Automobilyje geriau to nedaryti, nes už tai bauda iki 140 eurų ir vairuotojui, ir keleiviams

Naujienos

Vairuotojams siunčiamas svarbus priminimas, kad Seimas galutinai keleiviams mašinoje gerti alkoholinius gėrimus, o vežti atidarytus alkoholinius gėrimus.

Seimas sugriežtino Administracinių nusižengimų kodeksą. Jei kelionės automobiliu metu norėsite atsigaivinti skardine šalto limonado ir sėdėsite keleivio vietoje, į jus policija dėmesio nekreips. Tačiau jei vaisvandenį pakeis alus, pareigūnai jus galės nubausti bauda iki 140 eurų.

Pagal naujas pataisas, nei vairuotojai, nei keleiviai negalės gerti degtinės, alaus, vyno ar kito alkoholio, jo laikyti ir gabenti atidarytoje pakuotėje automobilio salone. Šis reikalavimas negalios transporto priemonių keleiviams tik tada, jei salonas yra atskirtas nuo vairuotojo, pavyzdžiui, limuzinuose, autobusuose.

„Bus galima bausti tiek vairuotojus, tiek keleivius. Jeigu tokį pažeidimą daro keli asmenys, tai visi tie asmenys bus baudžiami. Ypač jaunimas, iš vasaros laikų, atsidarę langus, išlindę pro langus vartoja alkoholinius gėrimus, trukdo vairuotojui, neleidžia jam susikaupti“, – anksčiau teigė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Bauda iki 140 eurų

Jei tvarką pažeidinės tik keleiviai, vairuotojas baudžiamas nebus. Lietuvoje jau anksčiau galiojo šis draudimas, tačiau kodeksas buvo skylėtas, realybėje neveikė: buvo galima nubausti tik vairuotojus ir tik simboline, dešimties eurų bauda.

„Anksčiau buvo galima bausti tik vairuotoją ir vairuotojai dažnai ginčydavo tokį pažeidimą. Sakydami, kad aš nemačiau, negalėjau daryti įtakos, buvau susikoncentravęs į vairavimą“, – tąkart kalbėjo  R. Matonis.

Reidas Vilniuje (nuotr. Broniaus Jablonsko)

Pirmą kartą nusižengus, policija išrašys baudą nuo 40 iki 100 eurų. Dar kartą nusižengus suma didės, bauda sieks nuo 100 iki 140 eurų. Už kodekso pakeitimus vieningai balsavo tiek valdantieji, tiek opozicija.

„Policijos pareigūnai kasdien matantys tuos eismo įvykius, kai nuo alkoholio vartojimo arba apsvaigimo alkoholiu žūsta keleiviai, žūsta visiškai nekalti žmonės, kreipėsi su prašymu užlopyti tas spragas, kurios šiandien yra. Kad važiuojant transporto priemone keleiviai nepiktnaudžiautų alkoholiu, sulauktų stalo, vietos, kurie galės paskanauti. Taip neįtakotų vairuotojo negundytų jo paragauti vieną kitą gurkšnelį“, – kalbėjo Seimo narys, konservatorius Vilius Semeška.

Girtų vairuotojų sukeltos avarijos per dažnai baigiasi tragiškai. Pavyzdžiui, šių metų vasario pabaigoje Panevėžio rajone avariją sukėlė girtas BMW vairuotojas. Jis pražudė kitu automobiliu važiavusį tėvą ir vos trejų metų jo sūnų.

„Turėkit rankoje tą alų, bet turėkit jį neatidarytą. Jeigu jūs važiuojat iš taško A į tašką B, tai jūs važiuojat tam, kad nuvažiuoti kažkur. Jeigu norit kažką švęsti, tai švęskit ten, bet ne kelyje.

<…> Blaško vairuotoją, vairuotojas psichologiškai yra stresuojamas, nes jis girdi viską, o jeigu jam reikia sekti kelią, jam reikia sekti, kas darosi kelyje, šalia jo, gali iš šono pėstysis, dviratininkas, paspirtukas iššokti“, – anksčiau teigė Seimo narys, socialdemokratas Julius Sabatauskas.

„Tikrai būdavo atvejų kartais, kai tie asmenys gerdami salone įkalbėdavo arba duodavo alkoholio išgerti ir vairuotojui“, – tikino R. Matonis.

Policija žada vadovautis protingumo principu, kiekvieną atvejį vertins individualiai. Jeigu blaivas žmogus norės nusivežti prasuktą, nugertą degtinės butelį pareigūnai jo tikrai nebaus.

Priimtos pataisos įsigaliojo nuo birželio 1-osios.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Parašykit komentarą
Laisvadienis.lt