Pabudęs iš komos, Kaunietis papasakojo, ką matė: kūnu nueina šiurpai

Naujienos

Kaunietis Darius Macas neseniai buvo prie mirties slenksčio – nuvykęs pakeliauti po Afriką, vyras nuo uodo įkandimo susirgo maliarija, patyrė haliucinacijas, komą, tačiau noras gyventi nugalėjo, todėl vyras įveikė net ir tokią sunkią ligą, o naujienų portalui tv3.lt papasakojo savo istoriją.

Darius išvykdamas iš Kenijos per paskutines 2 savaites apkeliavo daug skirtingų regionų, todėl nėra tikras, kur jam įkando uodas, tačiau pagal temperatūrą ir logiką, tai turėjo įvykti Kisumu regione, o maliarijos simptomai jam pasireiškė po 2 savaičių nuo uodo įkandimo.

Mama rado lovoje be gyvybės ženklų

Vyras grįžęs į Lietuvą pasijuto blogai, temperatūrą nusimušė iki 38 laipsnių ir išsikvietė greitąją pagalbą. Medikams jis pranešė, kad yra ką tik grįžęs iš Afrikos ir tarp įtariamų ligų turėtų būti maliarija.

Tačiau jam peršvietė plaučius, paėmė kraujo mėginį ir nustatė koronavirusą, o vidurnaktį jau išleido namo.

„Nusprendžiau belstis pas mamą, kadangi prisibijojau likti vienas, tačiau kitą dieną mama grįžusi mane rado apsišlapinusį ir išsituštinusį lovoje be gyvybės ženklų, nors aš pamenu, kad turėjau tikrai ilgą haliucinacijų vakarėlį iki „išsijungimo“.

Greitosios paramedikai dar kažkodėl atliko namie širdies kardiogramą, tik po to išgabeno į infekcinę ligoninę (gal vertino ar dar verta)“, – svarsto vyras.

Kitą rytą Darius prabudo jau reanimacijos palatoje ir pririštas prie lovos. Kaip pats vyras teigia, matyt, dėl jo haliucinacijų „vakarėlio“ buvo pririštomis galūnėmis dar 3 paras.

Vėliau vyras pradėjo sveikti, tapo adekvatesnis, todėl jį išlaisvino ir jau leido artimiesiems jį aplankyti, tačiau tik po 10 minučių. Tuomet gydytojai su Dariumi pasidalino ir svarbia informacija:

„Sakė, jog pavojinga riba yra 10 proc. užkrato visose ląstelėse, o aš jau turėjau išplitusių iki 35 proc.. Tad po dar 1 adekvačios savaitės intensyvios terapijos skyriuje daktarai pranešė džiugią žinią, kad sunaikino maliariją ir mane profilaktiškai perkels kelioms dienoms į stacionarų skyrių. Išleisdamas gydytojas pasakė, kad man buvo likusios daugiausia 1,5–2 valandos“, – pripažįsta vyras.

Taip po kelių savaičių, vyras ant savo labai nekoordinuotų kojų ir su išlengvėjusiomis kepenimis, tačiau sveikstantis ir kuriantis naujus nuotykius išėjo iš ligoninės.

„Medikai buvo nuostabūs. Didelis ačiū jiems už naujas galimybes šiame nuostabiame pasaulyje!“, – šypteli.

Darius Macas (nuotr. asm. archyvas)

Patyrė haliucinacijas

Darius pasidalino savo ligos istorija su jo socialinio tinklo sekėjais ir daugelis norėjo plačiau išgirsti apie komą ir haliucinacijas, todėl vyras pasiryžo istorijai:

„Veikiausiai dėl ilgokos komos (3 dienos) liko tik keli trumpi atsiminimai, kurie, manau, vienaip ar kitaip susiję su prabudimais. Vežant į ligoninę pamenu tamsoje (nors vežė tikrai šviesoje) su kažkokiais automobilių lėkimais per tunelius ir liftus su geltonomis ir ryškiomis šviesomis.

Sekantis prisiminimas ar sapnas buvo man levituojant upės vandenyje, iš kurio supykę mane iškrapštė begemotai spardydami, trypdami ir sukandę išnešė į krantą, ant kurio mane rado Afrikos čiabuviai ir nešė aukoti: grojo daug būgnų, šoko daug žmonių, o mane ant šakų nešė deginti – aš bandžiau jiems aiškinti, kad aš gyvas, bet negalėjau nieko pajudinti ir jie manęs negirdėjo.

Tuomet mane dėjo ant laužo, bet prabudau, kai į šlapimtakį kišo žarną. Kitas filmukas buvo man kažkur virš žemės levituojant ir viską apžiūrinėjant (skrendant lėtai), bet tada staigiai pradėjau kristi, artėjau dideliu greičiu link kažkokio kalno viršūnės stačia galva ir bandžiau pakeisti savo kritimo padėtį, bet nesigavo.

Tad panikuodamas prabudau naktį pririštas prie lovos pypsint aparatams ir čia jau, įsivaizduoju, buvau pabudęs gana ilgam laikui, nes spėjo prigriebti reali panika dėl to, kad negaliu pajudėti, o prašvitus jau pamenu, kaip prašiau gydytojų, kad mane atrištų.

Iš 3 parų liko tokie 3 prisiminimai, bet pirmi 2 iš pačios pradžios, kiek suprantu, o paskutinis iš pačios pabaigos ir visi vienaip ar kitaip susiję su prabudimais, tad kitos filmo dalys gal dar „išlys“ vėliau, bet šansų mažai“, – pasakoja vyras.

Darius Macas (nuotr. asm. archyvas)

Darius maliarijos ligos metu numetė net 10 kilogramų:

„Mečiau Afrikoje svorį ir taip dėl varžybų (grįžęs svėriau 75 kg), bet per beveik pora savaičių ligoninėj pavyko dar 10 nusipurtyt“, – šmaikštauja pašnekovas.

Šiuo metu, praėjus jau kuriam laikui po ligoninės, Darius vis dar jaučiasi gana silpnas: vestibiuliarinis aparatas sutrikęs, bando jau sportuoti, bet labai greitai pavargsta, nuolat kovoja su mieguistumu, kadangi kepenų funkcija visiškai sutrikusi, tai nuolat jaučiu (kartais net skauda) blužnį, ypač greičiau pajudant, kadangi ji dirba už kepenis ir yra padidėjusi.

„Tikiuosi, kad su sveika mityba kepenys atsistatys per 2 metus, bet labiausiai bijau smegenų pažeidimų dėl virš 40 laipsnių buvusios temperatūros, bet tą pastebėsiu tik bėgant laikui. Su aktyvia veikla tikiuosi atsistatys ir vestibiuliarinio aparato veikla, bet čia jau labai glaudžiai susiję su smegenų funkcijomis, tad laikas parodys“, – įsitikinęs Darius.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt