Ukrainietiški bulviniai blynai pagal Vytarą: skonis nustebins ne vieną mūsų (1)

Receptai

Keliautojas ir žurnalistas Vytaras Radzevičius šiltai prisimena savo keliones į Ukrainą. Ten jis ne kartą ragavo nacionalinius šios šalies patiekalus, o šiandien kviečia pasigaminti nuostabaus skonio Sumų krašto tarkuotus blynus su grybais.

Šiam receptui, palaikydamas vietinius gamintojus, Vytaras rinkosi tik lietuviškų prekių ženklų produktus, kuriuos galima rasti „Rimi“ parduotuvėse – kiekvienos kategorijos lentynose jie pažymėti „Su meile iš“ ženklu.

„Man ne kartą teko būti Ukrainoje. Joje lankantis visada žavėdavo šios šalies puikus maistas, tinkantis mano skoniui. Gal kas jį pavadins valstietišku, bet iš ukrainiečių stalo neatimsi sūdytų lašinių, ukrainietiškų barščių su „pampuškomis“, virtinių, gaidienos šaltienos, marinuotų daržovių ir kitų skanumynų gardumo“, – sako V. Radzevičius, kurį nuo vaikystės viliojo pagal ukrainiečių rašytojo Nikolajaus Gogolio apsakymų rinkinį „Vakarai viensėdyje prie Dikankos“ sukurta filmo scena, kai virtiniai iš dubens iššoka po vieną, pasidažo grietinėje ir nuskrieja į valstiečio burną.

„Dažnai ukrainietiškoje virtuvėje galima rasti sąsajų su Lietuvoje įprastais patiekalais, bet tame nėra nieko keisto, juk LDK laikais buvome viena didelė bendra valstybė. Pavyzdžiui, šie tarkuoti blynai, kuriuos siūlau pasigaminti, atkeliavo iš Ukrainos šiaurės rytuose esančio Sumų krašto.

Jei dar tiksliau – Bilpopilios miesto. Jie tarsi primena mūsiškius bulvinius blynus, bet yra kitokie, nes su bulvėmis kartu tarkuojamos ir morkos, o į vidų dedamas grybų bei svogūnų įdaras.

Visas daržoves ir kitus reikalingus receptui produktus radau parduotuvėje, kur nuo šiol lietuviški gaminiai pažymėti „Su meile iš“ ženklu. Kviečiu palaikyti Ukrainą, o šios tautos kultūrą pažinti per kulinarinį paveldą“, – pranešime spaudai kviečia Vytaras Radzevičius.

Receptas

Sumų krašto tarkuoti blynai su grybais pagal Vytarą Radzevičių. Patiekalui reikės: 6 bulvių; 3 morkų; 2 svogūnų; 2 šaukštų miltų; 1 šaukštelio sodos; 2 kiaušinių; 30 g džiovintų baravykų; druskos ir juodųjų pipirų pagal skonį; aliejaus kepimui.

Bulves ir morkas sutarkuokite, įdėkite kiaušinius, druską, sodą ir gerai išmaišykite. Svogūnus ir atmirkytus džiovintus grybus sumalkite, įdėkite druskos, juodųjų pipirų pagal skonį.

Keptuvėje įkaitinkite aliejų. Dėkite šaukštą tarkių, išskleiskite blyną ir ant vidurio – šaukštą grybų įdaro. Išlyginkite. Ant viršaus dėkite dar vieną sluoksnį tarkių. Išlyginkite. Vartydami iškepkite.

Valgykite su grietine.

Skanaus!

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt