Celofanas ir gerbėjai neleido paimti vaiko iš mamos Kauno rajone: rezultatas – kūdikis vos nesušalo

Naujienos

Sausio mėnesio pabaigoje medikai pasidalijo siaubinga istorija iš savo kasdienybės. Gavę iškvietimą apie žmogų sužalota koja jie susidūrė su peiliu apsiginklavusiais vyru ir moterimi, bet paskui turėjo gelbėti sušalusį kūdikį, kurį 10 laipsnių šaltyje apvilktą vien marškinėliais ir pridengtą plonu pledu nešėsi kitas vyras. Medikų teigimu, vaikas buvo pamėlęs nuo šalčio, todėl jie čiupo kūdikį šildyti ir vežė į gydymo įstaigą.

Portalo tv3.lt duomenimis, tai kūdikis, kurį nuo paėmimo iš mamos Kauno rajone, Neveronių seniūnijoje neva „išgelbėjo“ tuo metu dar į kalėjimą nepasodintas Antanas Kandrotas-Celofanas ir jo gerbėjai. Mama Jorūnė Juršytė ilgą laiką nepriėmė socialinių tarnybų paslaugų, vaiko teisių gynėjų ir policijos neįsileido į namus, kūdikį parodė tik per langą. O paskui mažylio vos neištiko mirtis dėl sušalimo.

Pagimdė galimai neblaivi apleistoje pirtyje

Kūdikį J. Juršytė pagimdė 2023 m. balandžio mėnesį būdama galimai neblaivi apleistoje pirtyje Neveronyse, Kauno rajone, nors šalia stovi gyvenamasis namas, tik jame nebuvo šildymo. Apie tokį neeilinį įvykį buvo pranešta ir žiniasklaidoje, bet tuo metu nebuvo žinoma gimdyvės pavardė.

Moters pavardę viešumoje paviešino A. Kandrotas-Celofanas, kai pradėjo jai „padėti“ bendrauti su vaiko teisių specialistais vaikui jau sulaukus maždaug keturių mėnesių amžiaus.

Tuo metu, kai gimė kūdikis, Jorūnė negyveno Neveronyse, gyveno Kauno mieste, bet buvo atvykusi Velykoms. Niekas nežino, kodėl buvo pasirinkta gimdyti apleistoje pirtyje be elektros ir vandens, bet tai buvo priešlaikinis gimdymas, todėl atvykę paramedikai kuo skubiau motiną ir kūdikį išgabeno į ligoninę.

Moteris jau buvo žinoma Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Kauno miesto skyriui dar prieš gimstant kūdikiui, nes augino vyresnę mergaitę. Tai portalui lrt.lt tuomet patvirtino Neveronių seniūnė Aldona Petkevičienė. Šeimai buvo taikoma atvejo vadyba, o tai reiškia, kad moteris stokojo įgūdžių.

Mamą ėmėsi ginti Celofanas

Paskui dviejų vaikų mama persikėlė į Neveronių seniūniją nuolatiniam gyvenimui, bet visi aplinkui suvokė, jog mama nesusitvarko su mamos pareigomis, nesugeba pasirūpinti net savimi, ką jau kalbėti apie vaikus. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą pasiekdavo skundai. Komentaruose prie A. Kandroto-Celofano žmonės rašė, jog moteris girtauja.

Moteris taip pat kategoriškai atsisakė priimti socialinių tarnybų paslaugas bei kraustytis į krizių centrą su vaikais, nors jos namuose už skolas buvo atjungta elektra. Ir ji turėjo užtarėjų – A. Kandrotą-Celofaną ir jo kompaniją.

„Sveiki, draugai. Dabar atvykau į tokią vietą, šalia prie miškų. Papasakosiu dar tą istoriją truputėlį vėliau. Į mane kreipėsi mama, kurią iškraustė iš namo. Tiksliau neiškraustė, ji pati išsikraustė dėl to, kad nesumokėjo už elektrą. Gyvena su dviem mažamečiais vaikais, vienas vaikas šešių metukų, kitas vaikas keturių mėnesių. Jiems atjungė elektrą, ko negalėtų padaryti, jinai persikraustė į kaimyninį namą, vat šitas, pažiūrėkit, čia yra už Kauno, už Neveronių, vidury miškų, šalia prūdas, itin puiki teritorija, šalia itin prabangūs nameliai ir faktas tas, kad ją bando iškraustyti, nes antstolis nori parduoti tą jos būstą. Ir antstoliai ką padarė, tai perdavė vaikų teisėms ir vaikų teisės pradėjo jai aiškinti, kad ji turi išsikraustyti į krizių centrą“, – 2023 m. rugsėjo 22 d. gyvoje transliacijoje pasakojo A. Kandrotas.

Celofanas Jorūnę kalbino tiesiogiai savo socialinio tinklo transliacijoje ir paaiškino moteriai, kad kai tik jinai su vaikais persikels į krizių centrą, antstoliai iškart mėgins parduoti jos būstą. Jorūnė linkčiojo galva ir klausė A. Kandroto. Celofanas dėstė sąmokslo teoriją, kad kažkas gviešiasi šios moters sklypo gražioje vietoje, todėl antstoliai su vaiko teisių specialistais ir siekia ją iškraustyti su vaikais.

Galiausiai, Celofanas suorganizavo, kad skolos už elektrą moteriai būtų apmokėtos ir jai nereiktų kraustytis į krizių centrą. Iš viso moteris buvo skolinga 1084 eurus, bent jau taip ji sakė tiesioginės transliacijos metu. Celofanas aiškino, kad moteris pašalpų negauna ir tai gali būti tiesa, nes moteris turi paveldėjusi nekilnojamojo turto. Jorūnė taip pat buvo pasiėmusi 5000 eurų dydžio greitąjį kreditą, kurio nesugebėjo grąžinti. Apie Jorūnės skolas ir kreditus viešai pasakojo pats A. Kandrotas.

Neleido paimti kūdikio

Kai Celofanas ir jo komanda padėjo moteriai susimokėti skolas už elektrą, moteris galėjo likti paveldėtame name, bet vaikams buvo skirta laikinoji priežiūra, kas reiškia, kad su mama ir dviem mergaitėmis kartu turėjo gyventi Jorūnės močiutė, vaikų prosenelė, o šeimai buvo teikiamos paslaugos. Nors mama turėjo, kur gyventi, bet jos pačios įgūdžiai specialistams neatrodė pakankami pasirūpinti vaikais.

Neoficialiais duomenimis, kartais mamos gyvenime figūruoja vaikų tėvas, bet net pats A. Kandrotas-Celofanas vaizdo įrašuose kalbėjo, kad šis vyras tai yra, tai nėra, todėl Jorūnę labiau laikė vieniša motina. Portalo tv3.lt žiniomis, vaikų tėtis yra ne Lietuvos, bet Moldovos pilietis, tačiau gyvena Lietuvoje.

„Mama atsisakė paslaugų. Įvairių žmonių kompanijų įsikišimas daro įtaką žmonėms. Tikriausiai tai matosi ir iš viešosios erdvės. O kai paslaugų šeima negauna, tai mažiau priežiūros, sunkiau šeimai padėti. Pas mus yra nemažai šeimų, kurios be paslaugų nelabai gali funkcionuoti, pasirūpinti vaikų saugumu“, – apgailestavo vienas su situacija Kauno rajone susipažinęs asmuo.

Kadangi mama paslaugų atsisakė ir visiškai nustojo bendradarbiauti, vaiko teisių specialistai nusprendė apsaugoti vaikus. Šeimoje niekas nesikeitė, padėtis tik prastėjo. Neoficialiai kalbama, kad moteris vartoja alkoholį, apie tai buvo rašoma ir A. Kandroto-Celofano paskyroje prie komentarų po vaizdo įrašu, kuriame 2024 m. sausio 12 d. pats Celofanas ir jo gerbėjai trukdė vaiko teisių specialistams paimti vaikus.

Kaip tik sausio 12 dieną įvyko vienas didžiausių susidūrimų tarp Celofano, jo gerbėjų ir vaiko teisių specialistų bei policijos pareigūnų. Tuo metu abi mergaites pagal laikinosios priežiūros tvarką turėjo prižiūrėti mamos tėvas, vaikų senelis, bet jis, nepaisydamas taisyklių, buvo perdavęs mažyles savo dukrai.

Vyresnę mergaitę vaiko teisių gynėjai paėmė iš mokyklos bei apgyvendino saugioje aplinkoje, bet paimti jaunesnio vaiko neleido Celofano gerbėjai. Pati Jorūnė neįsileido nei vaiko teisių darbuotojų, nei policijos ir vaiką parodė per langą – esą jam viskas gerai, niekas negresia. Į namus policija nutarė nesilaužti. „Jeigu turi žinių, kad šiuo metu vaikui ten nesaugu, tai tada policija laužia duris, bet jeigu mato už lango žmones, kad šiuo metu viskas gerai, nėra nei girtumo, nei kažko, tai durų nelaužia“, – aiškino viena specialistė iš socialinių tarnybų.

Vaikas vos nesušalo

Tačiau kūdikiui gerai nebuvo ir tuo įsitikino Kauno greitosios medicinos pagalbos tarnybos paramedikai. Medikai socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo istorija, kad Neveronyse buvo iškviesti padėti suaugusiam vyrui, sužalota koja, tačiau juos pasitiko peiliu apsiginklavę vyras ir moteris – abu neblaivūs. Visa laimė, kad paramedikai atvyko su policija, tad pareigūnai panaudojo jėgą. Tarp šių neblaivių agresyvių asmenų buvo ir Jorūnė, kurią nuo vaiko teisių specialistų labai gynė A. Kandrotas. „Mūsų žiniomis, mama ten buvo“, – nurodė šaltinis iš Kauno rajono.

Bet paramedikai Karolis ir Milda pastebėjo, kad visoje betvarkėje mėtosi ir kūdikio rūbeliai, mišinukų likučiai. Jie karštligiškai pradėjo ieškoti vaiko, buvo tikslinamasi su dispečeriu, kuris patvirtino iškvietimo metu girdėjęs kūdikio verksmą. Medikai patalpų viduje vaiko nerado, bet išėjus į lauką juos pasitiko policijos pareigūnai su netoliese rastu vyru ir vien tik marškinėliais apvilktu, plonu pledu priklotu kūdikiu – lauke spaudė 10 laipsnių šaltis, o kūdikis buvo jau pamėlęs nuo šalčio. Pirminiais duomenimis, kūdikį lauke laikęs vyras yra vaiko tėvas.

„Vyras buvo akivaizdžiai sutrikęs, o medikai čiupo kūdikį ir nuskubėjo į Greitosios medicinos pagalbos automobilį. Iš paskos dar girdėjo neblaivių asmenų sapaliojimus, kad neturi teisės atimti vaiko, nors šis mažylis kažin ar būtų sulaukęs ryto…“, – rašė medikai socialiniame tinkle.

„Greitosios medicinos pagalbos automobilyje akimirksniu buvo įjungtas maksimalus šildymas, kūdikis buvo šildomas, suvyniotas į šiltą užklotą, laikomas glėbyje, iš parankinių medicininių skarelių suformuota kepuraitė. Juk kūdikiai per galvą netenka daugiausiai šilumos. Pamatavus kūdikio temperatūrą, tuo metu ji tesiekė 34 laipsnių. Šildomas medikų glėbyje kūdikis aprimo, pradėjo snausti. Vėl švyturėliai, greitis į skubiosios pagalbos skyrių. Iki ligoninės kūdikio temperatūrą pavyko pakelti iki 35,9 laipsnių, jis sėkmingai buvo perduotas į ligoninės medikų rankas…“, – nurodė paramedikai.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt