Gabrielius Landsbergis: nematau jokių „signalų“, rodančių, kad Rusija nori taikos

Naujienos

Signalų, kad Maskva yra pasirengusi derėtis dėl taikos Ukrainoje, nematyti, sako šalies užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Taip politikas reaguoja į pastaruoju metu tarptautinėje erdvėje verdančias diskusijas, esą Vladimiras Putinas per diplomatinius kanalus praneša, jog yra pasirengęs stabdyti karo veiksmus ir diskutuoti dėl paliaubų.

„Nematau jokių „tylių signalų“, rodančių, kad Rusija nori „taikos“. Matau tik sugriautus prekybos centrus, degančius namus ir suniokotus gimdymo namus – dar vienos Rusijos teroristinės atakos rezultatus“, – socialiniame tinkle „X“ rašė G. Landsbergis po to, kai penktadienį Maskva į Ukrainą paleido rekordinį skaičių raketų.

„Dabar turime siųsti aiškius signalus, kad tokie nusikaltimai negali tęstis“, – pabrėžė jis.

G. Nausėda ataką pavadino „teroristinės Rusijos priminimu, kad jos žiaurumui ir karo troškimui nėra ribų“.

„Privalome teikti visą įmanomą paramą Ukrainai agresoriui nugalėti! Likite stiprūs, Ukrainos broliai, Lietuva su jumis!“ – socialiniame tinkle „X“ rašė prezidentas.

Kaip pranešta anksčiau, praėjusią savaitę „The New York Times“, remdamasis dviem aukšto rango Rusijos pareigūnais, skelbė, kad Kremlius diplomatiniais kanalais signalizuoja apie ketinimus derėtis dėl taikos Ukrainoje.

Kyjivas kartoja, kad derybos su agresore yra neįmanomos. Trečiadienį Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos (NSGT) sekretorius Oleksijus Danilovas pareiškė, kad vienintelė priešo siūloma sąlyga – kapituliacija.

„Putinas nėra pasirengęs jokioms deryboms. Putinas ir jo aplinka tokiais pareiškimais siekia sumažinti paramą mūsų šaliai. Jie skleidžia šias melagienas, kad esą yra pasiruošę deryboms“, – pažymėjo O. Danilovas.

Ukrainos karinių oro pajėgų duomenimis, rusai Ukrainą atakavo 36 dronais „Shahed“, o bombonešiai paleido mažiausiai 98 sparnuotąsias raketas. Taip pat paleista mažiausiai 14 zenitinių valdomų raketų, penkios raketos „Kinžal“ ir dar penkios kito tipo raketos, nurodė Ukrainos oro pajėgos.

Pasak ukrainiečių, per šią masinę ataką sunaikinti 114 iš 158 oro taikinių

Šaltinis: lrt.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt