Prognozuojama stiprią sezono audra: Lietuvą gali pasiekti ciklonas – rekomenduojama būti pasiruošusiam.

Naujienos

Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pateikė naujausią šios ir kitos savaitės orų prognozę. „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ ji pasidalijo platesne prognoze ir pasakė, kas laukia.

„Nes virš Skandinavijos ir dalies Baltijos sausas šiaurietis anticiklonas įsikūrė, o pietvakariuose ciklonas, vardu Lisa stiprėja. Bet tik vokiečius ir Pietų Europą geroku lietumi laistys. Lietuva atsidurs šių dviejų sistemų sandūroje. Atmosferos frontai su didesniu ir ilgesniu lietučiu mūsų nepasieks. Tad kol kas tik popietinės liūtys, po vasariškos šutros susidarę, kai ką atgaivins.

Perkūnas vis dundės, o su su juo ir kruša kai kur iškris(stebėkite faktinius radarų ir žaibų išlydžių žemėlapius ), bent jau langus užsidaryt ir pasislėpti spėsit. Panašūs, šilti, daugiausia su trumpu lietumi ir perkūnijom orai, bus ir šią ir ko gero dar visą kitą savaitę. Iki šios svaitės pabaigos kiek gaivesni rytinių krypčių vėjai pūs. Į savaitės pabaigą jau turėtų ne tik dienomis, bet ir naktimis palyti. Kitos savaitės pradžioj dar mažiau lietaus sulauksim. Sunku bus drėgmės ištroškusiai žemelei ir Jūsų mylimukams.

Tyla prieš audrą: orai keisis, galimi pavojingi reiškiniai (tv3.lt fotomontažas)

Tad ir pasakaitė šiam vakarui apie Perkūną. „Perkūnas turėjęs daug akmenų krūvoje, ir velnias pavogęs vieną akmenį. Pavogtą akmenį įdėjęs savo gryčios pamatan, nes jam, statant gryčią, vieno buvo pritrūkę. Perkūnas, sužinojęs, kad velnias pavogė vieną akmenį, užpyko ir dabar muša, kur tik pamato. Perkūnas kai kada velnią nutveria ant akmens sėdint, medy tupint, vandeniu plaukiant. Velnias stengiasi atsitūpti ant aukštesnio akmens ar aukštesnio medžio. Todėl žmogui nereikia stoti po aukštesniu medžiu, nes ten velnias tupės. Velnias tupi aukščiau, kad geriau pamatytų Perkūną“, – skelbė E. Latvėnaitė.

Pavasario orai (tv3.lt koliažas)

Kokie orai laukia?

Antradienį, gegužės 21 d., dieną vėl trumpai, kai kur gausokai, su popietine perkūnija, nulis, kruša vėl gali iškristi, didžiausia tikimybė šiauriniam pakraštuke, taip pat apie Kelmę, Tauragę, Raseinius. Vėjas dieną rytų 5–10 m/s, per perkūniją gūsingas 8–13 m/s, gūsiai 15–17 m/s. Temperatūra dieną 21–26 laipsnių šilumos.

Trečiadienio, gegužės 22-osios, nakties pradžioje gali trumpai, su perkūnija palyti, daugiausia šiauriniuose rajonuose ir Žemaitijoje, dieną vėl trumpas lietus, popietę su perkūnija. Vėjas rytų, pietryčių naktį 5–10 m/s, dieną 8–13 m/s, per perkūniją gūsiai 15–17 m/s. Naktį 11–14 laipsnių, dieną 21–26.

Ketvirtadienį, gegužės 23 d., trumpai, su perkūnija palis, gausiau dieną. Vėjas rytų, pietryčių naktį 6–11 m/s, dieną 8–13 m/s. Naktį 12–15, dieną 21–26 laipsnių šilumos.

Penktadienį, gegužės 24 d., protarpiais palis, dieną vėl su perkūnija. Vėjas pietryčių naktį 7–12 m/s, dieną 5–10 m/s. Naktį 13–16, dieną 23–28 laipsnių karščio.

Šeštadienio, gegužės 25-osios, naktį be ženklesnio lietaus, dieną protarpiais, su perkūnija palis. Vėjas nepastovus 4–8 m/s. Naktį 12–15 laipsnių, dieną 23–28.

Sekmadienio, gegužės 26-osios, naktį be ženklesnio lietaus, dieną protarpiais, su perkūnija palis. Vėjas nepastovus 4–8 m/s. Naktį 11–14, dieną 20–25 laipsnių.

Pirmadienio, gegužės 27-osios, naktį be lietaus, dieną turėtų nedaug, su silpna perkūnija, palyti. Vėjas nepastovus 4–8 m/s. Naktį 12–16, dieną 23–26 laipsnių šilumos.

Antradienį, gegužės 28 d., be lietaus. Vėjas nepastovus 4–8m/s. Naktį 12–16, dieną 20–25 laipsniai.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt