Aleksandro Navalno kūno dingimo mįslė: teisėsauga pratęsė „tyrimo“ laiką, kūno neatiduoda

Naujienos

Rusijos tyrėjai informavo mirtinai nukankinto opozicijos lyderio Aleksandro Navalno motiną ir advokatus, kad jo mirties kalėjime aplinkybių tyrimo terminas „buvo pratęstas“, pirmadienį pranešė A. Navalno atstovė.

„Nėra žinoma, kiek jis truks. Mirties priežastis vis dar yra „nenustatyta“. Jie meluoja, tempia laiką ir to nė neslepia“, – socialiniame tinkle „X“ rašė atstovė Kira Jarmyš.

Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno artimiesiems jau trečią dieną neleidžiama pamatyti jo palaikų, pirmadienį pranešė jo komanda, sakydama, kad jo motina nebuvo įleista į morgą, kuriame jie gali būti laikomi.

Jo motina Liudmila šeštadienį nuvyko į atokiąją koloniją, tačiau jai vis dar nebuvo leista pamatyti sūnaus kūno.

„Aleksejaus motina ir jo advokatai anksti ryte atvyko į morgą. Jiems nebuvo leista įeiti į vidų. Vienas iš advokatų buvo tiesiog išstumtas. Kai darbuotojų buvo paklausta, ar ten yra Aleksejaus kūnas, jie nieko neatsakė“, – socialiniame tinkle „X“ teigė A. Navalno atstovė spaudai Kira Jarmyš.

Anot jos, Rusijos tyrėjai netrukus pranešė motinai ir A. Navalno advokatams, kad tyrimas dėl jo mirties „buvo pratęstas“.

„Nežinoma, kiek laiko jis tęsis. Mirties priežastis vis dar „nenustatyta“. Jie meluoja, vilkina laiką ir net neslepia“, – rašė K. Jarmyš.

Navalno kankinimas kalėjimuose

47 metų A. Navalnas mirė penktadienį vienoje Arkties pataisos kolonijoje, kur buvo nuteistas kalėti 19 metų pagal kaltinimus, kuriuos nepriklausomos teisių gynimo grupės ir Vakarų šalys pasmerkė kaip kerštą už opoziciją Kremliui.

A. Navalnas buvo pagrindinis prezidento Vladimiro Putino politinis oponentas.

Jis mirė praėjus trejiems metams po to, kai buvo įkalintas Rusijoje. Pernai jis buvo perkeltas į tolimojoje Rusijos šiaurėje esantį atšiauriomis sąlygomis pagarsėjusį kalėjimą.

Ištisus mėnesius iki mirties opozicionieriaus sveikata prastėjo. Jam dažnai buvo atsakoma suteikti medicininę pagalbą.

V. Putinas kol kas nekomentavo šio įvykio.

Šaltinis: tv3.lt
Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt