I. Puzaraitė-Žvagulienė nerimauja dėl pirmoku tapsiančio sūnaus: situacija sunki

Naujienos

Verslininkų Inetos ir Ąžuolo Žvagulių namuose vasaros pradžia pažymėjo svarbią progą – birželio 3-ąją judviejų sūnui Bernardui sukako 7-eri. Be visa to, prieš keletą dienų berniukas gavo priešmokyklinio ugdymo pažymėjimą ir yra pasiruošęs rugsėjį žengti į pirmąją klasę. Tiesa, nors pats Bernardas nekantrauja tapti pirmoku, mama atvira – artėjantis naujas etapas kelia nerimą. 

Su naujienų portalu tv3.lt kalbėjusi I. Puzaraitė-Žvagulienė atskleidė, kad šiemet sūnaus gimtadienis išpuolė pirmadienį, todėl šventės minėjimas dar tik laukia.

„Pagrindinis Bernardo svečias yra mano sesers Irūnos sūnus Toras, tačiau jie gyvena Marijampolėje, negalėjo atvykti gimtadienio dieną, tad šventę nukėlėme. Šį savaitgalį keliausime į Žilvino Žvagulio organizuojamą „Vėjo festivalį“ Drevernoje, ten atšvęsime su artimaisiais ir giminėmis. O kitą savaitgalį atskirai surengsime šventę vaikams“, – planais dalijosi dviejų vaikų mama.

Iš senelio – netikėta dovana

Pokalbio metu Ineta prasitarė apie neįprastą vaiko savybę – sūnus niekada neprašo jokių dovanų. Visgi šiemet artimieji Bernardą aprūpino transporto priemonėmis.

„Gimtadienio išvakarėse jis sulaužė savo paspirtuką, tad su Ąžuolu nupirkome naują, sūnus buvo labai laimingas. Bernardas visada sako, kad jam nereikia jokių dovanų, tačiau kai paskambino senelis Žilvinas, jis paprašė dovanų dviračio. Tai – labai keista, mat pati trejus metus siūliau jam nupirkti dviratuką, bet jis tikino, kad važinėti jam nepatinka“, – pasakojo I. Puzaraitė-Žvagulienė.

Ąžuolas Žvagulis ir Ineta Puzaraitė-Žvagulienė su vaikais (nuotr. Charizma photography)

Artėjantis etapas kelia nerimą

Vasaros pradžioje šeima paminėjo svarbaus etapo pabaigą – baigėsi Bernardo dienos vaikų darželyje. Inetos teigimu, sūnus džiaugiasi netrukus tapsiantis pirmoku, tačiau pačiai mamai tai kelia dvejopus jausmus.

„Pasakysiu atvirai – man neramu, nes šiuo metu pirmokų programos yra stipriai pasikeitusios. Su tėvais turėjome susirinkimą, peržiūrėjome vadovėlius ir situacija tokia, kad pirmoje klasėje yra sunku.

Anksčiau pirmokai tik po truputį mokėsi skaityti, skiemenuoti, pažinti raides, tačiau dabar tokio amžiaus vaikas jau turi visa tai mokėti, o teksto suvokimo užduotys prasideda bene pirmomis mokslų savaitėmis. Matau, kad tikrai turėsime ką veikti. Nežinau, ar per vasarą išmoksime skaityti taip, kaip reikia“, – abejonių neslėpė moteris.

Ąžuolas Žvagulis su sūnumi Bernardu (nuotr. facebook.com)

Pastebėjo sūnaus talentą

Visgi Ineta turėjo ir kuo pasidžiaugti – pokalbiui pasisukus apie sūnaus gabumus, moteris atskleidė pastebėjusi Bernardo talentą muzikoje. Pasak pašnekovės, į tai dėmesį atkreipė ir ne vienas artimas žmogus, tarp kurių – ir muzikos mokytoja Laima Lapkauskaitė.

„Kai Bernardas atsisėda prie pianino, jis tarsi pradeda kurti kaip kompozitorius. Nežinau, kaip jam taip pavyksta, tačiau sūnus natūraliai dviem rankytėmis ima derinti garsus. Kartą su vyru išgirdę, kaip kažkas gretimame kambaryje groja, pagalvojome, kad tai – mūsų Barbora, mat ji mokosi groti fortepijonu. Tačiau tai buvo Bernardas.

Matome, kad vaikas gabus muzikai, nors jis pats sako, kad nenori nei muzikuoti, nei šokti. Žiūrėsime, kaip bus ateityje“, – kalbėjo ji.

Ineta ir Ąžuolas Žvaguliai prakalbo apie trečią vaikelį (tv3.lt nuotr.)

Vaikų atostogos – Ispanijoje

Pasidomėjus, kaip su vaikais planuoja praleisti vasarą, Ineta užsiminė, kad visos šeimos atostogų nenusimato – juodu su Ąžuolu turi daug darbo. Tačiau dviejų tėvų vaikai jau sugalvojo, kaip šiltąjį sezoną praleis vaikai.

„Barbora jau kelerius metus iš eilės iš Žilvino gauna kelialapį į vasaros stovyklą Palangoje. Be to, pernai abu vaikai beveik mėnesiui vyko į Ispaniją, kur atostogavo pas Ąžuolo mamą, tad ir šią vasarą išsiųsiu juos pas močiutę. Su vyru turime nemažai darbo, bet vaikams juk reikia kažkokios veiklos. Jie labai nori keliauti į Ispaniją, turi ten draugų, tad labai tuo džiaugiamės“, – teigė I. Puzaraitė-Žvagulienė.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt