Miegamajame tegul jie daro ką nori. Bet nelenda prie mūsų vaikų

Naujienos

Profesorius Gediminas Merkys sako, kad Lietuvoje visiškai trypiama sąžinės laisvė ir tėvų teisė ugdyti vaikus pagal savo pasaulėžiūrą. Galutinai tą esą įrodo, kad Gyvenimo įgūdžių ugdymo programa paversta privalomai dėstomu dalyku, nors ne visi tėvai nori, jog vaikams būtų pasakojama, kaip mylėtis oraliniu būdu.

„Neseniai visą Lietuvą, visus tėvus, kai kuriuos vietos politikus, merus, pedagogus, visuomenę išgąsdino privaloma Gyvenimo įgūdžių ugdymo programa. Noriu akcentuoti, kaip ši privaloma programa pažeidžia dvi teises – sąžinės laisvės bei tėvų teisės ugdyti vaikų pasaulėžiūrą. Nors šios teisės yra visose tarptautinėse chartijose, ir Konstitucijoje. Bet į šias teises kėsinamasi.

Pati savaime Gyvenimo įgūdžių ugdymo programa nėra blogis. Bet ji primena sovietinės profsąjungos paketą, į kurį būdavo dedama pora deficitinių produktų – kondensuoto pieno ir žirnelių – bet būtinai į priekabą įdėdavo ir kokią nors menkavertę prekę. Programa iš principo yra nebloga, joje yra daug kas, ką vaikams reikia žinoti, nes pragmatizmo trūksta, gyvenime reikia ne vien akademinių dalykų. Reikia žinoti, ką daryti nelaimės atveju, avarijos atveju, reikia žinoti etiketo taisykles, žinoti, kiek nepažįstamas dėdė gali lįsti, šnekinti, liesti. Visa tai žinoti yra gerai.

Bet kas galų gale įvyksta? Mums įkiša radikaliojo genderizmo ideologiją.

Vėl grįžtu prie tų dviejų fundamentalių teisių: sąžinės laisvės bei tėvų teisės ugdyti vaikus pagal savo pasaulėžiūrą. Išpuolio objektu pirmiausiai tapo mūsų gerbiamas ekscelencija Gitanas Nausėda. Jis pareiškė, kad jo pasaulėžiūra yra užstrigusi praėjusio amžiaus viduryje. Nesvarbu, kad tą pasaulėžiūrą išpažįsta didžioji dalis populiacijos. Lietuva paskutinė Europoje priėmė krikščionybę, turbūt paskutinioji ir tą radikalųjį genderizmą priims. Turiu vilties (nors sakoma, kad viltis – kvailių motina), kad kol taip atsitiks, Vakarų civilizacija atsikvošės”, – teigė G.Merkys.

Sąžinės laisvė, jo manymu, yra fundamentalesnė už šeimų teisę ugdyti vaikus pagal savo pasaulėžiūrą.

„Pateiksiu paprastą pavyzdį. Sakykime, šeimoje yra radikalūs veganai. Įmitusiam dėdulei tas veganizmas gal ir yra neblogas dalykas, bet mažam vaikui tai yra blogis. Ir tada kyla klausimas, ar galime leisti šeimose nuo pat kūdikystės tą veganizmą propaguoti. Ilgą laiką šeima buvo visiškai uždara, atrodė, kad valstybė į ją visiškai negali kištis, bet prasidėjo visokie piktnaudžiavimai, pedofilijos, skriaudimai ir panašiai. Todėl visiškai nesikišti negalima”, – akcentavo profesorius.

Pasak jo, vyro ir moters santykius, santuokos institutą per amžių amžius prižiūrėjo religijos.

„Kiek tai buvo stipru? Geriausia iliustracija – smetoninėje Lietuvoje nebuvo civilinės santuokos instituto. Rabinai žydukus ir žydaites sutuokdavo (žydaitę, beje, buvo galima nuo 13 metų ištekinti), sentikiai buvo, liuteronai, katalikai. Kas norėdavo civilinės santuokos, turėdavo važiuoti į Klaipėdą, kur veikė Veimaro Konstitucija”, – priminė G.Merkys, pasak kurio, religijose įtvirtintos tiesos, patikrintos per amžių amžius.

Todėl jį labai stebina tai, kad tradicinių pažiūrų žmonės kaltinami homofobija.

„Nėra jokios homofobijos. Tegul žmonės savo miegamuosiuose daro ką tik nori. Svarbiausia, kad nelįstų prie vaikų, nelįstų į švietimą.

Civilinės partnerystės įstatymas yra reikalingas, nes, pavyzdžiui, jo nepriėmus kartu gyvenantys partneriai vienas apie kitą negali gauti duomenų apie sveikatą, dalintis kartu užgyventu turtu. Tačiau kur yra problema? Kodėl tokio įstatymo priimti negalima? Nes Europos Žmogaus Teisių Teismas nemato jokio skirtumo tarp santuokos ir partnerystės. O čia yra didžiulis logikos pažeidimas. Ir vaiko iš tošies išdrožtas laiviukas plaukia, ir kruizinis laivas plaukia. Bet jie yra skirtingi. Homoseksuali „šeima” negali gyvybės pradėti. O tai ir yra principinė skirtis.

Juk tada ir iš sekso reikmenų parduotuvės galima pasiimti lėlę, ją pripūsti ir sakyti, kad ji turi visas teises: balotiruotis į Seimo narius, prezidentus. Arba žmogui, kuriam tinklainė atšokusi, kuris serga epilepsija, suteikime teisę valdyti lėktuvą. Kodėl gi ne? Juk kitaip bus diskriminacija. Viskas aukštyn kojomis apversta todėl, kad gyventojų pasaulyje yra per daug, galingos interesų grupės nori populiaciją sumažinti, kad galėtų ją kontroliuoti”, – reziumavo prof. G.Merkys.

Šaltinis: respublika.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Parašykit komentarą
Laisvadienis.lt