„Išplauti pinigai“: potvynis nuplovė vos pernai rekonstruotą kelią

Naujienos

Besikeičiantys orai, sparčiai tirpsantis sniegas ir kylantis vandens lygis kelia potvynio grėsmę, tačiau didžiausia problema Pagėgiuose, kur vanduo nuplovė dar pernai rekonstruotą kelią, informuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD).

Kaip savo įraše „Facebook“ socialiniame tinkle dėsto LAKD, potvyiniai kai kuriuose Lietuvos regionuose yra įprasti, tačiau šiemet jie – ankstyvi.

„Orų sąlygų pasikeitimai, sparčiai tirpstantis sniegas ir ledas sukėlė potvynius dalyje vakarų Lietuvos regionų. Kai kuriuose valstybinės reikšmės kelių ruožuose dėl apsėmimo eismas ribojamas ar draudžiamas. Potvyniai šioje šalies dalyje yra įprastas reiškinys, visgi šiais metais jie yra gerokai intensyvesni ir ankstesni“, – sakoma LAKD įraše.

Vieną rajoninių kelių apsėmė toks stiprus potvynis, kad vanduo nuplovė kelią, o įmonė tikina ieškanti šios problemos sprendimų ir jau greitu metu turėtų informuoti apie paieškų rezultatus.

„Šiuo metu didžiausia problema yra rajoniniame kelyje Plaškiai-Lazdėnai-Panemunė, kur potvynis nuplovė kelią. Nelaukiant susisiekėme su Pagėgių seniūnija, papasakojome apie duotas užduotis įmonei „Kelių priežiūra“.

Su seniūnija ir toliau bendrausime, jei reiks papildomos pagalbos – dėsime visas pastangas, jog būtų pasiektas bendras tikslas. Be pažadų, o siekiant iš tiesų padėti. Konkrečius sprendinius dėl šio kelio turėsime iki šiandien vakaro, jais pasidalinsime“, – rašo LAKD.

Be to, potvynio nuneštam keliui dar pernai buvo atliktas kapitalinis remontas, todėl bus skiriama komisija, kuri įvertintų rangovo darbus ir nustatytų įvykio aplinkybes.

„Kadangi nuplautas kelias buvo kapitaliai rekonstruotas dar praėjusiais metais, siekiame, jog dėl šio statinio griūties būtų sudaryta nepriklausoma komisija, kuri ištirtų ir tiksliai nustatytų kelio griūties aplinkybes.

Šio kelio projektavimo metu viena iš nurodytų užduočių buvo atsižvelgti į specifines aplinkos sąlygas, todėl sieksime patikrinti, ar projektavimo metu tai buvo atlikta. Taip pat esame nusprendę patikrinti ir rangovo atliktų darbų kokybę“, – sprendimais dalijasi Kelių direkcija.

Įmonė primena, kad apsemtų kelių būkle rūpinasi įmonė „Kelių priežiūra“, kuri tariasi su direkcija ir kartu ieško problemos sprendimo būdų.

„Patrulines kelių apžiūras, riziką keliančių kelių priežiūrą ir nuplautų kelių atstatymo darbus vykdo mūsų partneriai – „Kelių priežiūra“.

Dėl probleminių kelių ruožų palaikome nuolatinį ryšį su partneriais, papildomai pasitelkiame ir mūsų ekspertus, kurie dalinasi problemų analizėmis ir galimais techniniais sprendimais.

Partnerių šiomis dienomis prašome ne tik didinti pajėgas, bet ir nedelsiant informuoti apie pokyčius dalyje vakarų Lietuvos regionų“, – priduria LAKD.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt