Antano Kandroto-Celofano vaikais jau susidomėjo vaiko teisės: siūlo „pagalbą“

Naujienos

Įtartinai greita Vaiko teisių apsaugos tarnybos reakcija dėl A. Kandroto vaikų

Tik internete pasklidus vaizdams, kaip policijos pareigūnai tarsi didžiausią kriminalinį nusikaltėlį ar kokį vaikų tvirkintoją sulaiko tiesiog finansiniais nusikaltimais vis kaltinamą visuomenininką Antaną Kandrotą, geriau žinoma Celofano pravarde, jo šeima pradėjo domėtis Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.

Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius darbuotoja Vaida Urbonė teigė, kad tarnyba nerimauja dėl vaikų emocinės ir psichologinės būklės. Ji nesiėmė vertinti pareigūnų, grubiai sulaikiusį visuomenininką vaikų akivaizdoje, veiksmų, tačiau patikino, kad institucijos specialistai jau bendrauja su šeima. Ji nurodė, kad buvo pasidomėta, kaip jaučiasi vaikai ir pasiteirauta ar reikalinga kokia nors pagalba. Deja, ką atsakė šeimos nariai, institucijos atstovė nepatikslino. [1]

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba tiesiog pluša vaikų gerovei

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vedėja Alina Žilinaitė portalą 77.lt patikino, kad svarbiausia jų institucijos užduotis – pasirūpinti mažamečiais šalies gyventojais.

„Užtikrinti vaikams saugią ir laimingą vaikystę – kiekvieno tėvo, suaugusio žmogaus siekis ir pareiga. Tačiau kartais šeimoms gali prireikti papildomų paslaugų, tokiais atvejais padėti gali vaiko teisių gynėjai kartu su socialiniais partneriais. Dėl jūsų minimos situacijos susisiekėme ir bendravome su šeima, pasiūlėme pagalbą, – domėjimąsi sulaikytojo šeima patvirtino institucijos atstovė. – Kiekvienu atveju, kai vaikams gali būti reikalinga pagalba, vaiko teisių gynėjai vertina, kokios paslaugos gali būti reikalingos, tariasi su vaiko šeima ir pagal jų individualų poreikį inicijuoja pagalbos teikimą.“

A.Žilinaitė priminė, kad vaiko teisių gynėjų tikslas yra, kad vaikai laimingi augtų savo šeimose, kur būtų tinkamai atliepiami jų fiziniai ir emociniai poreikiai.

„Vaikai iš šeimos perkeliami gali būti tik kraštutiniais atvejais, kai jiems tampa nesaugu su savo artimiausiais šeimos nariais ir kyla realus pavojus jų gerovei, sveikatai ar gyvybei. Vieno iš tėvų buvimas įkalinimo įstaigoje nėra pagrindas atskirti vaikus nuo laisvėje esančio tėčio ar mamos, – į užklausą apie galima vaikų paėmimą atsakė ji. – Kilus klausimams, kviečiame žmones pasikonsultuoti su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu tel. 8 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant bendruoju pagalbos numeriu 112.“

Vaiko teisių apsaugos įpatumai Lietuvoje puikiai žinomi

Stebint vaikų apsauga besirūpinančios institucijos reakcijas ir skaitant jos pateiktus atsakymus, norisi tikėti, kad ji tikrai suinteresuota vaikų gerove, tačiau liūdna pastarojo meto Lietuvos patirtis rodo ką kitą.

Vilčinskų vaikai, kuriuos „pagrobė“ jų pačių tėvai. Socialinių tinklų nuotrauka
Vilčinskų vaikai, kuriuos „pagrobė“ jų pačių tėvai. Socialinių tinklų nuotrauka

Praėjusių metų liepą visa valdančiąjai daugumai akivaizdžiai pataikaujanti žiniasklaida, net krykštavo iš džiaugsmo, pasakodama apie esą savo vaikus pagrobusius tėvus: „Lietuvos ir užsienio policija vis dar ieško Mindaugo ir Ievos Vilčinskų, neteisėtai išsivežusių tris savo vaikus iš Kauno vaiko gerovės centro „Pastogė“. Kai tėvai buvo surasti, vaikai iš jų buvo atimti, nes esą jais buvo rūpinamasi „ne taip“. Teismų procesai dėl šios istorijos vyksta iki šiol.[2]

Tų pačių metų lapkričio mėnesį po šešių vaikų paėmimo iš šeimos jauna mama nusižudė, po širdimi nešiodama septintąją gyvybę. Jos vaikai šiuo metu su svetimais žmonėmis. Išgirdę apie tragediją internautai nuteisė valstybės tarnybas.[3]

O ką kalbėti po internetą išplitusius vaizdus, kuriuose užfiksuota, kaip „vaiko teisių gynėjai“, padedami policijos, užlaužia mamai rankas ir atima klykiantį mažametį ir rėkiantį „mamyte aš mirsiu“.

Palangoje policija mamai užlaužė rankas, o vaiko teisės atėmė vaiką. 77 koliažas
Palangoje policija mamai užlaužė rankas, o vaiko teisės atėmė vaiką. 77 koliažas

Taip pat verta prisiminti, kad visais išvardintais atvejais Celofanas aktyviai dalyvavo, bei viešino šias siaubingas istorijas, kas labai nepatiko nei policijai nei „vaiko teisių gynėjams“. Tad kokią „pagalbą“ Antano Kandroto vaikams šį kartą suteiks Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba galime tik įsivaizduoti.

Šaltinis: 77.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt