Gitanas Nausėda pareiškė, kad geriantys su juo kavą turės susimokėti patys

Naujienos

Kava prezidentas nevaišins. Rinkėjai turės susimokėti patys.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) akiratyje dėl rinkėjų kvietimo kavos atsidūręs prezidentas Gitanas Nausėda patikslino savo pasiūlymą. Šalies vadovas nurodė, kad į susitikimą atėję gyventojai už kavą turės susimokėti patys. Taip, anot G. Nausėdos, siekiama nepažeisti Rinkimų kodekso nuostatų, numatančių draudimą papirkti rinkėjus dovanomis už balsavimą, įskaitant parašų rinkimų laikotarpį.

„Siekdamas nepažeisti LR Rinkimų kodekso nuostatų ir nenorėdamas Vyriausiosios rinkimų komisijos apkrauti papildomais darbais, patikslinu savo įrašą: pasirašiusius už mane kviesiu susitikti kavinėje, ne darbo metu. Už kavą (arbatą) kiekvienas pokalbio dalyvis susimokės asmeniškai“, – asmeninėje „Facebook“ paskyroje penktadienį paskelbė šalies vadovas.

„Būsiu dėkingas, jeigu iš manęs kaip kandidato nebus atimta galimybė susitikti ir bendrauti su mane palaikančiais žmonėmis“, – pridūrė G. Nausėda.

Dėl kvietimo išgerti kavos G. Nausėda susilaukė VRK dėmesio

Ketvirtadienį antros kadencijos siekiantis šalies vadovas socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino kvietimu pasirašyti už jį, kaip kandidatą į prezidento postą, o su tam tikra dalimi pasirašiusiųjų žadėjo išgerti kavos. Visgi antros kadencijos siekiančio prezidento G. Nausėdos pasiūlymas po gyventojų kreipimųsi atsidūrė VRK akiratyje.

VRK nurodo tą pačią dieną gavusi skundus, G. Nausėdai išsiuntę priminimą, kad Rinkimų kodeksas draudžia papirkti rinkėjus dovanomis už balsavimą, įskaitant parašų rinkimų laikotarpį.

Šią savaitė buvo išdalinti kandidatų prezidento rinkimuose parašų rinkimo lapai

VRK šią savaitę vienuolikai kandidatų prezidento rinkimuose išdavė parašų rinkimo lapus. Likusiems politinės kampanijos dalyviams parašų rinkimo lapus komisija išduos po to, kai šie pateiks pareiškinius dokumentus. Tą jie gali padaryti iki kovo 8 dienos vakaro. Tarp jų yra Zenonas Andrulėnas, Gintautas Kniukšta bei Žilvinas Treigys.

Pretendentai į prezidentus iki kovo 28 d. turės surinkti nemažiau kaip 20 tūkst. parašų. Tą jie galės daryti tiek popieriniu, tiek elektroniniu būdu.

Vėliau VRK šiuos parašus kartu su kandidatų pareiškiniuose dokumentuose nurodyta informacija patikrins ir priims sprendimus registruoti kandidatus dalyvauti rinkimuose. Tai turės įvykti ne vėliau kaip balandžio 11 d.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 metų gegužės 12 dieną.

Parengta remiantis ELTA.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt