Visuomenę sukrėtusi 9-metės pagrobimo Kaune byla: skelbiamos naujausios detalės, mergaitė davė parodymus

Naujienos

Visuomenei trečiadienį skelbiamos naujos žinios apie Lietuvą sukrėtusią 9 metų mergaitės pagrobimo bylą – tuo tikslu teisėsauga rengia spaudos konferenciją, kuri prasidėjo 11 valandą.

Konferencija buvo surengta Kauno apygardos prokuratūroje, joje dalyvavo šios įstaigos vyriausiasis prokuroras Rimas Bradūnas.

Iki šiol nebuvo skelbta apie pagrobimu įtariamo 42 metų kauniečio Gedimino Filipavičiaus motyvus, jam inkriminuojamo nusikaltimo braižą, pasiruošimo detales, taip pat, ką jis ruošėsi daryti su vaiku, ar pripažįsta savo kaltę, kaip konkrečiai prie autobusų stotelės jis įvykdė pagrobimą, kokie šokiruojantys radiniai buvo aptikti jo garažuose, ar pagrobimas buvo spontaniškas.

„Pasiekti dar tikri rezultatai. Gediminas Filipavičius apklaustas kaip įtariamasis. Jam inkriminuojamos trys nusikalstamos veikos“, – R. Bradūnas informavo, jog be vaiko pagrobimo, kauniečiui pateikti įtarimai dėl dar dviejų Baudžiamojo kodekso straipsnio.

PROKURORAS APIE ĮTARIAMĄ MERGAITĖS PAGRĖBĖJĄ: GINKLŲ ATĖMIMAS, MĖLYNĖ VEIDE IR DAR VIENAS IKITEISMINIS TYRIMAS

Kitų dviejų G. Filipavičiui inkriminuojamų nusikaltimų prokuroras neįvardijo mažametės teisių apsaugos ir ikiteisminio tyrimo sėkmės sumetimais.

Griežčiausia atsakomybė iš visų trijų BK straipsnių, kalėjimas iki 8 metų, yra numatyta už vaiko pagrobimą.

Per apklausas G. Filipavičius iki šiol neduoda parodymų, nepasakoja pagrobimo aplinkybių.

Tęsiantis tyrimui, įtarimų sąrašas jam tikriausiai dar pasipildys.

Sausio 7 dieną mergaitę pagrobęs kaunietis laikė ją prievarta savo garaže Technikos gatvėje. Vaikas buvo išlaisvintas per „Aro“ surengtą garažo šturmą, praėjus daugiau nei 2 paroms nuo pagrobimo.

Paimti ginklai

Kaunietis turėjo legalius ginklus, išduotus savigynai, kurie iš jo buvo paimti, atliekant dar iki mergaitės pagrobimo pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galimo viešosios tvarkos pažeidimo.

Į policijos akiratį G. Filipavičius pateko praėjusias metais dėl įvykių, susijusių su jo disponuojamu sklypu Karmėlavoje ir jame vykdytos veiklos.

Kaunietis turėjo tris ginklus – legalų kovinį pistoletą, taip pat dujinį ir pneumatinius ginklus.

Prokuroro R. Bradūno žiniomis, ginklai iš G. Filipavičiaus buvo paimti praėjusių metų gruodį, tad pagrobdamas mergaitę jis jų neturėjo.

Be to, šiuo metu Kauno apylinkės teisme yra nagrinėjamos 3 administracinės bylos, kuriose G. Filipavičius apskundė policijos jam skirtas nuobaudas dėl 2023 metų rugpjūtį vykdyto nelegalaus miško kirtimo Karmėlavoje esančiame sklype ir kitų pažeidimų.

Pasak vietos gyventojų, tąsyk G. Filipavičius ekskavatoriumi bandė užvažiuoti tiesiai ant protestuojančių prieš kirtimus žmonių. Tąsyk per Lietuvą taip pat buvo nuvilnijęs skandalas, tiktai mažesniu mastu.

Mergaitės parodymai – reikšmingi

Pasak prokuroro R. Bradūno, buvo apklausta ir nukentėjusioji mergaitė. Jos parodymai tyrimui yra reikšmingi.

Vaiko apklausa įvyko pas ikiteisminio tyrimo teisėją. Jeigu byla bus perduota į teismą, mergaitė, siekiant jos dvasiškai netraumuoti, nebus papildomai kviečiama duoti parodymų.

Pareigūnai iškart po jo sulaikymo neatmetė, kad aukų galėjo būti ir daugiau.

Tąsyk buvo prabilta apie pareigūnus nustebinusią aplinką dvejuose vienas šalia kito esančiuose G. Filipavičiaus garažuose Technikos gatvėje, kuriuose mergaitė prievarta laikyta daugiau nei 2 paras.

Planuojama atlikti G. Filipavičiaus psichiatrinę ekspertizę, bet kada ji bus pradėta, dar neaišku.

Areštuotas pagrobėjo turtas

Byloje nukentėjusiaisiais yra pripažinti 3 žmonės – mergaitė ir jos tėvai.

Tyrimo metu imtasi priemonių civiliniam ieškiniui užtikrinti – apribota įtariamojo teisė disponuoti nekilnojamuoju turtu, piniginėmis lėšomis, jam priklausantis turtas yra areštuotas.

Taip pasielgta, kad įtariamasis negalėtų parduoti savo turto, siekdamas išvengti mergaitės šeimai padarytos žalos atlyginimo.

Tiesa, dalį Kaune esančių savo garažų įtariamasis pagrobėjas dovanojo savo artimam giminaičiui dar prieš nusikaltimą.

Nustatinėjami pirštų antspaudai, DNR

G. Filipavičius tikriausiai veikė vienas – pasak prokuroro R. Bradūno, kol kas nėra duomenų, kad jis būtų turėjęs bendrininkų.

Tačiau vis dar neaišku, ar nusikaltimas buvo spontaniškas.

Išsiaiškinti tiesą pareigūnams sunkina ir atkaklus įtariamojo nenoras bent kiek atsiverti.

Prokuroras neatskleidė, kokie daiktai buvo rasti garaže pas įtariamąjį.

Šiuo metu atliekami daugelio objektų tyrimai – įtariamojo garažų, automobilių juose rastų daiktų tyrimai. Portalo lrytas.lt žiniomis, nustatinėjami pirštų atspaudai, DNR.

Apsimetė vaikų gydytoju

Prokuratūra šiuo metu atlieka dar vieną ikiteisminį tyrimą, kuriame figūruoja G. Filipavičius.

Ši baudžiamąją bylą pareigūnai iškėlė po to, kai juos pasiekė informacija apie mediku prisistatantį vyrą, kuris socialiniuose tinkluose siūlė paslaugas dėl autizmo sutrikimų turinčių vaikų gydymo.

Prokurorų duomenimis, tą galėjo daryti G. Filipavičius.

Įtarimai jam antroje byloje kol kas nėra pareikšti.

Prokuroras R. Bradūnas paprašė žmonių, turinčių informacijos tyrimui dėl „gydytojo“, pranešti apie tai teisėsaugai.

Mėlynė veide sukėlė klausimų

Klausimų sukėlė ir didelė mėlynė, „puošusi“ G. Filipavičiaus veidą daugiau nei prieš savaitę, kuomet jis pasirodė nagrinėjant vieną savo bylų teisme.

Prokuroras R. Bradūnas trečiadienį pranešė, jog dėl to yra atliekamas aplinkybių patikslinimas, kurio metu bus sprendžiama, ar yra pagrindo dėl G. Filipavičiaus sužalojimo iškelti baudžiamąją bylą, pareigūnams galimai viršijant įgaliojimus.

Bus nustatyta, kada jis patyrė sužalojimus, ar jie buvo padaryti sulaikymo metu, o galbūt dar iki jo.

„Aro“ rinktinės, kurios pareigūnai dalyvavo mergaitės išlaisvinimo operacijoje, vadas Viktoras Grabauskas portalui lrytas.lt tvirtino, jog prieš jį nebuvo naudotas joks smurtas.

„Vyras sulaikomas nesipriešino – jis buvo paguldytas ant žemės ir jam uždėti antrankiai, smurtas nebuvo naudotas“, – teigė V. Grabauskas.

Mergaitė išlaisvinta po garažo šturmo

Mergaitė buvo pagrobta sausio 7-ąją, prieš 17 valandą, laukdama autobuso sustojime Chemijos gatvėje. Automobiliu privažiavęs užpuolikas nutaikė momentą, kuomet stotelėje daugiau nebuvo žmonių.

Kriminalistų duomenimis, nusikaltimui G. Filipavičius itin kruopščiai rengėsi.

Sausio 9-ąją, prieš pat vidurnaktį vaiką išlaisvino „Aro“ pareigūnai, šturmavę užrakintą garažą ir aptikę G. Filipavičių su vaiku po garažais įrengtose gyvenamosiose patalpose.

Į paieškas aktyviai įsitraukus visuomenei, profesionaliai savo pareigas atlikus policijai, vaikas buvo pakankamai operatyviai surastas ir išvaduotas iš pagrobėjo gniaužtų.

Mergaitė kurį laiką buvo gydoma Kauno klinikose, o po to išleista į namus.

Savo firmą turintis G. Filipavičius užsiima automobilių remonto verslu, turi servisą Kauno Eigulių mikrorajone esančiame garažų masyve.

Keisto ir uždaro būdo, savo šeimos neturintis kaunietis anksčiau buvo baustas dešimtis kartų už aplinkosaugos reikalavimų, viešosios tvarkos bei kitokio pobūdžio pažeidimus.

Visuomenę pašiurpinusį kaunietį pažįstantys žmonės pasakojo, jog jis viename savo garažų buvo įsirengęs baseiną ir bėgimo taką.

Žmonėms krito į akis jo šykštumas ir keistenybės. Pasakojama, kad jis netgi pats sau taisydavo dantis.

Šaltinis: lrytas.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt