Seimui – siūlymas nemokamai maitinti visus pradinių klasių mokinius

Naujienos

Nors Seimas ne vieną kartą yra atmetęs opozicijos iniciatyvas nemokamai maitinti visus pradinukus, Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis ketvirtadienį vėl bandys teikti parlamentui tai numatančias  įstatymo pataisas.

Seimui bus pasiūlyta nemokamus pietus, nevertinant pajamų, skirti mokiniams, kurie mokosi pagal pradinio ugdymo programą trečiojoje ir ketvirtoje klasėse.

Jeigu Seimas pritartų, nemokamą maitinimą mokykloje, anot demokratų, papildomai gautų apie 25 tūkst. trečiokų ir ketvirtokų.

„Nemokami pietūs pradinukams – tai parama šeimai, sveikos gyvensenos įpročių formavimas ir rūpestis visų Lietuvos vaikų ateitimi. Tai užtikrintų socialinį teisingumą, mažėtų socialinė atskirtis ir diferenciacija tarp jauniausio amžiaus mokinių“, – įsitikinę Seimo demokratai.

Jie siūlo, kad naujas reguliavimas įsigaliotų šių metų liepos 1 d.

Papildomai reikės apie 10 mln. eurų

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ skaičiavimais, nemokamam trečiokų ir ketvirtokų maitinimui 2024 metais papildomai reikės apie 10 mln. eurų, iš jų iš valstybės biudžeto – apie 8 mln. eurų (maisto produktams, administravimo išlaidoms). Tuo metu iš savivaldybių biudžetų gamybos išlaidoms finansuoti reikėtų apie 2 mln. eurų.

Iniciatyvos autorių teigimu, 2025 metais papildomai reikėtų apie 20 mln. eurų.

Kaip nurodoma dokumento aiškinamajame rašte, šių išlaidų finansavimo šaltinis galėtų būti pajamos iš ekonomikos augimo ir iš Vyriausybės planuojamos mokesčių reformos.

Siūlymus nemokamai maitinti trečiokus ir ketvirtokus Seimui anksčiau yra teikę demokratų, „valstiečių“ atstovai, tačiau jie nesulaukė valdančiųjų palaikymo ir buvo atmesti.

Šiuo metu nemokamai maitinami priešmokyklinio amžiaus bei pradinių – pirmų ir antrų – klasių moksleiviai. Tuo metu trečiųjų ir ketvirtųjų pradinių klasių moksleiviams nesuteikta teisė gauti nemokamus pietus.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt