Naujoji krašto apsaugos viceministrė: daili 30-metė, šiltai sėdėjusi Vilniaus savivaldybės taryboje

Naujienos

KAM susitikimas: jokios struktūros ir organizuotumo, tik L. Kasčiūnas, lydimas dviejų gražuolių

Laurynui Kasčiūnui perėmus krašto apsaugos ministro pareigas, iš pradžių buvo patikinta – viceministrai, iki tol lydėję atsistatydinusį Arvydą Anušauską, nesikeis. Kaip tarė ministras, taip nepadarė – vos pajutęs galią paėmė ir savo dešiniąja ranka į viceministrės postą paskyrė jaunutę savo patarėją.

Apie KAM darbą, šiam pradėjus vadovauti L. Kasčiūnui, prakalbo Krašto apsaugos savanoriškųjų pajėgų savanoris Arūnas Kumpis, dalyvavęs viename susitikimų, kuriuose turėjo būti nuspręsta kas nors svarbaus. Pavyzdžiui, aptartas bepiločių orlaivių operatorių rengimo procesas.

Tačiau vietoje rimto susitikimo, viskas nuo pat pradžių prasidėjo nesklandumais: susitikimo dalyviai negavę nei dalyvių sąrašo, nei susitikimo darbotvarkės, nei elementarios informacijos apie ketinamus svarstyti klausimus ar priimti sprendimus.

„O kai į salę įžengė briunetės ir blondinės viceministrių lydimas KAM ministras Laurynas Kasčiūnas, pagalvojau, kad tuoj įvyks legendinės švedų pop grupės ABBA pasirodymas. Deja, teko nusivilti. Koncerto nebuvo, prasidėjo ilgi ir nuobodūs pokalbiai apie nieką, o šio „istorinio” įvykio momentus nepailstamai fiksavo KAM fotografas.“ – įspūdžiais iš susitikimo dalijosi A. Kumpis.

Štai kaip KAM susirinkimuose svarstomi svarbūs valstybinio lygio klausimai: pristačius detalius planus ir surinkus visą reikalingą informaciją, kad tik jie būtų patvirtinti, susitikimo metu įsiplieskia plačios diskusijos, ar Lietuvos gamintojai savo gaminamuose dronuose gali naudoti Kinijoje pagamintus varžtelius ir ar kariuomenės atstovai savo kišenėse turi raštelius su dronų sąrašiukais.

Viceministre tapo vos 30-ties sulaukusi L. Kasčiūno patarėja

Vasarai įsibėgėjus, noras pakilo ne tik mirtingiesiems, bet ir ministrams. Todėl L. Kasčiūnas, sutelkęs savo rankose visą Lietuvos gynybinį likimą bent jau artimiausius mėnesius iki kol bus suformuota nauja seimo dauguma, nusprendžia imti iš gyvenimo viską, kas jam yra duodama.

Ne paslaptis, kad dažnas bent jau 40-metį perlipęs vyriškos lyties atstovas kaipmat atsigauna, kai jo šone atsiduria gerokai jaunesnė gražuolė. Todėl šįkart politikas nusprendė savo dešiniąja ranka skirti iki šiol jo patarėjos pareigas ėjusią Kamilę Gogelienę[1].

Jaunajai viceministrei buvo deleguotos itin svarbios krašto gynybai sritys: gynybos politikos, atsparumo hibridinėms atakoms, pilietinio pasipriešinimo, mobilizacijos bei strateginės komunikacijos.

Vertėtų priminti ir tai, kad prieš eidama L. Kasčiūno patarėjos pareigas, K. Gogelienė šiltai sėdėjo Vilniaus savivaldybės taryboje, kur ėjo Istorinės atminties komisijos pirmininkės pareigas ir ragino vilniečius pritarti, kad K. Cvirkos paminklą reikia kuo greičiau pašalinti.

Lygiai taip pat K. Gogelienė matė didelę prasmę pakeisti Vilniuje esančių Salomėjos Nėries ir Liudo Giros gatvių pavadinimus[3].

L. Kasčiūnas išsirinko naują viceministrę. KAM nuotrauka
L. Kasčiūnas išsirinko naują viceministrę. KAM nuotrauka

Ministras davė pažadą KAM vadovybės nekeisti

Balandžio pradžioje, gavęs į rankas ministerijos vairą, L. Kasčiūnas pažadėjo – iki tol suformuotos politinės komandos sudėties nekeis[2].

Viceministrų pareigas ėjo Žilvinas Tomkus, kuravęs visuotinės gynybos įgyvendinimą ir už Vokietijos brigados dislokavimą atsakingas Renius Pleškys.

Tęsti darbus ministro komandoje laikinai buvo pavestos ir viceministrė Greta Monika Tučkutė bei ministerijos kanclerė Kristina Deviatnikovaitė.

Lietuva planuoja pradėti minų gamybą

L. Kasčiūnas kartu su savo komanda tęsia Lietuvos (ap)gynybos darbus – svarsto, kad šalis galėtų pradėti minų gamybą. Ir, deja, kalba eina ne apie tas organiškas minas, kurias palieka mūsų kaimuose žoles rupšnojančios žalmargės, o apie tas, kurių daroma tarša aplinkai priverstų aplinkos ministrą Simoną Gentvilą raudonuoti prieš kolegas.

Praėjusį pirmadienį L. Kasčiūnas pristatė Lietuvos gynybos linijos plėtros planus, kuriuose svarbiausias – plėsti minų pajėgumus. Tam tikslui nuspręsta minas pirkti jau dabar ir pirkimus suplanuoti ir kitiems metams[4].

Iš viso per dešimtmetį Lietuvos teritorijos gynybos priemonėms planuojama skirti nei daug, nei mažai – 600 mln. eurų, o didžiausią dalį iš šios sumos skirti būtent minoms.

Šaltinis: 77.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Parašykit komentarą
Laisvadienis.lt