Pamačius, ką savo rankomis kuria varėniškė, sunku atsigrožėti: parodė visiems

Naujienos

Varėnos rajone Gudžių kaimelyje gyvenanti Vilma Ščiglinskienė savo gyvenimo neįsivaizduoja be malonios veiklos. Moteris kuria rankdarbius. Ji gali nunerti daiktadėžes, padėkliukus, rankines, gultus katytėms ir dar daug visokių ne tik gražių, bet ir praktiškų daiktų. Šiais metais Vilma pabandė nerti žaisliukus vaikams. Ši veikla jai taip patiko, kad visa širdimi pasinėrė į ją.

„Nėrimas tapo ne tik kaip pomėgis, veikiantis raminamai, bet ir nedidelis pajamų šaltinis“, – sako pašnekovė.

Moteris, kiek save prisimena, visada domėjosi rankdarbiais, nertais vąšeliu ar virbalais. Mezgimo pradžiamokslį gavo mokykloje. Pirmieji jos darbai buvo vilnonės kojinės. Megzti kojines Vilmą išmokė vyro močiutė, kuri ne tik mezgė, bet pati ir vilną verpdavo.

Po to susidomėjo mezginiais iš virvės. Šio darbo paslapčių mokėsi interneto platybėse. Kaip pati prisimena, iš pradžių dar ilgai svarsčiusi ar pirkti virvutę, ar ne. Bijojo, kad gali nepavykti su ja megzti. Visgi nusipirko, išbandė ir pavyko.

„Pirmiausiai nusipirkau vieną ritę ir pradėjau nerti padėkliukus. Kadangi nerti sekėsi gerai, netrukus panorau pabandyti daugiau daiktų nunerti“, –  pasakoja Vilma. Ėmė nerti stačiakampius ir ovalius takelius, daiktadėžes, pakabinamas kriaukles, rankines, dėžutes, gultus katytėms ir kitus daiktus. Prieš pat Velykas neria vaikučiams krepšelius su rankenėlėmis arba su kiškio ausytėmis.

Nerti pradėjo neseniai

Šiais metais susidomėjo žaisliukų nėrimu. Šio meno paslapčių taip pat mokėsi interneto platybėse. Kai tik pradėjo juos nerti, lengva nebuvo, bet netrukus įgudo ir dabar nuo šio veiklos jau negali atsitraukti. Pradžioje, kol nunerdavo vieną žaisliuką, užtrukdavo ir visą dieną. Dabar jau ir du iki 30 cm. žaisliukus per dieną gali nunerti. Pirmieji nunerti žaislai buvo meškiukas ir kiškutė.

„Yra darbo neriant žaisliukus. Jų dalys neriamos atskirai. Po to dar formuojami veidukai. Tai tikrai užtrunka“, – dalijasi širdžiai mielos veiklos subtilybėmis pašnekovė. Nerti žaisliukus Vilmai pradėjo patikti labiau už visus kitus darbus.

Nors nerti žaisliukus moteris pradėjo tik šią žiemą, jau spėjo nunerti 4 pingvinus, drakoną, vilką, 2 drambliukus, 2 migdukus –meškiukus, varlę, 2 trispalvius meškučius,4 didesnio dydžio kiškutes,5 katytes, dar įvairių meškučiu apie 20, o kiek dar mažesnių kiškučių, ilgomis ar trumpomis ausimis. Sunku jau ir suskaičiuoti.

Vilmos Ščiglinskienės žaisliukai (nuotr. AlytusPlius)

Moteris vos tik įkėlė savo darbų į interneto platybes, iškart sulaukė susidomėjimo. Labai moterį nudžiugino tai, kad jos žaisliukus žmonės vertina, o mažyliai tampa laimingi įsigiję švelnutį draugą.

„Nerdama žaisliukus, į kiekvieną įdedu dalelę širdies ir meilės“, – sako Vilma.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt