Klaipėdietės kurtus megztinius graibsto „nuo virbalo“: užsakymų turi metams į priekį

Naujienos

Klaipėdietė Erika Rasčiuvienė (42) savo pačios rankomis kuria tikrus stebuklus – moteris mezga įspūdingo grožio megztinius ir šis hobis jai jau seniai tapo darbu. Šiuo metu ji turi tiek užsakymų, kad naujus užsakymus priimti galės tik po metų, o dvejos rankos suktis nebespėja, todėl jai padeda dar 4 rankos – kartu su ja mezga ir 2 kitos moterys.

Savo prekinį ženklą ji pavadino „Ekisshandmade“. Tokį pavadinimą pasirinko dėl to, nes jos visi kūriniai yra tarsi nubučiuoti ir numyluoti. Į megztukus moteris įdeda visą savo širdį bei fantaziją.

Pradėjo nuo rūbų lėlėms

O viskas prasidėjo dar vaikystėje…Kad dabar galėtų užsiimti tik mezgimu, moteris šį kelią praėjo labai mažais žingsneliais. Vaikystėje Erika sėdėdavo kartu su mama ir megzdavo rūbus savo lėlytėms.

Megzti mažąją Eriką mama mokė griežtai – jei matydavo, kad jai kažkas nesigaudavo, liepdavo išardyti ir megzti iš naujo, o Erika jos klausydavo. Taip moteris išmoko kruopštumo. Vieną dieną lėlių jai nebeužteko, todėl ji nusprendė pradėti megzti rūbus šunims. Kaip pati juokauja – visi Klaipėdos šuniukai buvo apmegzti.

Tačiau ir šuniukų jau buvo maža, todėl ji nusprendė numegzti savo pirmąjį moterišką megztuką ir jį turguje pardavė. Taip ji iš užsikabino, tačiau per daug rimtai į savo hobį nežiūrėjo, o gimus dukrai, dirbo ir kitus darbus. 5 metus dirbo viename darbe, tačiau kai pastebėjo, kad užsakymų vis daugėja – perėjo į nepilną etatą, o laisvu metu kurdavo rūbus.

„Kurį laiką dirbau savo darbe nepilnu etatu, o grįžusi namo kurdavau megztukus savo klientėms, kol galiausiai užsakymų pradėjau sulaukti tiek, kad turėjau visai išeiti iš savo darbo – laiko tiesiog nebebuvo, negalėjau savęs persiplėšti.

Sakiau vadovams, kad jei man neišeis su šiuo verslu – grįšiu pas juos, tačiau jie manimi tikėjo, sakė, kad su tokia charizma man viskas bus gerai“, – šypteli moteris.

Erikos Rasčiuvienės kuriami megztiniai (nuotr. asm. archyvas)

Užsakymų net nebepriima

Išėjusi iš samdomo darbo Erika susikūrė puslapį „Facebook“ platformoje. Pradžia buvo sunki, buvo nelengva gauti pasitikėjimą iš klienčių, o pirmoji jos klientė buvo iš Amerikos. Ji net nežinojo, kaip reikės megzti, ar moteriai patiks tai, ką sukurs Erika, tačiau šitaip kūrėja jau sukasi apie 3 metus ir jau turi savo komandą, kaip pati vadina – darbščiąsias rankytes.

Užsakymus jos gamina trise, nes viena Erika jau fiziškai nebespėtų. „Užsakymų šiuo metu net nebepriimu ir sakau, kad priimti galėsiu tik po metų. Nesinori, kad žmonės megztuko lauktų pusę metų“, – tikina pašnekovė.

Moteris akcentuoja, jog yra mezgėja-kūrėja, nes vienodų megztukų kurti ji nenori. Gamindama rūbą ji dar net pati nežino, koks bus galutinis variantas. – „Bemegzdama sugalvoju, kad noriu būtent tokio kaklo, ar tokių rankovių, nors pirminė vizija buvo visai kitokia. Mano visi megztukai būna sukurti ekspromtu.“

Visos idėjos yra Erikos galvoje – iš nuotraukų ji nemezga. Jei klientės atsiunčia nuotrauką ir prašo būtent tokio rūbo, moteris pasiūlo bent jau pakeisti kažkokią detalę, nes nori, kad megztukas būtų jos kūrybos vaisius. „Mano klientai visi tokie, kurie nebijo, kad akys kris į juos“, – priduria.

O spalvinguosius Erikos megztukus žmonės graibsto net nuo virbalo. Mezgėja teigia, kad įkelia į savo puslapį vaizdo įrašą su fragmentu, o rūbą jau nori nusipirkti, net nežinodamos, kaip jis atrodys.

Erikos Rasčiuvienės kuriami megztiniai (nuotr. asm. archyvas)

Susilaukia ir piktų komentarų

Savo darbą Erika taip myli, kad megztuką sukurti gali per vieną dieną, o tam, kad galėtų kuo greičiau dirbti, ji turi pagalbos – tėvai atveža pavalgyti arba užsisako maisto į namus, kad kuo mažiau reiktų laiko leisti virtuvėje.

Prie moters darbo prisideda ir vyras, kuris būna jos operatorius ir filmuoja naujai sukurtus rūbus. „Anksčia būdavo pykčių, ant manęs pykdavo vyras, kad tiek laiko sėdžiu prie megztinių, tačiau dabar jau apsiprato. Po filmavimo nuvažiuojame kavos ir tai yra mano poilsis, o vėliau vėl į darbą, bet aš nesiskundžiu, nes dievinu tai, ką darau“, – su meile apie darbą kalba mezgėja-kūrėja.

Modelis savo pačios kurtiems megztukams yra pati Erika. Ji su jais fotografuojasi, šokdama filmuojasi, tačiau dėl savo energijos ir šokių prieš kamerą, susilaukia ir neigiamų komentarų. Kai kuriems kliūva tai, kad Erika „maivosi“:

„Megzdama visada sėdžiu, esu daug metų lankiusi šokius, todėl norisi pajudėti bent prieš kamerą. Pašoku – ir toliau einu megzti, o kitiems atrodo, jog aš maivausi. Aš tiesiog esu tokių manierų.

Kliūva ne tik mano šokiai, bet ir nagai, plaukai, kai kurie net gi mano, kad aš nemezgu. Kaip diena – taip naujiena. Tačiau aš į piktus komentarus dėmesio nekreipiu, užsiimu tuo, kas man patinka. Visiems niekada neįtiksi“, – įsitikinusi Erika.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt