Kiek kavos galima išgerti per dieną: kitaip rizikuosite pakenkti sau

Sveikata

Kava yra mėgstama dėl didelio kofeino kiekio, todėl ji yra puikus pasirinkimas po neramios nakties ar vidury ilgos dienos. Žinoma, kad šis stiprus gėrimas yra labai naudingas tinkamais kiekiais, tačiau kiek tiksliai galime saugiai išgerti kiekvieną dieną?

Štai kaip subalansuoti kavos suvartojimą ir mėgautis visais šių pupelių privalumais be nemalonaus šalutinio poveikio, rašo express.co.uk.

Kiek kavos galima išgerti per dieną?

Kofeinas yra natūralus stimuliatorius, esantis kavoje ir yra žinomas dėl savo galingo poveikio tiek protui, tiek kūnui. Šis stiprus junginys yra pagrindinė priežastis, kodėl nerekomenduojama gerti per daug kavos, tačiau kiek tiksliai yra per daug?

Remiantis Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) kofeino saugos apžvalga, saikingas kavos suvartojimas paprastai apibrėžiamas „nuo trijų iki penkių puodelių per dieną“.

Nors tai gali atrodyti labai gausus gėrimo kiekis kiekvieną dieną, reikia pažymėti, kad tai paprastai laikoma saugiu kiekiu tik tuo atveju, jei kava vartojama laikantis sveikos, subalansuotos mitybos.

Dr Simoné Laubscher, mitybos specialistė ir „WelleCo“ maisto papildų asortimento kūrėja, sakė: „Ilgai vyksta diskusijos apie tai, ar kava jums naudinga, ar kenksminga, ir, mano tyrimais, atrodo, kad tai dviašmenis kardas:

nors tai gali paskatinti jus jaustis budresniais, produktyvesniais ir motyvuotais, tačiau kai kuriems tai gali sukelti hipertenziją, nerimą ir nesugebėjimą susikaupti.

Kaip ir dauguma dalykų gyvenime, kai kava yra subalansuotos mitybos ir gyvenimo būdo dalis, ji labai naudinga sveikatai, tačiau vartojant per daug, sveikata gali pablogėti ir atsirasti priklausomybė, kaip ir vartojant raudonąjį vyną.

Nors yra daug teigiamų priežasčių įtraukti kavą į savo gyvenimo būdą, Dr Laubscher pridūrė, kad norint saugiai mėgautis šiuo žemišku gėrimu, svarbu išlaikyti pusiausvyrą.

Koks yra saugiausias būdas gerti kavą?

Nors EMST teigia, kad saugus kavos kiekis yra nuo trijų iki penkių puodelių per dieną, tačiau tai, kaip ją gersite, turės didelės įtakos, kaip jūsų kūnas reaguos į šį energizuojantį gėrimą.

Dr Laubscher sakė: „Savo klientams rekomenduoju išgerti vieną puodelį geros kavos per dieną, jei jie išgeria du litrus vandens.

Jei jie nori antro kavos puodelio, tada jokių problemų, jei papildomai išgeria dar 500 ml vandens. Viskas priklauso nuo vandens ir kavos santykio, tada jūs gaunate teigiamą poveikį ir išvengiate neigiamų padarinių“.

Laikas taip pat labai svarbus kavos gėrimui, nes kofeinas gali sumažinti pagrindinių maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminas C, pasisavinimą.

Dėl šios priežasties rekomenduojama visada mėgautis kava ne valgio metu ir negerti jos, kai vartojate maisto papildus.

Kokia kavos gėrimo nauda?

Kai mėgaujamasi kava teisingai, ji gali būti labai naudinga sveikatai. Pasak coffeeandhealth.org, vienas pagrindinių kavos pranašumų yra pagerėjęs virškinimas.

2022 metais atlikta „Kavos mokslinės informacijos instituto“ (ISIC) apžvalga atskleidė, kad kava gali paskatinti virškinimą ir kartu apsaugoti nuo kai kurių virškinimo sutrikimų, įskaitant tulžies pūslės akmenligę ir pankreatitą.

Coffeeandhealth.org rašė: „Nustatyta, kad kava skatina virškinimo hormono gastrino bei druskos rūgšties, esančios skrandžio sultyse, gamybą – abi jos padeda skaidyti maistą skrandyje“.

Gerinkite savo sportinius pasiekimus

Danijos gydytojas, mitybos ekspertas ir medicinos farmakologijos dėstytojas Kopenhagos universitete Dr J. W. Langeris sakė:

„Daugelis tyrimų rodo, kad sportininkai, vartojantys kofeiną prieš varžybas ar sporto renginius, gali judėti greičiau, ištverti ilgiau ir greičiau atsistatyti nei sportininkai, kurie neišgeria kavos. Tai ypač pasakytina apie ištvermės renginius, tokius kaip ilgų nuotolių bėgimas“.

Pagerėjusi sveikata

2017 metais 10 Europos šalių atliktas tyrimas parodė, kad kavą geriančių žmonių tikimybė mirti yra 25 procentais mažesnė nei kavos negeriančių žmonių.

Dr Laubscher sakė: „Kava gerina širdies sveikatą, o ypač nefiltruota kava yra puikus kafestolio ir kahweol antioksidantų, kurie yra diterpeno junginiai, susiję su cholesterolio balanso poveikiu, šaltinis.

Kava dabar siejama su vėžio prevencija dėl laisvuosius radikalus šalinančių antioksidantų, taip pat jau seniai siejama su riebalų deginimu ir apetito mažinimu“.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt