60-mečio kunigo šokiruojantis elgesys įsiutino bendruomenę: pats pakliuvo į velnio žabangus

Naujienos

Dar vienam šalies kunigui nuodėmės troškimas sukėlė rimtų nemalonumų. Vyžuonų miestelio klebonas Sigitas Sudentas, laikantis pamaldas ir Vilniaus Aušros Vartų bažnyčioje, pakliuvo į velnio žabangus. Portalas Delfi.lt paviešino istoriją, kaip šešiasdešimtmetis kunigas, nufotografavęs save nuogą, siuntė nuotraukas su savo lytiniais organais vos pilnametystės sulaukusiam jaunuoliui gėjų pažinčių portale.

Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas sako, kad apie šį kunigo paklydimą vyskupija informaciją gavo dar prieš porą metų, tuomet su kunigu griežtai kalbėjosi, o kadangi panašūs dalykai ateityje nesikartojo, jo nuodėmes atleido ir veiklos nesuspendavo.

Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže. 

Pikantiškas nuotraukas gėjų pažinčių portale nepažįstamam vos pilnametystės sulaukusiam jaunuoliui siuntė ne kas kitas, bet Utenos rajone esančio Vyžuonų miestelio klebonas Sigitas Sudentas. Dabar ir Vilniaus Arkikatedroje mišias laikantis kunigas demonstravo ir savo lytinius organus stambiu planu, aptarė, kuri sekso pozicija jam priimtinesnė. Vadindamas meiliuku vaikiną kvietė susitikti Vilniuje. Taip pat žadėjo savo rūpestį ir ištikimybę. Išviešintos kunigo nuodėmės kelia katalikiškos šalies gyventojams nemalonias mintis:

„Juk šitas žmogus pasirinko savo kelią, niekas prievarta nevertė. Stojo, mokėsi, žinojo, kokie reikalavimai yra katalikų kunigams.“

„Bažnyčioje visą laiką buvo tokie reikalai, smagu, kad tokie dalykai pasirodo visuomenėje, ir tokie kraupūs įvykiai matomi visuomenėj.“

„Čia iškrypėliška mano manymu. <…> Kunigas, turi gi į Dievą tikėti, bažnyčioj pamaldas veda, viską. Jei nenori būt kunigu, kam tapo? Gali šeimą kurt.“

Apie tai žinojo seniai

Kad Utenos rajono Vyžuonų miestelio Šv. Jurgio parapijai vadovaujantis, kiekvieną pirmadienio vakarą Vilniaus Aušros Vartų bažnyčioje mišias laikantis 60-metis kunigas, parapijiečius mokantis vengti nuodėmės ir Dievo vardu nuodėmes atleidžiantis, Velnio gundymams, pasirodo, neatsispyrė pats.

Apie tai seniai žinojo Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas. Sako, nuotraukas iš to paties vaikino vyskupija gavo dar prieš pustrečių metų, o tik dabar esą jos pasirodė viešumoje.

„Jis buvo įspėtas, nes yra kaip ir kanoniniai dalykai, kai kiekvienas žmogus už tam tikrus nusikaltimus, pirmiausia yra kalbama, duodamas yra įspėjimas. Žmogus taisosi, daugiau per tą laiką jokių medžiagų negavome, medžiagos papildomos, daugiau nieko nebuvo daryta“, – teigia Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas.

Vodopjanovas pripažįsta, kad tokie dalykai Bažnyčiai yra gėdingi, su kunigu gavus jo nuogo nuotraukas buvo griežtai kalbėtasi. Bet esą po šio įvykio nieko panašaus nesikartojo, tad kunigo veiklos vyskupija nesuspendavo.

„Aišku, čia nepadoru, žemas moralinis lygis savo nuogybes rodyti. Net nėra komentaro tame. Bet kuris elgtųsi šitaip, ypatingai kunigas. Nėra jokio pateisinimo, koks čia grožis taip sakyt“, – kalba L. Vodopjanovas.

Tik šiems žodžiams prieštarauja pats klebonas, su kuriuo TV3 žinioms pavyko susisiekti. Tačiau jis nedaugžodžiavo.

„Na, aš neturiu ką komentuoti, kadangi tai yra šmeižtai“, – atrėžė Vyžuonų miestelio klebonas Sigitas Sudentas.

Kunigo lemtį sprendžia vyskupas

Vilniaus universiteto docentas ir Buvęs Lietuvos ambasadorius prie Šventojo Sosto Vytautas Ališauskas pažymi, kad kunigas, priimdamas kunigystės šventinimus, įsipareigoja celibatui. Tad tiek šeimyniniai santykiai, tiek bet kokie kiti lytiniai santykiai – bažnytinių kanonų pažeidimas.

„Į pažinčių portalą einama tam tikro tipo pažinčių, tai šiuo atveju turbūt griežtai moraline prasme kažkas pažeidžiama. Tam tikri portalai turi konkrečius tikslus, kaip suprantu. Tai nėra turbūt portalas, kur ieškoma žūklės draugų, ar kažko panašaus“, – aiškina V. Ališauskas.

Tačiau esą, kuomet kunigas nenusižengia teisei, jo lemtį sprendžia vyskupas.

Daugelis pakalbintų vilniečių sako, kad katalikų Bažnyčią nuolat purtantys skandalai, kur kunigai neatsispiria nuodėmei tenkindami savo seksualinę aistrą, yra būtent celibato pasekmė. Ir esą katalikų kunigams reikėtų leisti turėti šeimas:

„Mačiau aš viena akim internete… Celibato draudimas, nebūtų celibato, nebūtų tokių įrašu.“

„Seniai laikas panaikinti celibatą ir tegul kunigai kuria gražias šeimas, ir nebus tokių dalykų.“

„Kuo blogiau gali kunigas atlikti savo pareigą, jei jis neprivalo laikytis celibato? Jis juk gali tarnauti Dievui, turėdamas šeimą.“

„Kol kas bent jau apskritai celibatas, kaip principas nekvestionuojamas“, – teigia V. Ališauskas.

Beje, klebonas Sudentas ne pirmą kartą atsiduria skandalo epicentre. 2017-aisiais kritikos strėlės į kunigą buvo nukreiptos taip pat dėl jo pasidavimo pasaulietiškiems troškimams. Kai šis įsigijo 40 tūkst. eurų vertės „Tesla“. O pats teisinosi, kad taip neva tausoja gamtą. O vėliau su ta pačia „Tesla“ dar ir padarė avariją, nepraleidęs priešais važiavusio taksi automobilio. Tuomet nukentėjo taksi keleivė, o nublokštas automobilis atsitrenkė į parduotuvės įėjimą.

Daugiau sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje. 

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt