Verslininko Liudo Vaisietos konfliktas su antstole Audrone Muzikevičiene panašu, kad greitai nenurims. Penktadienis žinomam vyrui apkarto gavus dar vieną nemalonią jos žinią.
„Aš tik alinuosi asmenine patirtimi. Jeigu atsibodo, apeikite. O kam įdomu, pasakoju ir palieku patiems spręsti. Pastaba. Audronė apsimelavo teikdama komentarą žurnalistams, buvo sugėdinta ir dabar bando kitaip įkąsti“, – šeštadienio rytą su savo sekėjais nemalonia patirtimi vėl dalijosi L. Vaisieta.
Kiek vėliau verslininkas paviešino kelias nuotraukas, kuriose matyti, kad jo sąskaitose nebeliko nė cento.
„Taigi, antstolė reikalauja sumokėti 1450 eurus už paslaugas. Aš nesutinku. Turiu skundui pateikti 20 dienų. Skundas rengiamas. Terminas įpusėjo. Kadangi mes jau iššsiaiškinome anstolės „gerą būdą“, tai atitinkamai ir sulaukėme dovanėlės – penktadienio popietę areštuotos sąskaitos“, – toliau rašė L. Vaisieta.

Žinomas vyras taip pat pateikė banko išrašą, iš kurio, anot jo, matyti rezervuota 1452,04 eurų priverstinai nurašomų lėšų suma.

Taigi, vyras klausė, kam areštuoti visas sąskaitas, jeigu lėšų pakako nuskaičiuoti tik reikiamą sumą ir kodėl antstoliai taip pasielgė penktadienio popietę.
„Kadangi šiai antsolei labai patinka klišės, tai ir aš jai turiu vieną: „sena boba be dantų, neįkanda riešutų“. O aš tuo tarpu einu pas žmoną keletos eurų savaitgaliui. Visi laimingi“, – juokaudamas rašė L. Vaisieta.

„Delfi“ dėl šios situacijos susisiekė su A. Muzikevičiene, kai gausime jos atsakymą straipsnį papildysime.
Kaip „Delfi“ rašė maždaug prieš mėnesį, Druskininkų savivaldybės tarybos narys, verslininkas Liudas Vaisieta liko pripažintas kaltu dėl turto pasisavinimo. Skelbiama, kad pasisavintomis lėšomis jis apmokėjo daugiau nei 15 tūkst. eurų siekusias savo vestuvių išlaidas. Apmokėjęs numatytą baudą, žinomas vyras nustebo, kai sulaukė dar vieno kvietimo susimokėti. Socialiniame tinkle savo sekėjams įvardydamas jam priskirtą antstolę, viešai nusistebėjo jos darbo specifika. „Delfi“ sulaukė ir antstolės laiško, kuriame ji L. Vaisietą pavadino melagiu. Į tai sureagavo ir minimas verslininkas.
Melagiu pavadintas Liudas Vaisieta vėl sureagavo
„Turime ir antstolės Audronės komentarą. Tamsta, labai vaizdingai išsireiškė – „melagis melavo“. Aš, turbūt, išspręsiu šį reikalą labai paprastai, nes tai, ką čia mes kalbamės yra viena ir tai, ką dokumentai byloja yra turbūt visai, kas kita. Retoriškai dar noriu paklausti Audronės: kuris čia melagis?“, – „Instagram“ klausė Liudas
Kitame įraše verslininkas paviešino ir keletą nuotraukų su pabrauktomis vietomis, kurios, jo manymu, nėra teisingos ar tikslios.

„Nuosprendis paskelbtas prieš mėnesį, o sumokėti turėjau prieš 5 mėnesius? Tai kas pargriuvo?“, – perklausė L. Vaisieta.
Be to, žinomas vyras pasidalijo ir dokumento kopija, kuriame matosi nuosprendžio data.
„Čia matote vasario 3 dieną parengtą prašymą išaiškinti teismui, kokiomis priemonėmis reikia iš Liudo konfiskuoti turtą. Viską pasirašo pati antstolė Audronė. Bet antstolė meluoja ir klaidina, kad sumokėta suma turėjo būti prieš 5 mėnesius. Kovo 4 dieną iki teismo išaiškinimo pinigai yra antstolės Audronės sąskaitoje“, – rašė jis.
„O blogiausia yra tai, kad tokie žmonės, kaip antstolė Audronė naudojasi savo reputacija ir išeidami į viešą erdvę su tokia melaginga, klaidinga žinute ne tik bando apgauti jus, bet žemina ir pačią save. Niekas kitas, kaip būtent ji žino, kad man registruotas laiškas nebuvo įteiktas, taip pat nebuvo bandoma susisiekti nei telefonu, nei elektroniniu laišku, nors kontaktus ji turi ir jie viešai prieinami. Labai blogai yra deklaruoti tai, kad aš turėjau galimybę geranoriškai susimokėti baudą ir sutaupyti. Manau, kad jūs elgiatės ne tai, kad nežmoniškai, bet labai negarbingai ir naudojatės jus saugančiu įstatymu“, – savo įrašų seriją užbaigė L. Vaisieta.
Anstolės paaiškinimas
Savo istorija ir su žiniasklaida, ir soc. tinkle „Instagram“ besidalijantis Liudas atsivėrė, kad buvo įpareigotas sumokėti 15 180,86 eurus, kuriuos į nurodytą antstolės Audronės Muzikevičienės sąskaitą pervedė net nelaukdamas termino pabaigos – procesui buvo skirtos dvi savaitės. Per šį laikotarpį minėta valstybinės įmonės darbuotoja, pakak Liudo, su juo nesusisiekė nei el. paštu, nei skambučiu. Nepaisant to, netrukus jo laukė dar viena staigmena – priskaičiuotos 1 452,04 eurų vykdymo išlaidos. Visą L. Vaisietos poziciją galite rasti kiek žemiau.

„Delfi“ trečiadienį bandė susisiekti su A. Muzikevičiene ir paklausti, kas įskaičiuota į šią sumą, tačiau buvome informuoti, jog ji yra išvykusi. Atsakymo kreipėmės ir el. paštu. Ketvirtadienį sulaukėme minėtos antstolės laiško su detaliu paaiškinimu konkrečiai apie šią situaciją. Pažymime, kad kalba netaisyta.
Melagis melavo per tiltą važiavo…
Apibendrintam atsakymui labai tinka šios vaikiškos skaičiuotės pabaiga: „Rateliai užkliuvo, melagis nugriuvo!!!“ O kam įdomios detalės – skaitykite tęsinį.
15 180,86 eurų sumą istorijos „herojui“ derėjo sumokėti jau prieš 5 mėnesius
Jokių dviejų mėnesių termino šios sumos sumokėjimui nebuvo. Nes tai ne bauda, o visai kita suma – konfiskuotinas nusikalstamos veikos rezultatas. Teismų sprendimai dėl turto konfiskavimo pagal įstatymus turi būti vykdomi nedelsiant. Alytaus miesto apylinkės teismo nuosprendis buvo priimtas 2024 m. rugsėjo 5 d. Tiesa, tuo pačiu nuosprendžiu šiam asmeniui buvo paskirta ir bauda, kurią teismas leido sumokėti per du mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos (2025 m. sausio 28 d.). Niekas nedraudė jam sumokėti teismo nurodytą sumą po nuosprendžio ir antstolės paslaugų nė nebūtų reikėję.
Apie pareigą sumokėti skolą asmuo buvo tinkamai informuotas
Gal kam ir būtų smagu, jei skolos išieškojimo procesas prasidėtų draugišku antstolio skambučiu. Bet tikrai ne visiems, kadangi iki to laiko, kol vykdomasis dokumentas atkeliauja pas antstolį, įprastai praeina nemažai laiko ir daugeliu atvejų vykdomajame rašte nurodyti skolininko kontaktiniai duomenys būna pasikeitę (tas pats telefono numeris jau gali priklausyti visai kitam žmogui). Todėl antstoliai skolininkus apie jų pareigą vykdyti teismo sprendimus informuoja taip, kaip to reikalauja įstatymas. Visi informavimo būdai buvo išnaudoti ir šiuo atveju: 2025 m. vasario 6 d. minimo asmens deklaruotos gyvenamosios vietos adresu išsiųstas raginimas įvykdyti teismo sprendimą gera valia; kadangi registruotos pašto siuntos skolininkas neatsiėmė, š. m. vasario 19 d. raginimas buvo paskelbtas oficialiame interneto portale www.antstoliai.lt (raginimo viešo paskelbimo diena laikoma raginimo įteikimo diena).
Skola nebuvo sumokėta gera valia
Skolininkas pervedė į antstolės depozitinę sąskaitą nusikalstamos veikos rezultatu pripažintą 15180,86 eurų sumą pasibaigus raginime nurodytam 10 dienų terminui 2025 m. kovo mėn. 04 d. Taigi, skolininkas ne tik nesumokėjo skolos savarankiškai, kol vykdomasis dokumentas dar nebuvo pateiktas antstolei, bet ir nepasinaudojo galimybe savo prievolę įvykdyti per raginime nustatytą terminą ir sutaupyti: įvykdžius sprendimą gera valia, per raginime nustatytą terminą, nereikia mokėti atlygio antstoliui.
Delsdamas atsiskaityti, „pasirinko“ brangiausią skolos sumokėjimo būdą
Jei asmuo gali sumokėti skolą laiku, bet to nepadaro, jis tarsi „pasirenka“ brangiausią atsiskaitymo alternatyvą. Juk ir bandelė kainuotų daug brangiau, jeigu jos pirkti skristume lėktuvu, užuot nuėję į parduotuvę pėsčiomis. Tas pats ir su skolų mokėjimu: kai prievolę už asmenį vykdo priverstinio išieškojimo sistema, už šios sistemos darbą skolininkui tenka atitinkamai susimokėti. Skolininkų mokamos sprendimų vykdymo išlaidos turi padengti ne tik visas antstolių kontoros patiriamas sąnaudas (biuro išlaikymas, atlyginimai darbuotojams, mokesčiai už naudojimąsi informacinėmis sistemomis ir kt.), bet ir mokesčius valstybei (gyventojų pajamų, pridėtinės vertės, Sodros).
Dabar detaliau. Vykdymo išlaidų dydį, jų apskaičiavimo ir apmokėjimo tvarką nustato teisingumo ministro įsakymu patvirtinta Sprendimų vykdymo instrukcija. Konkretūs dydžiai priklauso nuo išieškotinos sumos ir skolos išieškojimo trukmės. Į galutinę mokėtinų vykdymo išlaidų sumą įeina: 280,98 eurų administravimo išlaidų, 11,06 euro mokesčių už VĮ Registrų centro ir pašto paslaugas bei 1160,60 eurų atlygis antstoliui. Antstolis vykdydamas skolos išieškojimą savo darbe vadovaujasi Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2005 m. spalio mėn. 27 d. įsakymu Nr. 1R-352 patvirtinta sprendimų vykdymo instrukcija (suvestinė redakcija nuo 2025-01-01 iki 2025-03-31), kurios 109.15. punktas nustato, jog nuo 14500 iki 29000 Eur sumos antstolio atlygis sudaro 6%, bet ne mažiau kaip 1160 eurų. Atlygis antstoliui ir yra tie pinigai, iš kurių antstolis privalo savo kontoroje sukurti tinkamas klientų aptarnavimo sąlygas, įdarbinti reikalingos kvalifikacijos darbuotojus ir finansuoti nuostolingus procesus, kai skolų išieškoti nepavyksta. Be to, nepamirškime, kad 41 proc. visų vykdymo išlaidų keliauja į valstybės biudžetą.
Belieka tikėtis, kad ši istorija žinomam žmogui taps gera pamoka ir ateityje jis žinos, kaip nepatekti į antstolių akiratį.
Pagarbiai, Antstolė Audronė Muzikevičienė.
Liudas Vaisieta sulaukė kvietimo susimokėti
L. Vaisieta anksčiau soc. tinkle pasidalijo išgyvenimais dėl susidariusios situacijos.
„Manęs jau turbūt niekas neturėtų stebinti, bet vis atsiranda „perliukų“. Šįkart reikia atskiro epizodo apie antstolių darbą ir įkainius. Turbūt yra žmonių, susidūrusių su šių lobistų darbu ir turinčių blogos patirties. Mano pirmas toks santykis su antstoliais, bet žostkai prisvilęs“, – kalbėjo jis.

Liudas priminė, kad teismo nuosprendis įsigaliojo prieš mėnesį. „Terminas, per kurį turiu sumokėti baudą, – du mėnesiai. O štai Audronė, antstolė, su manimi nesusisiekė nei telefonu, nei el. laišku, tačiau tiesiai kreipėsi į teismą išaiškinti kokiomis aplinkybėmis iš Liudo Vaisietos konfiskuoti tuos 15 tūkst. eurų. O aš, nelaukdamas to teismo, nelaukdamas tų dviejų mėnesių termino, į antstolės sąskaitą pervedu šią sumą, kurią iš manęs kaip ir reikėtų konfiskuoti, kad nebūtų papildomų problemų ir darbo antstoliams ir pan.
Ir ką? Maloni staigmena iš antstolės, kuri nepasivargino paskambinti man ar bent parašyti el. laišką. Jokių pastangų, jokio įdėto darbo susisiekti ir organiškai, operatyviai išspręsti problemą. Štai ji tau paskaičiuoja pusantro tūkstančio eurų už neva kažkokį bylos vykdymą. Apgailėtina ir labai gaila, net nežinau kaip iš tikrųjų išsireikšti, bet mūsų išrinktieji gyvena „šokolade“ ir taip pelnosi iš kitų žmonių problemų, bėdų. Mažų mažiausiai čia turėtų būti gėda. Prisegu laišką. Aišku, gal šių dokumentų aš neturėčiau viešinti, nes jie gali pasinaudoti galimybe mane apskųsti, bet man jau pabarabanu“, – pasakojimą tęsė jis.
Vyras šia informacija mielai dalijasi su žiniasklaida, nes tiki, jog viešumas gali turėti įtakos tokiuose procesuose.
„Taigi, dar užbėgant įvykiams už akių, noriu pasakyti, kad visi žurnalistai gali dalintis šia informacija. Manau, kad reikia garsiai ir viešai apie tai kalbėti, nes tokie žmonės, kaip antstoliai, naudojasi savo statusu, savo įgaliojimais ir lobsta iš kitų žmonių problemų, taikydami kažkokius nesąmoningus, iš kosmoso ištrauktus įkainius.
Be to, noriu padėkoti savo artimiesiems, žmonai Indrei – ypač. Už tą pagalbą. Ne tik emocinę, bet ir finansinę, nes tikrai kartais sunku viską pakelti tiek emociškai, tiek finansiškai. Taip kad žmonės kalbėkit, šnekėkit ir spręskit šias problemas. Manau, vienas iš mūsų įrankių ir yra viešumas“, – kalbėjo jis.

Teismas skundus atmetė
„Delfi“ primena, kad Kauno apygardos teismas atmetė nuteistojo ir jo gynėjo apeliacinį skundus – jais buvo prašoma išteisinimo.
Po šios nutarties Alytaus apylinkės teismo nuosprendis įsiteisėjo. 7 tūkst. 500 eurų baudą Druskininkų gyventojas privalo sumokėti per du mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.
Kaip skelbė prokuratūra, baudžiamosios bylos duomenimis, L. Vaisieta, būdamas mažosios bendrijos, teikiančios kartodromo paslaugas, direktoriumi, 2021 m. rugpjūčio-spalio mėn. pasisavino jo žinioje buvusį svetimą, mažajai bendrijai priklausantį turtą – 15 tūkst. 180 eurų.
Per ikiteisminį tyrimą FNTT pareigūnai nustatė, kad pasisavintomis lėšomis buvo apmokėtos vyro vestuvių šventės organizavimo išlaidos.
Nemalonumai ir dėl tarybos nario išlaidų
ELTA taip pat skelbė, kad 2019-2023 m. L. Vaisieta ėjo Druskininkų savivaldybės tarybos nario pareigas. Žinomas vyras pakliuvo ir į „čekiukų“ skandalą – prokuratūra iš buvusio kurorto politiko siekia priteisti 13 tūkst. 786 eurus. Byla vyksta civilinio proceso tvarka, šioje byloje baudžiamoji atsakomybė negresia.
Pernai rudenį Kauno apygardos prokuratūros prokurorė su civiliniu ieškiniu dėl nepagrįsto praturtėjimo kreipėsi į Alytaus apylinkės teismo Druskininkų rūmus. Ji prašo iš praėjusios kadencijos Druskininkų savivaldybės tarybos nario L. Vaisietos priteisti aukščiau minėtą sumą savivaldybės naudai.

Teisėsaugos duomenimis, kadencijos laikotarpiu L. Vaisieta įsigijo 9 tūkst. 309 litrus degalų, tarybos nario funkcijoms vykdyti, kurių suma siekė 13 tūkst. 964 eurus.
Prokurorės ieškinyje pagrįstomis išlaidomis už kurą laikytinos tik 126 eurų išlaidos už 84 litrus degalų.
Teismas šios bylos dar nėra išnagrinėjęs, nuspręsta per posėdžius apklausti liudytojus.
Šaltinis: delfi.lt