuos užauginote patys. Jei norite palepinti savo šeimą sultingais žaliais agurkais, šaldymas yra jūsų pasirinkimas. Be to, šaldydami agurkus išsaugosite ne tik jų skonį, bet ir aromatą.

Beje, net jei žiemą nusipirksite šviežių agurkų, turėsite už tai daug sumokėti. Kainos kasmet kyla, tačiau produktų kokybė negerėja. Tad kam permokėti, jei daržoves galite paruošti vasarą, kai jos kainuoja tikrai nedaug.

Būna, kad šeimininkės pačios augina agurkus. Gausus derlius leidžia paruošti agurkus įvairiausiais būdais. Jei užšaldysite agurkų partiją, žiemą tikrai tai įvertinsite.

Kaip galite užšaldyti agurkus?

Agurkus galima užšaldyti įvairiais būdais. Pavyzdžiui, jei mėgstate sumuštinius papuošti šių šviežių daržovių griežinėliais, iš anksto supjaustykite ir užšaldykite agurkus atskiruose maišeliuose su užsegimu. Norėdami atšildyti agurkus, atsargiai išimkite juos iš maišelio ir sudėkite į sietelį ar kiaurasamtį.

agurkai

Lygiai tokiomis pačiomis skiltelėmis galima apdėlioti veidą namie, atliekant SPA procedūras. Beje, tam tinka net sušaldyti agurkų kubeliai. Norėdami juos pagaminti, agurkus sutarkuokite, supilkite į ledo formeles ir padėti į šaldiklį. Šaldytus kubelius galima laikyti formoje, tačiau geriausia juos sudėti į maišelį ar indelį. Agurkai, sušaldyti tokia forma, tinka net gaiviam limonadui gaminti.

Prieš užšaldant, agurkus reikia kruopščiai nuplauti ir nusausinti. Jie turi būti tvirti, minkštos daržovės šaldymui netinka. Iš anksto nuspręskite, kokiu tikslu norite užšaldyti agurkus. Nuo to priklauso šaldymo būdas.

Pavyzdžiui, jei mėgstate gaminti šviežias salotas, tiesiog supjaustykite daržoves kubeliais. Supjaustyti agurkai išsaugos visas savo savybes specialiuose šaldymo maišeliuose. Geriausia iš maišelių pašalinti visą oro perteklių, kad būtų sukurtas vakuumo efektas. Tada agurkai tolygiai sušals.

agurkai

Be to, agurkus galima užšaldyti griežinėliais. Pirmiausia supjaustykite daržovę, o tada išdėliokite ant lentelės, kad jie nesiremtų vieni į kitus. Sudėkite agurkus į šaldiklį tiesiai ant lentelės, o kai jie užšąla, galite perkelti į indelį ar maišelį.

Redakcijos žodis

Beje, iš šaldytų agurkų galima paruošti ne tik salotas. Siūlome paįvairinti įprastą mitybą ir paruošti originalų agurkų padažą. Jis papildys bet kokį patiekalą ir tikrai papuoš jūsų šventinį stalą.

Esame tikri, kad mūsų skaitytojai susiskirstys į 2 stovyklas. Vieni sakys, kad agurkų šaldymas yra kvaila, o kiti patvirtins, kad šis būdas tikrai veiksmingas. Linkime jums sėkmingai pasirinkti ir džiaugtis vasaros gėrybėmis žiemą!
Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
Reklama
error: Alert: Content is protected !!