Arūnas Dulkys: be galimybių paso nebus galima naudotis autobusais, muziejais, bibliotekomis

Naujienos

Nuo pandemijos prabėgo visai nedaug laiko ir visi pamiršo?

Dar ne taip seniai Lietuvoje, vis dar esančių valdžioje konservatorių, nuteistos liberalų partijos ir su narkotikų propagavimu siajamos „Laisvės partijos“ iniciatyva žmonės buvo skirstomi į „tuos“ (edukuoti, tikintys mokslu ir eksperimentiniais preparatais) ir „ne tuos“ (needukuota antivakserių visuomenė). Pirmieji jautiesi pranašesni, nes galėjo eiti į visas parduotuves, rašinėti feisbukuose, kaip negalima lauke vaikščioti be kaukių, nes ten ne toks geras vėdinimas kaip prekybos centruose, stumti antivaksarius į paraštes, vadino juos vaikžudžiais ir t.t. Atpažinti edukuotuosius buvo galima iš rėmelių tame pačiame feisbuke.

Visuomenės dalies diskriminacija ir segregacija vyko, nes tam pritarė ir tai aktyviai skatino vis dar esantys valdantieji.

Sveikatos apsaugai vadovaujantis ministras Arūnas Dulkys, kuris viešai prisipažino, kad į šias pareigas buvo priimtas todėl, jog „nieko nežino“, iš aukštų tribūnų aiškino, kaip „ne tie“ negalės lankys teatruose, kino teatruose, o štai turintys galimybių pasą, kuris nebuvo nei pasas, nei suteikė galimybių, o „ne tie“ išviso jį pakrikštijo „gyvulių pasu“, esą galės valgyti spragėsius siurbdami karštą šokoladą, užsikąsdami nemokamai siūlomais cepelinais.[1]

Taip pat A. Dulkys gąsdino, kad „ne tie“ negalės naudotis viešuoju transportu, lankytis bibliotekose, netgi užsisakyti smulkaus remonto.

Galimybių (gyvulių) pasas - Vilniaus universiteto paveiksliukas
Galimybių (gyvulių) pasas – Vilniaus universiteto paveiksliukas

Vis dar seimo narys iš vadinamosios konservatorių partijos Paulius Saudargas po pandeminės isterijos toliau pasakojo apie tai, kaip galimybių pasas atliko „svarbų ir rimtą darbą“.

O visus tuos, kurie, kaip šiandien paaiškėjo, buvo teisūs ir pasisakė tiek prieš eksperimentinius preparatus, tiek prieš galimybių pasą, „edukuotieji“ su valdžia priešakyje maišė su purvais ir žemino.

Kadangi visuomenė tai jau „pamiršo“, nereikėtų stebėtis, jeigu rytoj „edukuotieji“ susigrąžins savo diksriminacijos ir segregacijos įrankį. Nes jis – tik atšauktas, ir TS-LKD ypač palankaus Konstitucinio teismo sprendimu, nebuvo neteisėtas… Neišmokote istorijos pamokos? Ją teks kartoti.

Galimybių paso ribojimai per karantiną buvo teisėti, nustatė Konstitucinis Teismas

Per karantiną galioję galimybių paso ribojimai Konstitucijai neprieštaravo, prieš kurį laiką paskelbė Konstitucinis Teismas (KT).[2]

Anot jo, su galimybių paso įvedimu susiję Vyriausybės nutarimo punktai neprieštaravo nei Konstitucijai, nei Civilinės saugos įstatymui.

KT nutarime pažymėjo, kad pagal tuo metu turimus mokslinius duomenis Vyriausybė turėjo pagrindo manyti, kad persirgusių ar pasiskiepijusių bei šių kriterijų neatitinkančių asmenų galimybės platinti ligą buvo nevienodos.

Anot KT, atitikę nurodytus kriterijus asmenys tuo metu galėjo būti laikomi keliančiais mažesnę riziką užsikrėsti COVID-19 liga ar ją platinti, todėl dėl visuomenės saugumo Vyriausybė galėjo riboti paslaugų teikimą asmenims, neturintiems galimybių paso.

„Vyriausybė siekė rūpintis žmonių sveikata ir įgyvendinti pareigą saugoti asmenis nuo grėsmių sveikatai valstybėje susidarius ypatingai situacijai, kuri buvo nulemta užkrečiamos COVID-19 ligos plitimo visuomenėje ir dėl kurios kilo grėsmė žmonių sveikatai ir gyvybei“, – konstatavo Konstitucinis Teismas.

Kaip pasisakė teismas, siekiant konstituciškai pateisinamo visuomenės sveikatos apsaugos tikslo galėjo būti nustatytas toks teisinis reguliavimas, pagal kurį laikinai asmenys, turintys galimybių pasą ir jo neturintys, galėjo būti traktuojami skirtingai.

Ištirti Vyriausybės nutarimo normų atitikimą Konstitucijai paprašė Kauno ir Vilniaus apygardos teismai, sustabdę baudžiamąsias bylas dėl svetimu galimybių pasu pasinaudojusių žmonių.

Instrukcija patiems ištikimiausiems vakseriams, kaip gauti Galimybių pasą

1. Norėdami gauti Galimybių pasą, naršyklės lange surinkite https://gpasas.lt/. Susipažinkite su sąlygomis ir taisyklėmis ir pažymėkite varnele, jei su jomis sutinkate. Spauskite „Patvirtinti tapatybę“. [3]

2. Patvirtinkite savo tapatybę, naudodamiesi Elektroninių valdžios vartų platforma (per banką arba elektroniniu parašu).

3. Sėkmingai patvirtinę tapatybę, ekrane pamatysite, ar Jums yra suteiktas Galimybių pasas. Jeigu Jums yra suteiktas Galimybių pasas, ekrane žaliame fone pamatysite užrašą „Galimybių pasas“, savo vardą, pavardę, gimimo metus, Galimybių paso išdavimo datą, jo galiojimo datą ir Galimybių paso QR kodą, kuris Jums bus reikalingas Galimybių pasui patikrinti.

Jeigu Jums nėra suteiktas Galimybių pasas, raudoname fone pamatysite užrašą „Kontaktinės veiklos ribojamos“.

4. Norėdami išsaugoti Galimybių pasą mobiliajame įrenginyje, ekrane spauskite „Atsisiųsti PDF“ ir išsaugokite dokumentą mobiliojo įrenginio failų saugykloje. Šį dokumentą galėsite pasiekti iš failų saugyklos bet kuriuo metu net ir neturėdami interneto ryšio.

5. Norėdami išsispausdinti Galimybių pasą, ekrane spauskite „Atsisiųsti PDF“ ir išsaugokite dokumentą kompiuteryje.

Šaltinis: 77.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt