Kaune staiga sukniubo vyras: tai, kas vyko toliau, palieka be žodžių

Naujienos

Vilmantas Pietaris (60), Egidijus Maurutis (40) ir Simonas Velža (26) – Kauno techninės apžiūros centro darbuotojai. Praėjusių metų gruodžio 18-ąją vyrai negalvojo, kad šią dieną prisimins dar ilgai. Vienam iš jų klientų staiga pasidarė bloga, o vyriškiai sureagavo itin greitai: sukniubusiam vyrui pradėjo daryti gaivinimą ir išgelbėjo jo gyvybę.

Vilmantas pasakoja, kad tai buvo visiškai eilinė diena techninės apžiūros darbe, tačiau staiga šalia atsistojęs garbaus amžiaus klientas suklupo.

„Iškart pajutau, kad kažkas negerai. Žmogus nieko nesakė. Supratau, kad jam blogai, nes staiga susilenkė – greitai jį apkabinau, kad nenukristų“, – pasakoja Vilmantas.

Reagavo žaibiškai

Techninės apžiūros centro darbuotojai, nors ir nebuvo neseniai baigę pirmosios pagalbos mokymų, stresinėje situacijoje nepasimetė ir veikė žaibiškai.

„Netrukus pakviečiau savo kolegas ir vyrą greitai nunešėme į už 15 metrų esantį kambarėlį. Kolega Egidijus prasegė striukę ir pradėjome gaivinimą, kuris truko maždaug 8 minutes“, – pasakoja Vilmantas.

Vyras teigia, kad kol atvažiavo greitoji pagalba, vyrą gaivino jis ir kolega Egidijus, tad laikas slinko labai lėtai, nes vyrai suprato – tuo metu kovojo už žmogaus gyvybę.

„Mes pasikeisdami darėme dirbtinį kvėpavimą ir širdies masažą. Trečiasis kolega Simonas greitai paskambino greitosios pagalbos telefono numeriu ir konsultavosi su dispečere, ar viską darome teisingai. Atvykus greitajai, vyras jau buvo sąmoningas“, – išgyvenimais dalijasi Vilmantas.

Lietuvos garbės Kauno techninės apžiūros darbuotojai

Vyrams pavyko išgelbėti žmogaus gyvybę

Paklausus, kokie jausmai Vilmantą užplūdo atgaivinus sąmonę praradusį žmogų, jis atsako, kad jautė šilumą ir palengvėjimą.

„Panašios situacijos mano gyvenime nėra buvę – tai pirmasis toks atvejis. Pamenu, kad iki šv. Kalėdų buvo likusi savaitė, tad tai buvo lyg šventinė dovana.

Mes pripratę daug ką imti, bet smagu, kai gali kažką duoti. Jeigu ši sitacija būtų pasibaigusi priešingu scenarijumi, būtų labai liūdna“, – teigia vyras.

Vilmantas pasakoja, kad išgelbėtas vyras po šio įvykio atvyko padėkoti asmeniškai.

„Jis su savo dukra važiavo į reabilitaciją, bet atvyko ir pas mus – jie buvo be galo dėkingi. O vėliau atvyko ir greitosios pagalbos generalinis direktorius, kaip padėką įteikė raštą bei mažą pirmosios pagalbos rinkinį“, – pasakoja jis.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!