Valdas Benkunskas: nacionalinis stadionas turėtų iškilti 2026-ųjų pabaigoje

Naujienos

Vilniaus miesto tarybai trečiadienį pritarus Nacionalinio stadiono statybos koncesijos sutarties pakeitimams, jis galėtų būti pastatytas iki 2026 metų pabaigos, sako sostinės meras Valdas Benkunskas.

Jo teigimu, dar kelių mėnesių gali prireikti, kol įsigalios sutarties pasikeitimai – jiems reikia Europos Komisijos (EK) patvirtinimo bei banko garantijos dėl projekto finansavimo.

„Tikrai nepasakysiu dabar, bet visas grafikas yra labai aiškus. Mes turime pirmiausia sulaukti pilno sutarties pakeitimo įsigaliojimo, tai čia gali trukti kelis mėnesius, kol tos sąlygos bus išpildytos. Tada statybos darbai ir tas papildomas 18 mėnesių terminas“, – po tarybos posėdžio žurnalistams trečiadienį sakė V. Benkunskas.

„Prognozė, jeigu viskas tvarkoje, 2026 metų pabaiga“, – teigė sostinės meras.

Jo teigimu, komplekso statybos galėtų būti atsinaujintos netrukus po to, kai įsigalios sutartis: „Po sutarties įsigaliojimo, kaip aš suprantu bent jau iš pono A. Avulio, kad ten dienų ir savaičių klausimas, kada jie galės startuoti“.

Pasak V. Benkunsko, tarybos pritarimas koncesijos sutarties pakeitimams yra „sprendimas, kuris leidžia su projektu judėti tolyn“.

„Mes turime sulaukti (sutarties – BNS) įsigaliojimo, susiderinti visas sąlygas, turime dar Viešųjų pirkimų tarnybos klausimą – su jais konsultacijos jau vyksta. Pirminiai nuomonių apsikeitimai įvyko prieš tarybos posėdį“, – teigė Viliaus meras.

Opozicijos atstovo, buvusio mero Artūro Zuoko kreipimąsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) dėl projekto pakeitimo V. Benkunskas pavadino „puikiai žinomu politikos žanru“.

„Labai sunkiai įsivaizduoju nors vieną instituciją, kuri nėra gavusi kreipimosi dėl šito projekto – pradedant prokuratūrom, baigiant FNTT, STT ir taip toliau. (…) Jeigu kažkas nepatinka, tai apkaltink korupcija, neskaidrumais ir panašiai“, – sakė Vilniaus meras.

Bendra komplekso koncesijos kaina po indeksavimo sieks 157,26 mln. eurų (su PVM) ir būtų 1,2 mln. eurų didesnė nei iki indeksavimo – tokia yra miesto ir valstybės įsipareigojimų suma.

Ji auga tik 1,2 mln. eurų, nes savivaldybė žada sutaupyti 38,1 mln. eurų (su PVM) paskolų palūkanų, išsimokėdama koncesininkei už jos investicijas ne per 22 metus, o per dvejus – tam reikės 13,5 mln. eurų vietoje anksčiau numatytų 51,65 mln. eurų.

Indeksavus vien statybos kainą ji didėtų apie 27 mln. eurų (su PVM) – nuo 94,54 mln. eurų iki 121,68 mln. eurų.

Dar 13,07 mln. eurų (kartu su finansavimo karštais) kainuotų papildomi darbai: 3 tūkst. stadiono vietų, bendrą jų skaičių padidinant iki 18 tūkst., bei universali arena. Papildomus darbus finansuotų savivaldybė.

Projekto operavimo kaštai siektų 8,97 mln. eurų (su PVM) ir būtų 0,9 mln. eurų mažesni nei planuota anksčiau (8,87 mln. eurų).

A. Bužinskas yra sakęs, kad projektą miestas žada finansuoti iš savo investicinio biudžeto, beveik nesiskolinant.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt