Prokuratūra nustatė, kad bausti A. Anušauską už ilgą liežuvį – per griežta
Vieša paslaptis, kad kas galima jaučiui, to negalima Jupiteriui, ypatingai, kai kalbama apie verslą ir politiką. Krašto apsaugos ministrą Arvydą Anušauską išteisino Generalinė prokuratūra, pernai vasarą pradėjusi tyrimą, siekdama išsiaiškinti, ar politikas nepaviešino Lietuvai perduotos įslaptintos informacijos apie vokiškų tankų pirkimą.
O kadangi A. Anušauskas – konservatorius, ikiteisminis tyrimas užsibaigė vos prasidėjęs. Kaip Generalinė prokuratūra savo išplatintame pranešime paskelbė, kad kompetentingoms institucijoms ir specialiosioms komisijoms prokuratūrai pateiktose išvadose konstatuojama, kad ministro 2023 m. liepą viešai paskelbta informacija yra nevertintina kaip valstybės ar tarnybos paslaptis.
Nepaisant to, kad tyrimo metu taipogi buvo nustatyta, jog A. Anušauskas nesilaikė pernai metų liepos mėnesį vykusio Valstybės gynimo tarybos posėdžio dalyvių susitarimo iki tam tikro laiko neatskleisti aptartos informacijos, prokuratūra konstatavo, kad to negalima vertinti kaip veikos, užtraukiančios baudžiamąją atsakomybę.
A. Širinskienę nustebino išvadose pateiktos detalės
Į prokurorus dėl krašto apsaugos ministro ilgo liežuvio pasikreipusi parlamentarė Agnė Širinskienė teigė, kad trečiadienį paskelbtas teisėsaugos institucijų verdiktas jos nenustebino, bet pridūrė, kad klausimų šioje istorijoje liko dar labai daug.
Politikei antakį verčia kilstelėti Paslapčių apsaugos koordinavimo komisijai pateikti A. Anušausko vadovaujamos ministerijos paaiškinimai, kurie, anot jos, veikiausiai turėję įtakos ir tokiam prokuratūros verdiktui.
„O jie skambėjo maždaug taip: feisbuke paskelbta informacija yra paimta iš Vikipedijos. Man labai įdomu, kuris Vikipedijos puslapis, tuo metu kai niekas nežinojo, rašė, kad Lietuva įsigyja būtent tokius tankus. Tas vartymasis, kurį darė ministerija. Deja, bet tai neatrodė ir solidžiai“, – savo išplatintame pranešime teigė A. Širinskienė.
Slapta informacija ministras dalinosi ir su savo sutuoktine
Visgi, tai – ne pirmas kartas, kai A. Anušauskas nenusaugo valstybės paslapčių, nors tokio lygio pareigūnui, nuo kurio priklauso nacionalinis saugumas, tokie nusižengimai turėtų būti neatleidžiami. Kol vieni ministrai svarbius klausimus sprendžia kartu su patarėjais, A. Anušauskas visuomenei nepasiekiama informacija dalinosi su… savo sutuoktine.
2022 m. spalio 11 d. duodama interviu LNK televizijos laidai „Bus visko“ krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko žmona nurodė apie karo Ukrainoje pradžią sužinojusi keliomis savaitėmis anksčiau, nei dauguma Lietuvos žmonių ar net Seimo narių, turinčių leidimą dirbti su įslaptinta informacija[2].
Tačiau net ir šioje vietoje A. Anušausko kolegos nematė reikalo pradėti tyrimo po to, kai į Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą (NSGK) kreipėsi ta pati A. Širinskienė. Seimo NSGK pirmininkas Laurynas Kasčiūnas tuomet pridengė ministrą visuomenės neišsimokslinimo lapais, neva apie karą Ukrainoje buvo kalbėta jau labai seniai, mat patys amerikiečiai likus 90-čiai dienų apie jį užsiminę.
Konservatoriai šiltai sau sėdi nejudinami
Dar vieno teismo laukia ir buvęs konservatorių deleguotas parlamentaras, įtariamas pedofilija Kristijonas Bartoševičius. Tiesa, šis Seimą sukrėtęs skandalas tilo ir nutilo, o atgarsių apie politiką pasigirsta vis mažiau. Rodos, belieka tik laukti, kol patyliukais šis bus išteisintas.
Tai ne vienintelis įvykis rodantis, kad ten, kur šilta – ten ir saugu. Nebaudžiami konservatoriai, vos prasidėjus antrajam tūkstantmečiui, tiesiog padovanojo „Mažeikių naftą“ JAV kompanijai „Williams“ už 1 litą.
„Mažeikių naftos“ perdavimo aplinkybes tyrusi tuometinė laikinoji Seimo komisija konstatavo, jog iš šio sandėrio Lietuva negavusi nė vieno lito, o atsakomybė už tokį privatizavimo būdą esą tenka tuometiniam Seimui, kurio daugumą sudarė krikščionys demokratai bei tuometiniam prezidentui Valdui Adamkui, įtakojusiam politinius sprendimus.
Prisiminkime ir vos už eurą Landsbergių įsigytą sklypą, kurio reali vertė tuo metu siekė 1,5 milijono eurų[5]. Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio žmona Austėja Landsbergienė už tokią sumą buvo sudariusi sutartį su bendrove „NT valdos“ dėl naujos Karalienės Mortos mokyklos statybų.
O kur dar šių dienų skambūs įvykiai kaip antai konservatoriaus energetikos ministro Dainiaus Kreivio valdymo metu sukrėtęs nepriklausomų elektros rinkos liberalizavimas, „Perlo“ skandalas, akcijos „Ignitis“, o toliau galima vardinti ir vardinti, tačiau ar naudos bus, jei atsakomybės iki šiol niekas neprisiėmė?
Konservatorių priešininkams sekasi mažiau – vieni kišami už grotų, kiti – metami iš Seimo
Liūdni laikai tiems, kurių vertybės skiriasi nuo konservatorių. Ir pakovoti už jas neišeina – antraip pasekmės liūdnos. Taip nutiko ir konservatoriams itin Seime besipriešinusiam ir savo mandato netekusiam Petrui Gražuliui, kuris tiesiog buvo išgrūstas iš parlamento po to, kai jam buvo iškelta apkalta.
O ši jam buvo iškelta po to, kai politikas 2022 metų rugsėjo 15 dieną vykusio balsavimo metu prabalsavo ne tik už save, bet ir už socialdemokratą Liną Jonauską[6].
Kitas asmuo, kurį pareigūnai tiesiogine to žodžio prasme – gaudė gatvėse – Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, dabar jau pasiųstas už grotų už finansines aferas. Nors ir ne šventas, bet gi ne už milijonų vagystes teisiamas. O štai jo gaudymo operacija kažkiek priminė serialo „Kobra 11“ scenas. Įtariama, kad prieš Celofaną galimai buvo panaudotas net smurtas.
Šaltinis: 77.lt