Įspėja, ką turite padaryti, jei turite vandens gręžinį: kainuos 15 eurų

Naujienos

Lietuvos geologijos tarnyba primena: ir tą vandens gręžinį, kurį patys įsirengėte sode, privaloma registruoti Žemės gelmių registre (ŽGR). Įteisinti reikia ir negilius, naudojamus sezoniškai ar tik daržams laistyti gręžinius. Taigi registruojami visi gręžiniai, nepriklausomai nuo jų gylio ar vandens naudojimo poreikių ir paskirties.

Geologijos tarnybos specialistai pastebi, kad nemažai gyventojų soduose turimų gręžinių neregistruoja manydami, kad to daryti nereikia, nes gręžinys negilus (tarkime, iki 15 m) arba dėl to, kad įsirengė patys, rašoma Lietuvos geologijos tarnybos pranešime žiniasklaidai.

Todėl Lietuvos geologijos tarnyba pabrėžia: Žemės gelmių registre būtina registruoti visus gėlo požeminio vandens gręžinius. Ir ne tik todėl, kad žemės gelmės – išskirtinė valstybės nuosavybė.

Ypač svarbu atsiminti, kad netvarkingi gręžiniai gali būti taršos šaltinis – tarkime, per kaimynystėje įrengtą gręžinį tarša gali pasklisti ir į kaimynines valdas.

Kaip įteisinti individualaus apsirūpinimo gręžinį?

Pirmiausia, reikia kreiptis į savivaldybę dėl pritarimo naudoti gręžinį (paraiškos formą) ir gauti savivaldybės administracijos pritarimą.`

Gavus pritarimą, reikia sumokėti vienkartinę gręžinio įteisinimo įmoką. Jei per parą sunaudojama iki 10 kub. m, įmoka – 15 eurų.

Vanduo (Julius Kalinskas/ BNS nuotr.)

Duomenis, registruodami gręžinį, LGT galite pateikti patys arba kreiptis į leidimą tirti žemės gelmes turinčią įmonę.

Gręžinio savininkas pats gali pateikti duomenis  per LGT el. paslaugas. Kad būtų aiškiau, pateikdami gręžinio duomenis per elektronines paslaugas, galite naudotis vaizdo instrukcija.

Taip pat dokumentus galima siųsti el. paštu [email protected], per nacionalinę elektroninių siuntų el. pristatymo informacinę sistemą arba atvykus į LGT.

Tokiu atveju papildomai reikia pateikti:

Nepriklausomai nuo to, kokiu būdu teiksite duomenis, kartu reikės pateikti:

  • paraiškos dėl pritarimo naudoti gręžinį kopiją,
  • savivaldybės administracijos pritarimo naudoti gręžinį (adoc, pdf ar jpg formatu),
  • žemės sklypo planą su pažymėta gręžinio vieta ir VAZ (vandenvietės apsaugos zona) 1-ąja juosta,
  • dokumentą, patvirtinantį, kad buvo sumokėta vienkartinė gręžinio įteisinimo įmoka.

Kai gręžinys bus įregistruotas, gausite pranešimą ir gręžinio pasą (adoc ir pdf metaduomenų kortelę). Atsispausdinti įregistruoto gręžinio pasą taip pat galėsite patys.

Kokius duomenis ir dokumentus LGT turi pateikti gyventojas, norintis įteisinti gręžinį, nurodyta ir Žemės gelmių registre neregistruotų gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo tvarkos apraše.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt