Živilė Pinskuvienė: visa Lietuva matė, ką Ignas Vėgėlė bandė padaryti

Naujienos

Tikriausiai pamatysime, kaip šiuo metu save prezidento rinkimuose išsikėlęs advokatas Ignas Vėgėlė ves Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašą į Seimą, prognozavo Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė, prakalbusi ir apie pirmajį I.Vėgėlės politinį planą.

Savo ruožtu kartu su Ž.Pinskuviene „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „24/7“ dalyvavęs konservatorius Kęstutis Masiulis įsitikinęs, kad net trys prezidento rinkimuose dalyvaujantys kandidatai yra pavojingi Lietuvai.

Žaidžia kitokį žaidimą?

Laidos metu Seimo narys, konservatorius K.Masiulis pripažino, kad prezidento rinkimų kampanija – itin vangi. Ir nors juose dalyvauja aštuoni kandidatai, jo manymu, realūs iš jų yra tik du.

I. ŠIMONYTĖ PAAIŠKINO, KODĖL IKI ŠIOL NEDALYVAVO DEBATUOSE IR KADA KIBS Į RINKIMINĘ KAMPANIJĄ

„Jeigu žiūrėtume jų išsidėstymą, tai trys yra antisisteminiai, įskaitant I.Vėgėlę, R.Žemaitaitį ir tą gydytoją, kurio pavardę net man sunku prisiminti (Eduardas Vaitkus, – aut.past.). Ir penki sisteminiai, bet visi sprendžia įvairius kitokius interesus“, – pastebėjo jis.

Pavyzdžiui, Laisvės partijos keliamas kandidatas Dainius Žalimas, K.Masiulio manymu, galėtų būti visai geras prezidentas – Seimo narys tikino, kad ir pats balsuotų už D.Žalimą, jeigu jis būtų antrame ture su Gitanu Nausėda.

„Tačiau žiūrėkite – D.Žalimas yra ir sąraše į Europos Parlamentą. Tai reiškia, kad žaidžia kitokį žaidimą, eidamas į prezidento rinkimus. O A.Mazuronis žaidžia partijos žaidimą“, – įvardijo K.Masiulis.

Pastebėjus, kad ir I.Šimonytė žaidžia partijos žaidimą Seimo rinkimams, K.Masiulis tai kategoriškai paneigė.

„Ji jau yra premjerė – šis postas pagal svorį yra ne menkesnis, o turbūt ir stipresnis postas negu prezidento. Tai jai užtenka to posto, kad žaistų Seimo rinkimus. Todėl yra tik du kandidatai, kurie žaidžia prezidento rinkimus – tai I.Šimonytė ir G.Nausėda.

O I.Vėgėlė – ne. Jis dar net nežino, ką žaidžia. I.Vėgėlė ieško savo vietos politikoje, bet jis nebus išrinktas“, – įsitikinęs konservatorius.

Bet kokiu atveju, šie penki, politinių partijų keliami kandidatai, K.Masiulio vertinimu, nėra pavojingi Lietuvai.

„Partijos iš esmės užsienio politikos srityje laiko panašią kryptį, todėl tie penki kandidatai nėra pavojingi Lietuvai. Išskyrus antisisteminius – tai I.Vėgėlė man pavojingas“, – kalbėjo K.Masiulis.

Turi kitą tikslą?

Tuo metu Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė įsitikinusi, kad absoliučiai visi kandidatai, išskyrus G.Nausėdą, dalyvaudami prezidento rinkimuose iš tiesų tiesiog ruošiasi Seimo rinkimams.

„Aišku, mes matome, kad D.Žalimas ant dviejų kėdžių iš karto sėdi, nes jeigu kandidatas eina į prezidentus ir lygiagrečiai eina į Europos Parlamentą, supranti, kam žmogus ruošiasi ir taikosi.

Kitos partijos žiūri į tai, kad yra net treji rinkimai – padaryti gerą kampaniją kainuoja didelius pinigus“, – laidos metu kalbėjo Ž.Pinskuvienė.

Širvintų rajono merė įsitikinusi, kad dabartinėje geopolitinėje situacijoje Lietuvos gyventojai tiesiog nori ramybės ir stabilumo, o tai esą supranta ir patys kandidatai.

„Tai ar dabar tikrai laikas keisti žmones ir prezidentus? Todėl dauguma žmonių ir sako, kad taip, esamas prezidentas yra padaręs klaidų, ne visada viskas buvo taip sklandžiai, kaip norėjo, bet dabar geriau rinktis tą patį, kuris jau turi padaręs pagrindą“, – nurodė Ž.Pinskuvienė.

Be to, Ž.Pinskuvienė svarstė, kad intriga prezidento rinkimuose dar buvo iki tol, kol I.Vėgėlę parėmė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

„Kai tik I.Vėgėlė susidėjo su valstiečiais ir R.Karbauskis pradėjo žaisti savo žaidimus, ir I.Vėgėlė, tikriausiai pamatęs… na, sutikite, ėjo tos diskusijos, visa Lietuva tai matė, kad I.Vėgėlė ant savo PR, kurį jis pačioje pradžioje su savo pranešimu pasidarė, bando rinkti grupę žmonių, galbūt burti partiją, daryti kažkokį darinį.

Bet nėra viskas taip paprasta, kaip kartais iš šono atrodo. Ir jis suprato, kad jis šitų prezidento rinkimų nelaimės, o vis tiek politinį kūną jau pasistiprinęs šitoje prezidento rinkimų kampanijoje.

Akivaizdžiai tikriausiai pamatysime, kad jis ves valstiečių partiją į Seimą. Sutikite, kad prezidentas, kuris ruošiasi laimėti, socialiniuose tinkluose nestovi užsidengęs veiduką ar akytes, su nuleista galvyte, ir sako: „Ne, patikėkite, aš neimsiu R.Karbauskio pinigų“. Taip nebūna“, – įvertino Ž.Pinskuvienė.

Šaltinis: lrytas.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt