Sumaišykite tai su vandeniu ir apipurkškite agurkus: derlius bus kaip niekad gausus!

Agurkų tręšimas yra labai svarbus tinkamam jų augimui ir dideliam derliui. Jei norite, kad derliaus rinkimo metu jūsų krepšiai būtų pilnut pilnutėliai, naudokite natūralias medžiagas, kuriose gausu maistinių medžiagų. Netrukus papasakosime, kuo laistyti agurkus liepos mėnesį, kad derlius būtų dar gausesnis.

Agurkai turi negilias šaknis, todėl vandens jie gauna daugiausia iš dirvožemio. Būkite atsargūs ir neperlaistykite jų, nes tai sugadins derlių. Vadovaukitės mūsų patarimais ir derlius jus tikrai maloniai nustebins.

Kuo tręšti agurkus?

Derliaus kokybei įtakos turi nemažai veiksnių. Labai svarbu sudaryti agurkams tinkamas sąlygas: pasirūpinti tinkamu dirvožemio tipu, tinkamai pasodinti agurkus, juos laistyti ir tręšti.  Auginant agurkus yra labai paprasta padaryti klaidų, tačiau nesijaudinkite, – tai yra svarbi mokymosi dalis. Mes jums išduosime vieną nedidelę paslaptį: augimo pradžioje agurkus reikia laistyti 3 rūšių skirtingais skysčiais. Pirmiausia tai yra šiltas vanduo (geriausia  –  25-30 laipsnių temperatūros). Vištų mėšlo antpilas, praskiestas santykiu 1:20, naudojamas tada, kai daigai dar smulkūs ir nežydi. Galiausiai naudojamas vanduo su medumi – 1 arbatinis šaukštelis stiklinei šilto vandens. Toks mišinys teigiamai veikia derlių. Šį mišinį galite naudoti kaip purškiklį agurkų žiedams: tai pritrauks bites ir atsiras daugiau vaisių.

Natūralių trąšų agurkams receptas

Įdomu, kuo laistyti agurkus, kai jie duoda vaisių? Naudokite vandenį su cukrumi. Jame esanti gliukozė palaiko šių daržovių augimą, todėl galėsite mėgautis dideliu derliumi. Viename litre šilto (geriausia  – verdančio) vandens ištirpinkite 300 g cukraus. Viską išmaišykite ir įpilkite 9 litrus vandens. Kartą per mėnesį šiuo tirpalu laistykite agurkus. Vis dėlto, yra vienas mažas „bet“. Turėtumėte būti atsargūs naudodami šias trąšas, nes jos gali  pritraukti skruzdėles. Kad to išvengtumėte, arti sodinukų pabarstykite cinamono ar kajeno pipirų, – skruzdėlės nekenčia jų kvapo! Taip pat šių prieskonių aromato nekenčia ir kiti kenkėjai bei valkataujančios katės, todėl galėsite būti visiškai ramūs dėl savo pasėlių!

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt