Jautrus gestas: norėdami toliau dainuoti Donato Čižausko kūrinius, muzikantai prašė jo tėvų palaiminimo

Naujienos

Praėjus kiek daugiau nei metams po to, kai Lietuvos scena neteko grupės „2 Donatai“ nario Donato Čižausko, atviram pokalbiui ryžosi du ilgamečiai jo kolegos – kartu grupę įkūręs Donatas Balvočius ir šį 2016-aisiais grupėje pakeitęs Karolis Akulavičius. Po netikėtos D. Čižausko mirties būtent pirmasis jo scenos partneris ryžosi užpildyti atsiradusią tuštumą. Tęsti veiklą vyrai nusprendė tik sulaukę palaiminimo iš D. Čižausko tėvų. Apie tai, kodėl nenutraukė veiklos, jie papasakojo laidoje „Šeškinės 20“.

Donatas Balvočius neslepia, kad sprendimas grįžti į sceną buvo priimtas per ilgai nesvarstant – muzikantui rūpėjo, kas nutiks su muzika, į kurią visą save buvo sudėjęs iš gyvenimo pasitraukęs bičiulis ir bendravardis.

„Toms dainoms jis daug savęs atidavė. Donatas buvo žmogus-kūryba, nežinau, kaip kitaip jį pavadinti“, – sakė D. Balvočius.

Jis sakė, kad abejojo tik dėl to, kas bus su jo pradėtomis veiklomis bei gyvenimu, sukurtu, kai 2016-aisiais paliko grupę „2 Donatai“.

„Buvo minčių, kad vėl viskas keisis. Turėjau savo planų, daug darbo, norėjau pailsėti nuo muzikos ir tiesiog užsiimti kažkuo kitu“, – atviravo pašnekovas.

Vienas dalykas Karoliui Akulavičiui ir Donatui Balvočiui buvo ypatingai svarbus. Nusprendę, kad nori ir toliau sūnaus dainas atlikti minioms, atlikėjai paprašė velionio Donato Čižausko tėvų pritarimo.

„Gavome jų palaiminimą“, – apie jautrią akimirką pasakojo muzikantai.

Vyrams patarė ir Žilvinas Žvagulis, dažnai klaidingai laikomas grupės prodiuseriu.

„Jis yra kaip mūsų krikštatėvis, tėvelis. Nebijome jam paskambinti, paklausti, jei iškyla kokie klausimai. Superinis žmogus“, – apie scenos veteraną kalbėjo Karolis Akulavičius.

Praėjus keliems mėnesiams nuo Donato Čižausko mirties, bendromis jėgomis su būriu Lietuvos muzikantų buvo surengtas jo atminimo koncertas. Jame velionio kurtas dainas atliko ir „Šeškinės 20“ viešėję svečiai, ir kitos garsiausios scenos žvaigždės. Iš koncerto uždirbtos lėšos buvo atiduotos Donato Čižausko šeimai.

Nuo 2016-ųjų grupėje „2 Donatai“ dainavęs Karolis Akulavičius neslėpė, kad jei į sceną nebūtų grįžęs D. Balvočius, šį karjeros ir gyvenimo puslapį tikriausiai būtų užvertęs.

„Scenoje tikrai būčiau likęs, bet iš „2 Donatų“ muzikos greičiausiai būtų likęs gražus prisiminimas“, – kalbėjo Karolis.

Tęsdami darbus ir toliau dainuodami mylimo ir per anksti Anapilin iškeliavusio kolegos kūrinius, vyrai vadinasi „2 – Karolis ir Donatas“.

K. Akulavičiaus nuomone, tragiška situacija išsisprendė taip gerai, kaip tik buvo įmanoma.

„Jo balsas tvirtas, labai panašus į Donato. Į koncertus susirinkę žmonės taip pat tai pastebi ir ašaroje, ypač atliekant dainą „Esu žmogus“, – kalbėjo Karolis.

Visas pokalbis su grupės „2 – Karolis ir Donatas“ nariais – laidoje „Šeškinės 20“ tik per LNK.lt ir LNK eteryje.

Ž. Gedvilos ir E. Ovčarenko / BNS nuotr.

Šaltinis: lnk.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt