Į Rusijos nepageidaujamų asmenų sąrašą įtrauktas Garbielius Landsbergis: tai yra ypatingas apdovanojimas

Naujienos

Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis sako, kad Rusijos užsienio reikalų ministerijos sprendimas įtraukti jį į nepageidaujamų asmenų sąrašą yra „ypatingas apdovanojimas“.

„Norėčiau padėkoti savo komandai, šeimai ir svarbiausia – savo šaliai už šį ypatingą apdovanojimą, ačiū jums visiems“, – platformoje „X“ antradienio vakarą rašė G. Landsbergis.

ELTA primena, kad antradienį Rusijos užsienio reikalų ministerija į šalį uždraudė atvykti 347 piliečiams iš Baltijos šalių. Tarp jų atsidūrė šalių premjerai, ministrai, parlamentarai, visuomenės veikėjai bei žurnalistai.

Nuo šiol į Rusiją nebegalės atvykti Estijos premjerė Kaja Kallas ir jos kolegė iš Latvijos Evika Siliņa, Latvijos, Lietuvos ir Estijos užsienio reikalų ministrai Arturas Krišjanis Karinšas, Gabrielius Landsbergis ir Margusas Tsakhna.

Kaip teigė Rusijos užsienio reikalų ministerija, šių sankcijų priežastimi tapo „aktyvus Latvijos, Lietuvos ir Estijos lobizmas, kišimasis į Rusijos vidaus reikalus, rusakalbių gyventojų engimas, barbariška masinio paminklų kariams išvaduotojams griovimo kampanija ir pastangos perrašyti istoriją“.

Rusų kariams plačiai įsiveržus į Ukrainos teritoriją, Baltijos šalys sugriežtino savo politiką Rusijos atžvilgiu: buvo uždarytos sienos, įvesta ribojimų Rusijos piliečiams išduoti vizas, taip pat uždrausta šalyse važinėtis automobiliais, kurių valstybiniai numeriai yra rusiški.

Šių metų sausio pabaigoje Estija, Latvija ir Lietuva susitarė prie sienos su Rusiją ir Baltarusiją įrengti bendrą Pabaltijo gynybinę zoną, kurią sudarytų įvairūs gynybiniai įtvirtinimai, skirti „sustabdyti karinę grėsmę ir prireikus nuo jos apsiginti“.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt