Su ašaromis medalį mirusiam tėčiui skyrusi boksininkė dėl aukso nekovos – laukia rusė

Naujienos

Lietuvos boksininkė Ana Starovoitova antradienio vakare užsitikrino Europos čempionato bronzos medalį, o po kovos nesulaikė emocijų skirdama medalį savo mirusiam tėčiui. Dėl aukso boksininkė nekovos, nes su federacija yra nuspręsta su rusais nesivaržyti, o pusfinalyje A. Starovoitovos lauktų būtent rusė.

Svorio kategorijos iki 60 kg ketvirtfinalyje A. Starovoitova teisėjų sprendimu 5:0 įveikė ispanę Sheilą Martinez Perez. Patekimas į pusfinalį garantuoja, kad boksininkė grįš su bronzos medaliu. Tai antras toks apdovanojimas Anos karjeroje.

Po kovos boksininkė ir džiaugėsi, ir verkė.

„Laimėjau antrą kovą Europos čempionate, užsitikrinau bronzos medalį, čia mūsų visų nuopelnas. Kad tik neprigrybaučiau su žodžiais…

Esu labai patenkinta, be galo. Šitą laimėjimą skiriu savo tėčiui, amžiną atilsį…“ – užsidengdama veidą rankšluosčiu ir verkdama sakė A. Starovoitova.

Netrukus boksininkė susikaupė ir tęsė savo komentarą: „Mes gi boksininkai – mes negalim verkti. Žodžiu, labai be galo laiminga, didžiuojuosi savimi, didžiuojuosi mumis. Ačiū treneriui, ačiū visai komandai, be galo jaučiu palaikymą.

Beje buvo revanšas, nes atrankinėse varžybose pralaimėjau šiai sportininkei, buvo didžiulis noras atsirevanšuoti. Tikiu prietarais. Esu laiminga, ačiū Lietuva, myliu boksą.“

Pusfinalį A. Starovoitovos laukia rusė Nune Asatrian, bet dar prieš Europos čempionatą Lietuvos bokso federacija aiškiai pasakė, kad Lietuvos boksininkai čempionate su Rusijos atstovais nesikaus.

„Sprendimas buvo toks, kad boikotas yra tęsiamas, bet mes vykstame į Europos čempionatus, tačiau su Baltarusijos ir Rusijos sportininkais, kurie dalyvauja čempionate, mes nesiboksuojame. Prisiimame riziką, kad vykstantys sportininkai, turėdami susitikti su tais agresorių valstybių atstovais, su jais nekovoja“, – dėstė D. Mačianskas.

Jei šio sprendimo bus laikomasi, A. Starovoitova aukščiau trečiosios vietos nepakils.

Trečiadienio popietę Lietuvos bokso federacija išplatino pranešimą ir patvirtino, kad lietuvė su ruse nekovos.

Maža to, siekdama išreikšti visišką palaikymą Ukrainai, A. Starovoitova praleis apdovanojimų ceremoniją, kurioje jai būtų buvęs įteiktas jau antrasis karjeroje Senojo žemyno pirmenybių bronzos medalis – tokį apdovanojimą lietuvė iškovojo ir 2022 metais

Šaltinis: lrt.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt