Konstitucinis Teismas: Remigijus Žemaitaitis dėl savo nuomonės apie žydus sulaužė priesaiką

Naujienos

Konstitucinis Teismas išaiškino, kad R. Žemaitaitis sulaužė Seimo nario priesaiką

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis antisemitiniais pareiškimais sulaužė Seimo nario priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją, ketvirtadienį konstatavo Konstitucinis Teismas (KT).

„Lietuvos Respublikos Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio veiksmai (…) prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai. Šiais veiksmais Lietuvos Respublikos Seimo narys Remigijus Žemaitaitis sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Lietuvos Respublikos Konstituciją“, – teigiama KT išvadoje, kurią pagarsino KT pirmininkas Gintaras Goda.

Ši KT išvada yra galutinė ir neskundžiama

Po teismo sprendimo, parlamentas turėtų priimti sprendimus dėl R. Žemaitaičio Seimo nario mandato naikinimo.

77 primena, kad KT svarstė klausimą dėl R. Žemaitaičio parlamente nusprendus pradėti apkaltą R. Žemaitaičiui. Seimo specialiosios tyrimo komisijos vertinimu, R. Žemaitaitis 2023 m. paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse ir tokiais savo veiksmais galimai sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

R. Žemaitaitis apkaltino žydus esą vykdžius „lietuvių holokaustą“, viešai dalinosi galimai antisemitiniais pareiškimais.

Generalinė prokuratūra dėl parlamentaro antisemitinių pareiškimų yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą

Kaip numato Seimo statutas, parlamentarams nutarus, kad yra pagrindas politiko apkaltai, Seimas turi kreiptis į KT, kad šis įvertintų, ar buvo pažeista Konstitucija bei sulaužyta duota priesaika. KT konstatavus, kad priesaika buvo sulaužyta, Seimo nario mandatas gali būti panaikintas 85 Seimo nariams balsavus už.

Parengta remiantis ELTA.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt