Išmaniųjų skaitiklių gamintoja „Elgama-Elektronika“ grynąjį pelną pernai didino daugiau nei 14 kartų

Naujienos

Išmaniuosius skaitiklius gaminanti ir juos eksportuojanti lietuvių kompanija „Elgama-Elektronika” praėjusiais metais skaičiavo rekordinį grynąjį pelną, kuris augo daugiau nei 14 kartų ir siekė 4,6 mln. eurų (2022 m. – 0,32 mln. eurų), o apyvarta augo beveik du kartus iki 41,37 mln. eurų (2022 m. – 22,85 mln. eurų). Gerus finansinius rezultatus lėmė sėkmingas dalyvavimas viešuosiuose konkursuose ir plėtra į užsienio rinkas.

„Jeigu istoriškai pažiūrėsime į pastaruosius penkerius metus, tai įmonė paaugo net penkis kartus. Tai – pakankamai nuoseklus ir greitas augimas. Džiugina ne tik auganti apyvarta, bet ir grynasis pelnas, kuris per metus išaugo net 14 kartų. Tad malonu matyti, kaip augindami apyvartą galiausiai uždirbome ir tikrai solidų pelną. EBITDA rodiklis šiais metais irgi istoriškai didžiausias ir siekia 5,3 mln. eurų“, – pasakoja „Elgama-Elektronika“ direktorius Martynas Čereška.

Kaip galimas tokio didelio augimo priežastis įmonės vadovas įvardija laimėtus didelius konkursus Ukrainoje ir Lenkijoje bei plėtrą į naujas rinkas.

„Karas Ukrainoje mums parodė, jog būti susikoncentravus tik į dvi rinkas yra pavojinga, nes sustojus vienai rinkai tai labai atsiliepia įmonės rezultatams. Šiuo metu plečiamės į Rumunijos, Bulgarijos, Izraelio bei Kroatijos rinkas, kuriose turėtumėme startuoti jau šiais metais. Šiuo metu šios rinkos yra mūsų pagrindinis plėtros tikslas“, – komentuoja „Elgama-Elektronika“ vadovas.

Laukia 130 mln. eurų vertės sprendimų

Anot M. Čereškos, šiuo metu Izraelio apylinkėse vykstantys neramumai didelės įtakos plėtros planams neturi. Kalbėdamas apie pagrindines įmonės rinkas, M. Čereška tikisi jas ir toliau auginti bei plėtoti jau pradėtus projektus.

„Šiuo metu skirtingose rinkose dalyvaujame keliuose konkursuose, kurių bendra vertė siekia apie 130 mln. eurų. Prognozuojame, kad turėtume laimėti dažiąją dalį šių konkursų, tad planuojame, kad ir toliau stabiliai augsime“, – teigia M. Čereška.

Dar viena įmonės augimo kryptis – tyrimų ir vystymo skyriaus (angl. research and development) plėtra – šiuo metu „Elgama-Elektronika“ ieško programinės bei techninės įrangos inžinierių, kurie padėtų kurti ir vystyti produktus. Šiuo metu įmonėje dirba 93 darbuotojai, o per metus buvo įdarbinta 11 naujų žmonių. Plėtrą įmonė ir toliau ketina tęsti.

Metus pasitinka atsinaujinusi

Naujus metus įmonė pasitinka ir atsinaujinusiu logotipu, kuris, kaip teigia įmonės vadovas, nėra vienintelis pokytis.

„Šiais metais įmonėje įvyko nemažai pokyčių, kurie sparčiai augant yra neišvengiami. Praėjusių metų pabaigoje atsinaujinome logotipą, taip pat atnaujinome ir savo internetinį puslapį, įdiegėme dokumentų skaitmenizacijos sistemą ir atsisakėme beveik 90 proc. popieriaus. Turbūt didžiausia naujiena – įstojimas į ESMIG (Europos išmaniųjų energijos sprendimų tiekėjų asociaciją). Tikimės, jog narystė šioje organizacijoje bus vertinga ateities projektuose bei padės padaryti teigiamą įtaką ateities elektros tinklų skaitmenizacijoje“, – naujienas pristato M. Čereška.

Šaltinis: danielius.net

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt