Teisme planuojama apklausti seksualiniais nusikaltimais kaltinamą Kristijonas Bartoševičių, bet advokatas dvejoja. ar oras leis

Naujienos

Trečiadienį Panevėžio apygardos teisme seksualiniais nusikaltimais prieš nepilnamečius kaltinamas buvęs Seimo narys Kristijonas Bartoševičius per apklausą turėtų pateikti paaiškinimus dėl jam pateiktų kaltinimų. K. Bartoševičius kaltės nepripažįsta.

Trečiadienį suplanuotas posėdis bus trečiasis šios bylos posėdis. Vienas, kuris buvo suplanuotas praėjusį mėnesį, neįvyko dėl vieno iš teisėjų ligos.

Kaip LRT.lt antradienio vakarą sakė K. Bartoševičiaus advokatas Olegas Šibkovas, kol kas nežinia, ar jiedviem su kaltinamuoju pavyks nuvykti į Panevėžyje esantį teismą.

Kristijonas Bartoševičius atvyko į teismą Panevėžyje
Kristijonas Bartoševičius atvyko į teismą Panevėžyje / D. Umbraso/LRT nuotr.

„Jei oras leis, atvažiuosime. O jeigu bus kaip šiandien… Aš neišvažiavau šiandien į vieną bylą dėl oro. Bet esame pasirengę vykti“, – sakė advokatas.

Panevėžio apygardos teismas pirmadienio pavakarę pranešimo, kad kaltinamasis negalėtų atvykti, nebuvo gavęs.

Anot O. Šibkovo, kaip ir suplanuota, per posėdį K. Bartoševičius bus apklausiamas, o dar kitame posėdyje, kuris suplanuotas po savaitės, galimai bus apklausiami ir kiti su byla susiję asmenys.

K. Bartoševičius yra kaltinamas 10 nusikalstamų veikų padarymu, dvi nusikalstamos veikos – dėl seksualinio prievartavimo, padaryto mažamečio ir nepilnamečio asmens atžvilgiu, 4 epizodai dėl jaunesnio nei 16 metų asmens tvirkinimo ir 4 veikos dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Kristijonas Bartoševičius atvyko į teismą Panevėžyje
Kristijonas Bartoševičius atvyko į teismą Panevėžyje / D. Umbraso/LRT nuotr.

Šią bylą Panevėžio apygardos teismas atvertė spalio 19-ąją.

Lapkričio pabaigoje vykusio posėdžio metu teismas taip pat priėmė dar du nukentėjusiųjų atstovų civilinius ieškinius. Iš viso jų yra trys.

Prokuratūra jo bylą teismui perdavė liepos pabaigoje. Jos nagrinėjimas vyksta uždarų posėdžių metu, siekiant apsaugoti nukentėjusius nepilnamečius, neatskleisti jų tapatybių.

Baudžiamasis kodeksas už seksualinį prievartavimą numato laisvės atėmimą nuo 3 iki 15 metų, už jaunesnių kaip 16 metų asmenų tvirkinamuosius veiksmus – laisvės atėmimą iki penkerių metų, dėl sveikatos sutrikdymo numatytos švelnesnės bausmės.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt