Šis paveikslėlis veda internautus iš proto: kiek kojų turi dramblys?

Naujienos

Ši optinė iliuzija veda internautus iš proto. Galvą teks pasukti ir jums, bandant išsiaiškinti, kiek kojų turi šis dramblys.

Šiame paveikslėlyje visi tikrai pamato egzotinį gyvūną, tačiau tik patys akyliausi ir pastabiausi sugeba per septynias sekundes suskaičiuoti, kiek kojų turi dramblys paveikslėlyje.

Kiek kojų turi dramblys?

Atrodo, visi, kas bent kartą yra matę dramblį, nesvarbu, gyvai safaryje ar nuotraukoje, žino, kad drambliai įprastai turi keturias kojas, rašo timesofindia.indiatimes.com.

Tačiau pažvelgus į šį paveikslėlį viskas susijaukia. Vieną akimirką daugelis būna užtikrinti, kad dramblys turi keturias kojas, tačiau pažvelgus iš kito kampo ima atrodyti, kad jų yra net šešios.

Galbūt nesinori niekam pasakyti, kad susipainiojote skaičiuodami iki keturių, bet šis paveikslėlis išties sujaukia protus ir veda internautus iš proto, mat šie nesutaria, kiek iš tiesų turi paveikslėlyje pavaizduotas dramblys.

Tiems, kurie ryžtasi bandyti išspręsti šį sudėtingą galvosūkį, primenama, kad paveikslėlis neatspindi realybės, t. y., jo kojų skaičius paveikslėlyje gali skirtis nuo to, kiek jų drambliai turi realybėje.

Šį uždavinį jums apsunkins ir tai, kad paveikslėlyje nėra spalvų, kurios padėtų lengviau suskaičiuoti, kiek dramblys turi kojų. Ir tai, kad piešinys itin paprastas, nepalengvina situacijos.

Pagrindinė šios optinės iliuzijos paslaptis – atsekti vietas, kur kojos jungiasi su dramblio kūnu. Tad ar esate pasirengę? Laikrodis tiksi!

Jei sunkiai sekasi suskaičiuoti, kiek kojų turi pavaizduotas dramblys, bandykite suskaičiuoti jo pėdų skaičių.

O jei vis tik jau išsiaiškinote, kiek kojų turi dramblys, galite pasidžiaugti, mat pasižymite akylumu ir aukštu kognityviniu greičiu.

Be to, tai patikrina jūsų gebėjimą apdoroti daug vaizdinės informacijos vienu metu ir susikaupti tokiomis sąlygomis, kai jaučiamas didelis spaudimas.

Jei vis dar neišsiaiškinote, kiek kojų turi dramblys, žemiau pateikiame atsakymą. Ir jis nustebins ne vieną. Iš tiesų dramblys turi ne keturias, penkias ar šešias, o tik vieną koją! Jei tiksliau, galinę kairę koją.

Paveikslėlis (Nuotr. facebook)

Tam yra paprastas paaiškinimas: „Iliuziją sukūręs menininkas „nupjovė“ daugumos kojų pėdas ir keistai sudėliojo jas tarp tikrųjų.“

Jei pažvelgsite iš arčiau, pastebėsite, kad kai kurioms kojoms trūksta pėdų, kurias menininkas išdėliojo keistose vietose tarp kojų. Čia ir slypi visa klasta, nes tai suklaidina ir priverčia matyti dalykus, kurių iš tiesų nėra.

Įsitraukimas į veiklas, kaip optinių iliuzijų sprendimas ir galvosūkiai, gali turėti daugybę kognityvinių privalumų, nes stimuliuoja įvairias smegenų sritis.

Ši veikla skatina smegenų lankstumą ir greitį (kognityvinė stimuliacija), reguliari praktika lavina analitinį mąstymą ir problemų sprendimo gebėjimus, gerėja problemų sprendimo įgūdžiai.

Be to, tai padeda gerinti atmintį, nes tokios užduotys dažnai reikalauja atsiminti dalykus. Taip pat skatinimas kūrybiškumas, nes reikia galvoti nestandartiškai.

Taip pat galvosūkių sprendimas padeda gerinti dėmesį ir koncentraciją, nes reikalauja susikaupimo. O galiausiai tai prisideda ir prie streso mažinimo.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Parašykit komentarą
Laisvadienis.lt