Ant LGBTQ eitynių metu pamatyto autobuso užfiksuoti užrašai, kurie skirti politikams

Naujienos

Šeštadienį Vilniuje praūžė LGBTQ bendruomenės eitynės, kuriose susirinko tūkstantinė minia.

Eitynių metu buvo pastebėtas autobusas, kuris buvo papuoštas užrašais, skirtais politikams.

„Blinkevičiūtė + Nausėda = Partnerystė?“ – toks užrašas su socialdemokratės Vilijos Blinkevičiūtės ir Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos nuotraukomis puikavosi ant vieno iš autobusų šono.

Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio nuotrauka puikavosi prie užrašo: „Nori komisaro? Priimk partnerystę!“

O liberalų Viktorijos Čmilytės Nielsen ir Eugenijaus Gentvilo atvaizdus buvo galima išvyksti ties užrašu „Nešachtuokit partnerystės agroliberalų pėstininkais“.

Apie 10 tūkst. žmonių žygiavo LGBTIQ eitynėse Vilniuje už seksualinių mažumų teises

Apie 10 tūkst. žmonių Vilniaus centre šeštadienį žygiavo LGBTIQ (lesbiečių, gėjų, biseksualų, translyčių asmenų) bendruomenės eitynėse už seksualinių mažumų teises.

Eitynės apie 16 val. pajudėjo nuo Bernardinų sodo, jos tęsėsi per Gedimino prospektą, Žvėryną iki Vingio parko, kur šį vakarą vyks nemokamas koncertas bei bus įteikti Vaivorykštės apdovanojimai.

Eitynių dalyviai, tarp kurių daugiausia buvo jaunimas, su savimi turėjo įvairaus dydžio vaivorykštės spalvų vėliavas ir kitą atributiką, kartu važiavo transporto priemonės su LGBTIQ bei Laisvės partijos simbolika, eitynių priekyje neštas spalvotas plakatas su užrašu „Rinkis meilę“. Skambant muzikai dalyviai skandavo „Laisvė – meilė!“, „Mes esame visur!“.

Vienas iš renginio organizatorių, Lietuvos gėjų lygos (LGL) vadovas Vladimiras Simonko BNS šeštadienį prieš eitynes teigė, kad jose tikimasi sulaukti 20 tūkst. dalyvių bei pripažino, jog renginys šiemet turi „politinį atspalvį“.

„Mūsų bendruomenė iš esmės nusivylusi duotais ir neįvykdytais pažadais. Mes suprantame, kad viską, ką mes norėjome gauti per keturis metus, mes šito negavome. (…) Manau, kad politikai turi suprasti, kad atėjo laikas viską įvykdyti ir galbūt vienoks ar kitoks partnerystės įstatymas turėtų būti priimtas“, – BNS sakė V. Simonko.

LGL vadovas teigė, jog planuotas 20 tūkst. dalyvių skaičius būtų „rimta paraiška“ gauti teisę Vilniuje 2027 metais surengti pagrindinį Europos LGBTIQ bendruomenės festivalį „EuroPride“.

Eitynes prižiūrintys policijos pareigūnai BNS nurodė, kad jose dalyvauja apie 10 tūkst. žmonių.

Eitynių priekyje žygiavo LGL vadovas V. Simonko, rašytoja Kristina Sabaliauskaitė, Laisvės partijos lyderė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, šios partijos kandidatas prezidento rinkimuose Dainius Žalimas, taip pat šiai partijai priklausantys teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska ir Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas.

Ties Katedros aikšte eitynių dalyvius pasveikino ir Vilniaus meras konservatorius Valdas Benkunskas.

Pasak policijos, eitynių metu už viešosios tvarkos pažeidimus buvo sulaikyti du vyrai.

„Džiaugtis savo gyvybe ir identitetu“

Kai kurie BNS kalbinti eitynių dalyviai dalyvavimą jose siejo su galimybe išreikšti arba nustatyti savo identitetą.

„Šis renginys reiškia džiaugtis, kas tu esi, savo gyvybe, savo identitetu –  this is a celebration (tai yra šventė – BNS)“, – BNS sakė 22 metų Justas.

„Kaip žmogus, esantis savo dvidešimties metų pradžioje, vis dar bandau atrasti savo seksualumą. Įdomu pamatyti, kiek tam yra atviri kiti žmonės, ir galbūt atrasti save“, – teigė Vilniuje gyvenantis 21 metų ukrainietis Jevgenijus.

Nebe pirmą kartą renginyje dalyvaujantis 35 metų Tadas teigė taip išreiškiantis palaikymą už savo teises kovojantiems žmonėms.

„Palaikome laisvę, žmonių apsisprendimą, ką jie nori daryti“, – sakė Tadas.

29 metų Ženia iš Baltarusijos teigė, kad jos šalyje toks renginys būtų neįmanomas.

„Man tai yra laisvė visai visuomenei, kuomet kiekvienas gali daryti tai, ką nori, tiek savo gyvenime, tiek savo sprendimuose“, – teigė Ženia.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt