Moteriai po 40-ies vitaminas B12 reikalingas kaip oras! Štai 11 svarbių vitamino trūkumo požymių

Sveikata

Vitaminas B12 – vienas iš 8 B grupės vitaminų ir vienintelis, kurį organizmas gali specialiai saugoti ilgą laiką. Būtent todėl jo trūkumas gali pasireikšti ne iškart, o po kurio laiko.

Ypač nuo B12 vitamino deficito kenčia žmonės, kuriems jau seniai virš 40. Dažniausiai tai nutinka dėl blogo vitamino įsiurbimo, o kartais priežastis yra nesubalansuota mityba.

Būtent todėl jūs turite atkreipti dėmesį į sekančius simptomus.

Nagų problemos ir nesveiki plaukai
Jei jūs pastebėjote, kad jūsų plaukai atrodo žymiai blogiau, nei prieš mėnesį, tapo trapūs ir labai sausi, o nagai išsisluoksniavo ir nulūžo, tada jūs turite problemų su B12 vitaminu.

Raumenų silpnumas
Kaip mes jau sakėme, cianokobalaminas turi didžiulę įtaką nervų sistemai. Būtent todėl jūs galite jausti nuolatinį nuovargį ir net raumenų silpnumą.

Dusulys
Vitamino B12 deficitas gali sukelti anemiją. Organizmas gauna nedidelį deguonies kiekį, todėl kraujas tiesiog nesugeba juo prisotinti visų audinių. Plaučiai ima dirbti greičiau, kad patenkintų organizmo poreikius. Tuo metu ir kyla dusulys.

Regėjimo problemos
Būna ir sunkių atvejų. Vitamino B12 trūkumas gali turėti įtakos tinklainės kraujagyslėms ir regėjimo nervui. Būtent todėl gali kilti susiliejimas, dvejinimasis ir net žybsėjimas. Būkite atsargūs.

Nuolatinis nuovargis
Kaip mes jau sakėme, vitamino B12 deficitas sukelia žemą hemoglobino lygį, organizmui neužtenka deguonies ir jūs greitai pavargstate. Tokia būsena gali kilti net po pilnaverčio sveiko miego.

Dilgčiojimo ir tirpimo jausmas
Kaip jūs jau supratote, vitamino B12 deficitas sukelia anemiją ir deguonies trūkumą organizme. Todėl žmogus gali kentėti nuo galūnių tirpimo, odos dilgčiojimo ir net traukulių. Sekite vitamino B12 lygį.

Atminties problemos
Jei jūs negalite prisiminti žmogaus, kurį pažįstate visą gyvenimą, vardo, o vietoje to, kad pažiūrėtumėte į laikrodį telefone, iš rankinės išsitraukiate veidrodėlį, verta atkreipti dėmesį į vitaminą B12. Greičiausiai jums jo trūksta.

Nuotaikų kaita
Pasirodo, vitaminas B12 turi įtakos ir laimės hormonų – sertotonino ir dopamino – formavimuisi. Būtent todėl jo trūkumas gali sukelti depresyvią būseną, stiprų nervingumą ir blogą nuotaiką.

Aistra kvapams
Jau žinoma mums anemija sukelia ne tik dusulį, bet ir tai, kad smarkiai pasikeičia mūsų kvapų pasirinkimas. Malonus kvepalų aromatas mums nustoja patikęs, vietoje to jūs jaučiate malonumą nuo benzino ar dažų kvapo.

Problemos su širdimi
Anemija taip pat tampa arterinio kraujospūdžio problemų priežastimi, sukelia tachikardiją ir kitas problemas, kurios gali sukelti širdies ir kraujagyslių sistemos ligas. Pasitikrinkite vitamino B12 lygį.

Kūno temperatūros padidėjimas
Retai, tačiau būna ir taip, kad vitamino B12 trūkumas gali sukelti temperatūros padidėjimą. Taip, dažnai šis simptomas rodo uždegiminius procesus organizme ir net jei jūs gausite vitamino B12 dozę, organizmui tai visiškai nepakenks.

Jei perskaitę straipsnį, jūs sužinojote bent kelis simptomus, verta nedelsiant kreiptis į gydytoją ir pasitikrinti.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt