I.Šimonytė kritikuoja sumanymą Kaune statyti paminklą Algirdui Brazauskui: turėtų praeiti daugiau laiko

Naujienos

Premjerė Ingrida Šimonytė kritiškai vertina Kauno mero Visvaldo Matijošaičio sumanymą istorinės Prezidentūros kiemelyje pastatyti paminklą buvusiam šalies vadovui Algirdui Mykolui Brazauskui.

„Labai gaila, kad tokio lygio diskusijas kažkas sugeba įsukti ir tada visa Lietuva diskutuoja, ar istorinės Prezidentūros kiemelyje reikia paminklo Algirdui Mykolui Brazauskui. Istorinės Prezidentūros kiemelyje paminklo neturėtų būti vien dėl to, kad tai yra istorinė Prezidentūra, kuri kalba apie Lietuvos tarpukario istoriją“, – „Žinių radijui“ ketvirtadienį sakė I. Šimonytė.

„Kita vertus, manau, kad apskritai ši tema yra įmesta tam, kad visi turėtų apie ką kalbėti. Tačiau žmonės, kurie yra netolimi mūsų praeities dalyviai, net jei jų su mumis nėra, jų vertinimams turėtų praeiti ilgesnis laiko tarpas“, – pridūrė premjerė.

ELTA primena, kad Kauno miesto savivaldybė trečiadienį pranešė, jog V. Matijošaitis inicijuoja paminklo A. M. Brazauskui statymą Istorinės Prezidentūros kiemelyje.

Kaip pranešime teigė V. Matijošaitis, iki šiol buvusiam valstybės vadovui nėra pastatyta deramo atminimo ženklo, todėl tai bus bandoma padaryti Kaune.

Šį mero siūlymą Kauno miesto taryba planuoja svarstyti kitą savaitę vyksiančiame posėdyje.

Kultūros ministras Simonas Kairys kategoriškai nesutinka su Kauno mero užmoju statyti paminklą A. M. Brazauskui. Pasak jo, buvusio šalies vadovo įamžinimui reikia ieškoti kitos vietos. Kritiškai sumanymą įvertino ir Kauno miesto savivaldybės opozicija.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt